Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan definiálnátok a jó...

Hogyan definiálnátok a jó baba fogalmát? Mondjuk egy 4-5 hónapos gyerek esetében? Számotokra mit jelent egy baba kapcsán a “jo” jelző?

Figyelt kérdés
2018. márc. 31. 14:02
 1/8 anonim válasza:
70%

Egy baba nem jo vagy rossz. Egy gyereknek kb 2 eves korban fejlodik odaig az agya, hogy meg tudja kulonboztetni a jo es rossz fogalmat.

Egy szulo akkor mondja egy babara, hogy jo, ha nincs sok gondja vele. De a baba nem tehet semmirol, csak elni akar, szeretetet akar.

2018. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

A nem alvó folyton bőgő gyerekre mondják, hogy rossz.

De nem rossz csak nem tudja még magát máshogy kifejezni.

2018. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem anya függő. Aki ráérez a gyermekére, kezeli a hasfájást, fogzást, annak babája jo, ill kiszámithato, de egy hanyag nemtörődöm vagy depis mártir anya gyermeke rossz és nincs napirend, nincs egyensuly.


A babák nem csak sirással kommunikálnak ám ha idafigyelünk.

Csodának éltem meg én pl hogy a baba tátogással hápogással jelezte hogy éhes.

Ez ugy adodott, hogy behisztiztem azon magamban hogy nem akarok sirásra kelni, igy mivel rendszeresen volt szoptatva (nem összevissza), igy megelőztem inkább. Tudtam ha éjfélkor lefekszik, 3 ora mulva sir, igy fél háromkor már az ágyánál vártam az ébredést. Ugyanez nappal.irto hamar eljutottunk oda hogy nem sirva ébred hanem pl nézegeti a plafont csendben. És a tátogáshoz hápogáshoz, ahogy jelezte hogy éhes.

2018. márc. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

"Hivatalosan" úgy tudom, h nem jó vagy rossz egy csecsemő, hanem könnyű vagy nehéz baba.

A könnyű baba: jól alszik éjszaka, csak enni kel fel, 4-5-6 óránként pl. nagyon optimális esetben elég este 10 kor megetetni utána csak hajnalban kel, nem félóránként. Cumi ill. cici nélkül tud aludni, nem kell, h egyfolytában a szájába lógjon valamelyik, mert előbb utóbb az úgyis kiesik, és akkor nincs meg a folytonos alvás, mert arra felriad.

Kialakult napirendje van, amit nagyban az anya feladata kialakítani. Tehát nem összevissza alszik eszik, ott ahol épp vannak, hanem megvan a többé kevésbé fix rendszer. Itt természtesen nem percre pontosanra gondolok, csak nagyságrendekre.

Ébrenléti időszakban elvan a játszószőnyegen vagy a járókában, nem sír vagy nyüglődik állandóan csak ha konkrét oka van pl. éhes, álmos.

Nekem meggyőzödésem, h egy nehéz csecsemőt is lehet "nevelni", fix, kiszámítható napirenddel, sőt az ilyen típusú babáknak erre egyenesen szükségük van. Míg egy könnyű vagy jó babát is könnyen el lehet rontani összevisszasággal, kiszámíthatatlansággal.

2018. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Nincs ilyen hogy jo vagy rossz baba, csak akivel könnyű vagy akivel nehezebb.
2018. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lepontozók szerint biztos a hagyjuk hagy sirjon elv érvényesul, majd rájön arra hogy nincs anyja és akkor nem fog.

De azt lepontozni hogy a sirás igenis megelőzhető, mi más magyarázná.

2018. márc. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Király a hideg a kérdéstől: és jó baba? Napjában kétszer megkapja az ember csak merje kitenni a lábát a portájáról. Mit lehet erre válaszolni. Ha vkinek attól rossz lesz a gyereke, hogy sír, mert ilyen-olyan baja van, vagy felkel éjszaka ne adj isten enni, akkor lelke rajta. Rossz ember az létezik, kérdés mi vezette odáig.
2018. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rosszul van feltéve a kérdés. Könnyen vagy nehezen kezelhető e a gyerek..
2018. márc. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!