Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogadta el a fiatok,...

Hogy fogadta el a fiatok, hogy kistesója lesz?

Figyelt kérdés

Jelenleg 6 hónapos kistesót szó szerint gyűlőli a nagytesó.

Már mikor megtudta tesója lesz nem jól fogadta a hírt. Haragudott rám, az oviban romlott a viselkedése. Ott tartunk négyesben sehová nem mehetünk mert ha kézben van a baba ő is azt akarja, óriási hisztiket levág aminek az a vége, hogy indulunk haza.

Vannak szabályok sosem volt az hogy a hisztiért megkapott volna bármit is.

Próbálok vele kettesben lenni, az apja is. De akkor is hisztis, duzzog. Most már hétvégente a nagyszülőknél van ott még nem műsorozik, de nem lehet, hogy ott legyen minden hétvégén.


Jóval több időt vagyunk vele,rengeteg könyvet, mesét olvastam a kistestvérről de semmi hatása.

Tegnap az oviban kijelentette, hogy egy doboz legoért elcseréli a tesót.

Mikor egy percre nem figyelünk csípja a kicsit, húzza a haját, elveszi ami nála van.

Az apja most már nagyon mérges, le szokta szidni de ez sem használ.

Nagyszülők felajánlották, hogy heti 4 napot aludjon ott a fiam. Belemenjünk?

Semmi családi életünk nincs a férjemmel így. Mi ketten is összekapunk a nagyobb miatt. Rossz anyának érzem magam.

Az oviban nevtanba küldtek vele de csak júniusra kaptunk időpontott.


2018. ápr. 7. 00:49
 1/9 anonim ***** válasza:
99%

"Nagyszülők felajánlották, hogy heti 4 napot aludjon ott a fiam."


Ha végleg el akarod veszíteni... hajrá!

A hétvége is rossz döntés.

2018. ápr. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Tehát kb. 4 év lehet a korkülönbség köztük?


Nálunk 3 és fél év. A nagyobbik kisfiú, a kisebbik kislány. És - tényleg nem akarlak húzni - de gyönyörűen fogadta a fiunk. Már terhesség előtt szóba került, hogy örülne-e kistestvérnek. "Igen, mert akkor lehetne vele játszani."

A terhesség alatt sokat beszélgettünk vele arról, hogy meg fog változni az élete. Ő is megfogta a feleségem domborodó pocakját. Énekelt a pocakban levő leendő kistestvérének.

Amikor megszületett a kislányunk, életében először aludt kb. 4 éjjelt úgy, hogy anyja nem volt otthon, csak én (apja). Amikor egynapos volt a kicsi, akkor bevittem a kórházba és kézbe foghatta a kicsit. Készült egy ilyen fénykép is, nagyon megható.

Persze izgultunk, mi lesz később. Nos, a testvérféltékenység csak abban jött ki, hogy mindig pont akkor kell neki WC-re mennie, orrot fújnia stb. amikor feleségem a kicsivel foglalkozik. Szóval, igyekszik kikövetelni magának egy kicsit anyából. :D De soha nem bántotta a testvérét, nem is nagyon mondott rá rosszat.


Az tény, hogy az óvodát nem nagyon kedveli. Pedig aranyosak az óvó nénik, már van játszópajtása is, de érzi, hogy míg én - hozzá hasonlóan - reggel munkába megyek, a feleségem reggel, miután őt elvitte, hazamegy és a kislányunkkal foglalkozik. És ez időnként bántja, hogy ő miért nem lehet otthon ugyanúgy.


Én nem tartom jó ötletnek, hogy heti 4 napot a nagyszülőknél legyen, mert ezzel is azt érezheti, hogy anyukája lepasszolta őt. Még hétvégén se küldeném oda okvetlen. Csak, ha direkt ő akar menni.


Megoldást nem tudok. Talán a nevtanban mondanak valami okosat. Addig türelem, türelem, szeretgetni a nagyot, amennyire csak lehetséges.

2018. ápr. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

#2 igaza van

Én 1996 születtem a húgom 2002

Én nagyon nagyon vártam ölelgettem anya hasát és pusziltam is

Megszületett húgom amikor én már általános elsős voltam,örültem is de nagyon féltékeny is voltam hogy ő kap ajándékot új ágya van stb... egyik nap sírva mondtam hogy dugjuk vissza a hugomat anyába és maradjon is ott

Anya elmagyárázta hogy ő a hugod szeressem őt mert ha nagyobbak leszünk és történtik valami ott leszünk egymásnak meg tudjuk védeni egymást segíteni tudunk egymásnak

Anya ugyan úgy szeret mindkettőnket és ez nem fog sose változni

ez a mondat segített hogy ne legyek féltékeny többet

Hatni kell a gyerekre őszintén beszélni

2018. ápr. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

4 éves a kisfiam, szeretnénk mégegy babát, de a fiam nagyon agresszívan reagál, ha meghallja a tervet, pedig neki már van is (nagyobb) testvére. Mi úgy döntöttünk várunk, mert látjuk, hogy nagy küzdelmek lennének itt, amire egy baba mellett semmi szükség.

Tanácsot sajnos nem tudok adni, vannak sajnos ilyen gyerekek, az enyém is nem tudom miért ilyen, még a pici egy éves unokatestvérére is iszonyat féltékeny, szó szerint gyűlöli, pedig a nagyobb testvérét nagyon szereti, neki konkrétan a kicsikkel van baja.

A nevelési tanácsadó jó ötlet, addig meg ki kell bírni, a 4 nap nagyszülőknél nem jó ötlet, csak mégjobban kirekesztve érezné magát otthonról.

2018. ápr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Ugyanez volt nalunk gyerekkorunkban. Megmondtam h nem akarok testvert, megis ram eroltettek. 30 eve utaljuk egymast. Taps a szuloknek.
2018. ápr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó, NEKED SEMMI közöd nincs a szüleid döntéséhez és NEM szólhatsz bele.


Kérdező: ez van, de NE adjátok le a nagyszülőkhöz, mert persze hogy visít meg agresszív, mikor hétvégére inkább lepasszoljátok.


NEM az őfeladatuk megnevelni a TI gyereketeket.

2018. ápr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mikor kérdeztük szeretne-e tesót akkor igent vagy nemet mondott.Nem lehetett eldönteni mit is szeretne.

A családi életünk kezd tönkre menni miatta. A férjemet megviseli, hogy bármit is próbálunk csak veszekedés hiszti van belőle. A nagyiéknál annyira megnyugszik, hogy lesz 1-2 nyugodtabb napunk.

Ezen a hétvégén itthon van velünk, de leakarta vágni a tesó haját, ebéd után lefektettem őket aludni, mosogatáskor hallotam a kicsi visít, a nagy nevet megcsavarta a fülét.

Semmi sem volt jó, elakartunk menni együtt játszóházba, óriási hisztit levágott, hogy csak apa menjen vele, de az apja úgy nem mert elindulni.

Ezután este vacsiztunk együtt a babára dobta a főzeléket, visítozott. Ez csak egy kevés abból amit művelt.

Próbálok nyugodt maradni, higgadtan elmondani miért rossz amit csinált, 4 percig kellene a lépcsőn ülni büntiben de ő elszalad, hiába viszem vissza.

Nem bírjuk már ezt :(

2018. ápr. 7. 23:06
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Miért együtt altatod őket? Nincs saját szoba? Nagy hiba.

Apja nem mer vele lenni? Mégis mit

vártok attól a gyerektől?


Persze hogy a nagyszülőknél kezelhető, mert ott nem csak idegesen próbálják, hanem tényleg ő van a központban.

Otthon pedig így a baba, úgy a baba...

2018. ápr. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Másik szobából is átmehet, nincs arra garancia, hogy akkor nem piszkálja!

Miért nem mer elmenni vele az apja, attól fél, hogy más gyerekeket is bánt vagy, hogy hisztizik?

Pedig itt szerintem az a megoldás, ha vele is többet törődtök, úgy hogy nincs ott a baba. Tudom nehéz megoldani, meg most dacos is...

2018. ápr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!