Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájás pár hetes babánál?

Hasfájás pár hetes babánál?

Figyelt kérdés
Létezhet olyan, hogy ha olyan típusú hasfájása van egy 3-4 hetes babának, amin segít at Infacol, akkor nappal hatásos, este viszont nem??? Ha igen, miért, ha nem, miért?
2018. ápr. 7. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, de este vígasztalhatatlanul sír, vagy az alvása nyugtalan? Van olyan, hogy akár egy pár hetes babát is lefoglalnak annyira az ingerek, hogy nappal nem olyan sírós. Vagy pont az ingerek+ hasfájás miatt olyan rosszul alszik, hogy emiatt álmos, az okozza a vigasztalhatatlan sírást. Az enyémeknek ugyan semmi se segitett a hasfájáson, de a vígasztalhatatlan sírást álmosság okozta. Porszívó segített mindig.. de a kislányom éjszaka is sokszor sírt. Hasaltattam az alkaromon őket, úgy járkáltam velük, ha a hasuk fájt, ez legtöbbször megnyugtatta őket. Ha álmosak voltak, ez nem jött be. Szóval a 2 gond nem zárja ki egymást.. sőt, egy hasfájós baba (attól mert nem sír is zavarhatja a távozó gáz) nagyobb eséllyel üti ki magát estére. A sok sírástól meg nyel annyi levegőt, hogy tényleg a hasa fog fájni....


Egyébként gázoknál sokmindentől függ. Kb ugyanolyan sűrűn eszik egész nap? Igény szerint eteted? Az se jó, ha az igényeihez képest túl sűrűn vagy túl ritkán eszik. Utóbbi esetben mohó lesz, gyorsan ehet, túl is eheti magát.

2018. ápr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nappal tök nyugodt, sokat alszik. Nem a kialvatlanság az ok, nappal kb nem is sír. Csak este. De akkor ébren van és az ölemben, viszont akkor is sír. Ha elaludt, nyugodtan alszik, és az Infacol nappal segít neki kakilni és a gázokat kiviszi, este viszont csak sírás után. Ez van, hogy csak 15 perc sírás, de pl tegnap éjjel extra volt, mert este 22 órától kb 3x ébredt fel a karomban úgy, hogy üvöltött és húzgálta a lábát, majd újra elringattam. És tudom, hogy a kaki miatt van, mert miután ilyenkor végre kikakálja, már tud aludni nyugodtan. Csak ez az, amit nem értek, hogy nappal miért tudja kikakálni sírás nélkül, este meg miért nem?
2018. ápr. 8. 10:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor biztos, hogy a hasa fáj. Ilyenkor próbáltad már tornáztatni? A hasához húzni a kis lábait, vissza kinyújtani és így tovább. Jó kérdés miért csak ekkor csinálja. De már a pár heteseknek is lehetnek olyan napszakok, mikor többet vannak ébren. Max adagot adsz neki infacolból? Ha nem, azt próbálhatod, hogy a sírásos időszakot megelőző evésnél többet kap.
2018. ápr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szélcső a leggyorsabb, attól hamar kakál, ha a nap többi részében magától is tud, akkor biztosan nem fog hozzászokni.

(1-es és 3-as voltam)

2018. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még nem adtam dupla adagot, de tegnap már elgondolkoztam rajta és a szélcsövön is. Ma direkt csak vizet iszom, mert még azon is elgondolkodtam, hogy az édesítőszer bántja, mert tejterméket sem eszem.
2018. ápr. 8. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!