Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat bukik a baba, éjjel van...

Sokat bukik a baba, éjjel van fent inkább, mik a tánácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sokat bukik az 1 hetes babám, mindenki azzal nyugtat, hogy ez normális, de ma a szopi közben (ezáltal a végén) visszabukott. Van valami praktika, amivel ezt meg lehetne akadályozni, vagy csökkenteni a bukást?

Gond hogy bukik vagy minden rendben? (Doki még nem volt az első körös látogatáson, hogy megkérdezzem...már napok óta tolódik).


A másik, hogy többnyire éjféltől 6ig alszik a baba, este nem is keltem etetésre, most nap közben sem nagyon, viszont az este 8-12ig nagyon aktív, nyűglődik, napközben viszont inkább alszik. Nem nagyon tudom felkelteni sem, olvasok neki hangosan, simogatom, de csak mocorog, és békésen alszik tovább.


Beáll egy idő után az ej/nappal érzés vagy keltegessem határozottabban?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. ápr. 11. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem keltegettem a kisfiamat, ő is sokat aludt nappal az első hetekben, éjjel többet volt fent. Beáll néhány hét alatt a nappal/éjszaka érzet.

A bukás önmagában normális, az nem mindegy, hogy mekkora mennyiséget bukik, illetve, hogy a gyarapodás emellett megfelelő-e.

2018. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
NE keltegesd, soha! Be fog állni az alvása pár hét alatt, de gondolj már bele, 1 hete még ott volt a hasadban, állandó hőmérsékleten, nem kellett ennie, kakilnia, nem volt hangoskodás körülötte, meg változó fényviszonyok... türelem! 😊 A bukás normális, ha szépen fejlődik, semmi gond nincs vele, max neked és a férjednek kellemetlen.
2018. ápr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A bukás normális abban az esetben,ha a súlya rovására nem megy. Nekem ezt mondta a doki. Az én fiam is ezt csinálta,mint a tied. Éjfél körül aludt el reggel 5-6ig aztán most 10 órakor alszik el reggelig. Simán átált mindig 10 perceket csaltunk a fürdés idővel és megszokta. Amúgy 4 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Ne keltsd fel,ha éhes felkel nyugi. Én se hallgattam senkire nem kelltettem és magától működött minden. Nekem azt is tanácsolták,ha nappal alszik ne síri csendben tegye így rájön,hogy nappal nem tud olyan mélyen jót aludni és így előbb átáll az éjszakai alvásra. ☺ Nekem ez működött. Néha a hasfájás ezt megvétózta féltem is,hogy felborul a rend,de hála égnek nem. Azt meg én vettem észre,hogy a jó alvó baba a fogzást is jobban viseli szinte átaludta egy-két neccesebb este volt. Remélem tudtam segíteni. 7hós fiú anyukája
2018. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
A bukás normális, a legtöbb baba ilyen. Keltegetni meg nem szabad hagyd aludni, ennyi idősen még napi 20 -23 órát alszanak, ez így teljesen rendben van. Inkább örülj neki.
2018. ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hú! Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gyors választ! Komolyan megnyugtatóbb, mint amit a védőnő vagy bármi tanácsol.

Egy ideje érzem én is, hogy nem fogok senkire hallgatni, úgyis én érzem mi a jó a babának.


Keltegetest eddig sem erőltettem szerencsére,hamar feltűnt h kel amikor kel :) épp most kelt, meg is mértem, kórház óta 250 gramm 1 hét alatt :D lehet duci baba lesz, de igy pláne megnyugodtam.


Nagyon szépen köszönöm a nyugtató szavakat!

2018. ápr. 11. 12:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a bukàsra kicsit segített, hogy többször etetem kisebb adaggal. Illetve 1étkezés alatt 3szor felveszem büfizni.Ha anyatejes màst nem tudsz tenni, ha kap pótlàst vagy tàpszeres akkor lehet sűrítőt használni.
2018. ápr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!