Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretném szobatisztaságra...

Szeretném szobatisztaságra nevelni,2 év 2 hónapos kislányomat. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
A bilitől fél, a WC-szűkítő sem nyerte el a tetszését.
2010. jún. 12. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia,hogy most otthon azt hiszem jo idö van,elöször is pelus le.Aztán meg kell neki mutatnod,hogy hogyan kell pisilni bilibe,vagy wc-be,mutasd meg neki.Aztán majd lassan ö is rájön,hogy megy ez.Az én lányomat egyszer ráültettem a wc-re 13 hos volt,és bele pisilt,na azota se,és most 16 hos.
2010. jún. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ráül a bilire, de nem akar belepisilni. Órákig is elücsörög rajta, aztán kéri a pelust.
2010. jún. 12. 14:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Felesleges erőltetni, hiszen még nem képes visszatartani a vizeletét. Nekünk is úgy volt, hogy esze ágában se volt a bilire ráülni, inkább körbepisilte a lakást. Aztán 3 éves korában szépen hajlandó volt elfogadni a bilit. Az alvásnál még voltak így is gondok, és most 4 éves lesz, de éjszakára még mindig pelenkázom, pedig nagyon szeretné, hogy ne, de sajnos előtte nem ébred fel éjjel, csak, ha már becsurog. Próbáltam, hogy majd felkeltem, de az az igazság, hogy neki kell megéreznie, hogy pisilni kell, így ha majd szól, éjjel akkor lekerül a pelus végleg. Vannak nagyon jó pszichológiai értekezések a témában, csak rá kell keresni. Olvastam bennük, hogy egy kisgyereknek 5 éves koráig jogában áll bepisilni... csak birja az ember a mosással :-)
2010. jún. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is pont ennyi idős, és hallani sem akar a szobatosztaságról. Vettünk neki bugyikat, "olyan, mint anyáé", de ha rá akarom adni, ordít, és hozza a pelenkát, hogy azt kéri. A bilire csak felöltözve ül rá, azt is csak ritkán. Egyébként a fejére teszi, beleláll, szóval játszik vele. Jó lett volna, ha sikerül leszoktatni a pelusról, mert egy hónapon belül jön a kistesó, de már látom, hogy nem fog menni.
2010. jún. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a fiamat 8 hós kora óta bilire ültettem amikor láttam rajta hogy kakilni akar. nagyon melós volt de megérte. Még nincs 2 éves de szól ha kakilni kell és futunk a WC-re. A pisi kérdést most kezdtük mert most került le róla a pelus. Egyébként kistesó mellett ez a nehezebb út, hiszen a pelusba maga intézné a dolgot, így meg álldogálhatok mellette, ami több idő nekem, mint egy peluscsere. Sajnos az a tapasztalatom hogy nem kezdik időben, 1 éves kor alatt a biliztetést, és mikor már önálló akarata van, akkor sokkal nehezebb rászoktatni. Így tényleg csak 3 éves kor körül alakul ez ki magától.
2010. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam 1 évesen is, de akkor is sírt, ha ráültettem a bilire. Egyébként vissza tudja tartani, mert múltkor vizeletmintát kellett venni tőle, és itattam vele 1 liter teát, 3 órán keresztül nem volt rajta pelus, és nem pisilt. Amikor ráadtam, akkor rögtön. Csak valahogy azt nem akarja megérteni, hogy a bilibe kell pisilni.

Szóval még várjak? Elég gáz, nálunk is 2 gyerek van, iszonyú sokba kerül már a pelenka.

2010. jún. 12. 22:25
 7/8 anonim ***** válasza:
figyu, ahogy írtam, nem a pisivel kell kezdeni hanem a kakival. Amint látod hogy készülődik kakilni, tedd rá a bilire, vagy szűkítős WCre. Amelyik jobban tetszik neki. de már kezd el mondogatni neki, hogy a legközelebbi kakit megpróbáljuk a helyére tenni, stb. Ha sikerül nagyon dícsérd meg, együtt öntsétek a WC-be, húzza le ő, stb
2010. jún. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
bocs, lemaradt hogy nem szabad 5 percnél tovább ültetni, ha nem megy. mert pont ettől az erőltetéstől megy el a kedve.
2010. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!