Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakult a nagy súlyú...

Hogy alakult a nagy súlyú babád mozgásfejlődése?

Figyelt kérdés

Mikor kezdett forogni, kúszni stb? Írnál súlyt is?

Az enyém 7,5 hónapos 9,2 kg (3-mal született), forog hasról hátra és körbe, hátrafelé "kúszik".



2018. ápr. 15. 20:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

7 hónaposan kezdett kúszni, 9 kg volt ekkor. 8 hónaposan felült (féloldalasan) és felállt, 9 hónaposan kezdett mászni, most nemrég, 9,8 kg.

1. babám 6 hónaposan volt 8 kg, ekkor kezdett kúszni majd mászni, 7 hónaposan 8,5 kg volt, mászásból kiült, majd felállt. 11 hónaposan indult el.


Hasra közel 4 kilósan fordultak de a kicsi ekkor még inkább vékonynak számított (4 hónaposan derült ki az allergiája és azóta durván gyorsan hízik...) hasról hátra meg 5 hónaposan fordultak. A nagy 7,6 kg volt ekkor, a kicsi 6 kg.

2018. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Na... Közel 4 hósan, természetesen, nem 4 kilósan....
2018. ápr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Kisfiam 4kiloval született 3 hónaposan forgott oda-vissza, 5 hónapos korában kezdett kúszni, 7 hónaposan mászott felült felállt, ekkor már 8 kilo volt asúlya. 15 hónapos volt mikor önnállóan elindult.
2018. ápr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ő is igazi husigombóc volt babaként.

8 hónaposan kezdett el kúszni, 10 hónaposan mászni aztán 11 hónaposan kapaszkodott és lépegetett a bútorok mentén, 14 hónaposan indult el .

Tehát semmi köze nem volt a nagy súlyhoz, minden időben csinált, ahogy elindult le is mozogta a hurkákat :)

2018. ápr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4100 grammal és 55 cm-rel született. Nem volt még 4 hónapos mikor mindkét irányba fordult. Fél évesen kezdett el kúszni, 8 hónaposan mászni és ülni. 10 hónapos korában állt fel és kapaszkodva lépegetett. Az első születésnapja után pár nappal tette meg az első önálló lépéseket.
2018. ápr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

3900al született, fel evesen 9kiló volt(nem tömtem, de nem is hagytam éhesen)

Addig valamivel lassabb volt a fejlődése, 6honaposan fordult at pl. De onnantol 1 eves koraig osszesen egy kilot hizott, es akkor nagyon beindult. Felallt, leult 9hosan, maszott 8hosan. Minden rendben volt :)

2018. ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

3,3-mal született, 6 hónaposan 8,4 kg, 7,5 hónaposan 9,3 kg volt.

Ekkor még csak forogni tudott, 10 hónaposan kúszott, 13 hónaposan állt fel ill. indult el kapaszkodva, 14 hónaposan mászott, 18 hónaposan indult el (ekkor 9,7 kg volt).

De nem a nagy súly akadályozta, hanem a hipotón izomzata, amire persze rátett egy lapáttal, hogy a gyenge izomzatával nagyobb súlyt kellett mozgatnia.

De normotón izomzatú gyerekeket nem szokott hátráltatni a súlyuk, ne aggódj!

2018. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

A kislányom 3500 grammal született, 9 kiló volt fél évesen. 8 hónaposan kezdett el forogni, 10 hónaposan kúszni és ülni, majd 3 hónapig mászni és 13 hónaposan elindult. Önmagában a “nagyobb” súly nem akadálya a normális mozgásfejlődésnek. Ha van egy kis hypotonia (laza izomzat, alacsony izomtónus) akkor viszont már lassíthatja. Az én kislányom nemcsak hypoton volt, de hihetetlen lazák az ízületei (hanyatt fekve a 2 nyújtott lábát megeröltetés nélkül lerakja a földig oldalra). Mi jártunk tornázni, mert “szakmabeli” vagyok. Ha jól értem a “körbe” forgást az az, hogy hátról hasra is fordul, mert azt nevezzük forgásnak. Ha igen, akkor teljesen jó időben csinál mindent:)!


Egy gyógytornász

2018. ápr. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kisfiam most 8hós és 10kg(persze hosszá 80cm...51cm-vel és 3140g-mal született)

6hós kora elött ült, 7 és fél hós volt amikor mászott és felállt most 8hós és körbe járja a kiságyat.

2018. ápr. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

8-asnak

A körbeforgáson azt értettem, hogy úgy is forog körbe mint az óramutató. Hátról hasra és hasról hátra mindkét irányba megy neki, 6,5 hónapos korától csinálja rendszeresen, előtte csak próbálkozott vele.

A gyerekorvos mondta, hogy mivel nagy súlyú, vélhetően lassabban fog elkezdeni mindent csinálni, ezért vagyok kíváncsi, hogy másnál hogy van/volt.

Tartok attól is, hogy ha a védőnői státuszig nem fogja egyáltalán csinálni, amit a lap szerint kellene, akkor küldözgetni fognak fejlesztésre feleslegesen.

2018. ápr. 16. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!