Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 eves fiam eleg extremen...

2 eves fiam eleg extremen viselkedik 1 hete. Fel meterre nem enged el magatol, kezemnel fogva cibal. A jatszoteren az összes jatekat felmarkolja es senki nem erhet hozzajuk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem törtent velünk semmi különös mostanaban, azon kivül hogy hetfötöl pentekig teljesen egyedül vagyunk.
2018. ápr. 17. 09:59
 1/4 anonim válasza:

Ilyenkor sokszor olyanok,mint a matrica, tapadnak anyára vagy apára :) pluszban kezdődhet a dackorszaka is

Nálunk is néha dacoskodik , 2 éves és 3 hónapos, csak kislány

Feszegetik a határokat,próbálkoznak

2018. ápr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szeparációs szorongás második felvonása, éppen időben van. Ne tegyél semmit, hagyd, hogy rajtad csüngjön! Ha nehéz, mert mondjuk főznöd kellene, kösd magadra, egy kétévest még simán lehet háton hordozni.

A másik része, hogy mindent magának akar, és senki nem érhet a játékaihoz szintén tök normális jelenség. Az ego, az éntudat, az enyém fogalma, ezek tobzódnak most a kis fejecskéjében, ezzel is épp időben van. Hogy mit tegyél? Megint csak semmit. Vekerdy gondolatait imádom a témában: ha nem akarja odaadni, nem akar osztozkodni, akkor nem szabad erőltetni. Ha a kislapát az övé, nem kell odaadnia senkinek. Ebben az időszakban kell megélnie, hogy az ő tárgya az ő sajátja, ő rendelkezhet vele, ő döntheti el, hogy mikor és kinek adja kökcsön. Azt is ő döntheti el, hogy egyáltalán kölcsönadja-e. Ha senki nem kényszerít rá semmit, idővel ő maga fogja keresni a többi gyerek társaságát és engedni fogja, hogy az általa kiválasztott személyek hozzáérjenek az ő dolgaihoz.

Finoman lehet beszélgetni vele arról, hogy nyugodtan engedheti, hogy más is megnézze a vödrét, de ha nem akarja megmutatni, el kell fogadni. Talán azért érdemes finoman egyszer megpróbálkozni vele (hogy ne aggódj, nem viszi el, csak megnézi, mutasd meg, kérlek), hogy a másik gyerek szülője lenyugodjon, és ne tartson kőbunkónak. Ezen túl nem kell foglalkozni a témával. Az egészséges kisgyermek ebben az időszakban nem osztozkodik, nem irigy, hanem a fejlettségében éppen ezen a szinten tart. Persze, tudom, vannak olyan gyerekek, akik két évesen már szuperül játszanak a többi gyerekkel, de ők vannak kevesebben.

2018. ápr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt akkoriban egy matrica korszak, persze, néha zavaró, de én egy kicsit szerettem, hogy olyan, mint baba korában. (Az én fiam alap állapotában: anyaaa, ne puszilgaaaaass!) Élvezd ki, hogy még néha van ilyen hullám. ;)

A tárgyait az én gyerekem is félti másoktól. Azt vettem észre, hogy ha csak úgy elveszi valaki, azt nehezményezi, de ha kölcsönkéri, ő maga mondja, hogy igen, odaadja. Én sem gondolom, hogy közbe kéne lépned, kérdés nélkül ne is vegye el senki. Ha megkérdezi valaki, hogy kipróbálhatja-e a játékát, esetleg mondd neki, hogy te is szoktál játszani xy játékaival. De szerintem is csak finoman. A saját játékaival ő rendelkezik.

2018. ápr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtato valaszokat! Meddig tarthat egy ilyen kemenyebb hullam? (Mert mar 15 kilo es nem birom magamrakötni :D ) Fözesnel pepamalacot kap, meg sok hasonlo helyzetben, de ezt nem akarom tovabb gyakorolni, mert tönkreteszem a szemet, massal viszont nem hajlando lekötni magat (nelkülem)....
2018. ápr. 17. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!