Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen tudta a babátok...

Mennyi idősen tudta a babátok kirakni a gyűrűpiramist? Az épitőkockákat?

Figyelt kérdés

Lányom a héten töltötte a 10 hónapot, nem érdekli a piramis elvesz egy karikát és dobálja összevissza, forgatja a kezében. Próbálom tanítani hogy hogyan kell kirakni, de rám sem figyel konkrétan..

illetve a kockákat mikor tudta egymásra rakosgatni, épiteni vele?

Már tudnia kéne ezeket vajon?


Kiváncsi vagyok hogy kinél hogyvolt?


2018. ápr. 18. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem tanítottam játszani egyik gyermekemet sem soha. Nem teljesítménykényszer a lényeg a játékban. Kreatív, okos gyerekeim vannak, úgy, hogy soha nem formabedobóztak vagy kirakóztak _szabályszerűen_. Mert nem ez a fontos, hanem hogy élvezze a szabad játékot.
2018. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Egyet értek az előttem szólóval, én sem tanítom neki...

13 hónapos, most próbálja a karikát rárakni...az építő kockákat még nem :-)


ui. fogalmam sincs mikor kell(ene) tudnia :-)

2018. ápr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Korai még, feleslegesen is mutogatod. 12 hónaposan kezdett 2 kockát egymásra rakni, most 13 hónapos, 3-at még most sem sikerül neki. A gyűrűpiramist nem rakja, próbálja, de nem találja el a lyukkal a rudat, pedig felnőtt szemmel nézve ugye óriási a lyuk, a rúd meg vastag. :) Szerintem teljesen normális. Építeni bármilyen egyszerű dolgot még nem mostanában fog.
2018. ápr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Olyan kockáink voltak, aminek minden oldala "tüsis" volt. Minimális erőkifejtéssel így egymásba ragadt a két kocka, így ezeket már 8-9 hónaposan simán pakolta egymásra, nem dőlt el. ebből viszonylag hamar lett rendes kockázás is.

A gyűrűpiramist is olyan 9-10 hónaposan már pakolta, ahogy a formabedobót is.

DE ebből ne volnj le messzemenő következtetéseket, mert pl most, 7évesen is meghaladja a tudását egy 50 darabosnál nagyobb kirakó, vagy pusztán a vonalon belüli színezés.

van, aki ebben jó, van aki abban. van, aki előbb, van, aki később.

2018. ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Az enyém 11 hós lesz, nem csinál semmi ilyet, max. ledönti, amit én építek, szerintem nem kell semmit építenie. A gyürüpiramis amúgy tök unalmas játék, nem tudom melyik gyerek játszik vele.
2018. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Kockákból épített már tornyot, gyűrűpiramist rakta, de össze-vissza, tehát nem sorrendben. Formabedobókat és kirakóst is ennyi idősen kezdte kb.
2018. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

A kockákat remekül dobálta :)

Visongba dobta el kacagott az apukája meg folyton rohant érte.

Gyűrűpiramist ajándékba kaptuk megcsócsálta és ennyi.

15-6 hósan pakolgatta már rendesen

2018. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a nullát! De akkor áruljátok már el légy szíves, h mekkora várat kellene építenie a 11 hónaposomnak! Mert lassan aggódni kezdek.
2018. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!