Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg hiperaktív lesz az a...

Tényleg hiperaktív lesz az a baba aki korábban kezdi a különböző mozgásformákat és korán feláll?

Figyelt kérdés
Picink 3 hónapos kora óta van mozgásfejlődésben, mindent korábban csinált.Most fél éves és már megtette az első mászó ,,lépéseket" már tényleg mászik.Ismerős házaspár jött látogatóba, náluk a gyerkőc 3 héttel kisebb és még oldalra se fordul, azt mondják nem baj, mert míg a mi fiunk hiperaktív lesz az övék nem..Tényleg hiperaktív lesz a gyerekem mert korábban csinál mozgásformákat?

2018. ápr. 22. 15:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Nyilvánvalóan nem, csak simán irigyek. Én hanyagolnám a velük való barátkozást, mert még tahók is.
2018. ápr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Jaj...

Nem ismerek ilyen tanulmányt, de van saját tapasztalatom. A legnagyobb gyerekem is extra korán csinált mindent, 9 hónaposan önállóan járt. És nem lett hiperaktív, egyáltalán nem.

2018. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk egy fél éves mészó baba nem extrém eset.
2018. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Dehogy lesz. Irigyek, mert az övék nem mozog. Ha egy közel 6 hós nem fordul oldalra sem, az szerintem gáz, de persze az ő dolguk.

Nekem az első öt és fél, a második 6 hósan mászott, és nem lettek hiperaktívak. A Dévényesünk azt mondta, ez genetika, ők ilyen korán fejlődő típusok.

Én amúgy egy ilyen beszólás után elküldtem volna őket a ...-ba.

2018. ápr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Fogadni mernék, hogy azt sem tudják, hogy pontosan mit jelenet az, hogy egy gyerek hiperaktív.

Ne foglalkozz velük. :)

2018. ápr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem lesz ettől hiperaktív, az emberek ilyenek, szeretnek megjegyzést tenni. Az sem "gáz", ha nem fordul oldalra ennyi idősen, hogy lenne már egy baba gáz? :)
2018. ápr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Betaláltak, mert már én is gondoltam rá, nagyon aktív baba keveset alszik, pörög ezerrel.De azt olvastam(és ezzel nyugtattam magam), hogy 3 éves korig nem is lehet ilyet a gyerekről megállapítani, mert a mozgásfejlődéstől mindegyik ,,hiperaktívnak" tűnik.

Azt én se gondoltam, hogy hű, de korai volna ,nézegettem itt kérdéseket már kínomba:D

2018. ápr. 22. 15:59
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Mindkét fiam nagyon hamar csinált mindent.

Nagy, erős, masszív csecsemők voltak.

Mindkettő tök nyugis, szófogadó, sportoló gyerek.

Ha a későbbiekben aggályaid vannak, vidd el a kicsit szakemberhez.

A buta, "bezzeg az én gyerekem" idiótákkal ne foglalkozz. Mindenki olyan okos tud lenni más kontójára.

2018. ápr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"A később hiperaktívnak mondott gyermek mozgásfejlődése általában gyorsan zajlik. Előfordul, hogy a fejlődési szakaszokból (forgás, kúszás, mászás, ülés, állás, járás) kimarad valamelyik, így például hamar felül, kihagyva a mászást. Általában hamar áll fel, s gyakran azonnal rohanni kezd, anélkül, hogy a járástanulás jól ismert kapaszkodós, lépegetős szakaszát végigélte volna."


[link]

2018. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Az elso fiam 5 hosan maszott,9 hosan mar butorok mellett lepegetett,10 hosan mar egyedul ment.

A masodik fiam 10 hos koraig letettem ott maradt baba volt.akkor kezdett mindent.a forgast is(elotte is at tudott,ha nagyon nagyon akart,de kb heti 2x.lusta volt.)

1 evesen mar o is jart stabilan.

Megis a 2.a mozgekonyabb,a 2 percet nem tud 1 helyben allni tipus.

Az elso hiaba csinalt mindent elobb,mindig is nyugodt tipus volt.

2018. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!