Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás kinél...

Szeparációs szorongás kinél miben nyilvánult meg? Mennyi idős volt a baba mikor úgy érezted most van az az időszaka a gyereknek?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 22. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:

9 hónapos volt a kisfiam, mikor két dolog változott hirtelen

1 - követett addig is mindenhova mászva, viszont 9 hónaposan elkezdett a lábamba kapaszkodni, amint mással voltam elfoglalva. 2 hónapig semmit sem tudtam megcsinálni mellette.

2 - ébredt éjjel addig is, viszont a cumiját visszaadtam neki és aludt tovább. Na 9 hónapos kortól nem. Sírt amint kijöttem. Popsipaskolással altattam amúgy is, innentől visszaaltatásnál is. Szintén 2 hónapig tartott.

Meg 15 hónaposan elköltöztünk, ekkor meg állandóan az ölemben akart ülni, sírt utánam ha nem látott, szerintem pont a költözés erősítette ezt meg, ugye a szeparációs szorongás korszaka hosszú, 1,5 - 2 éves korban van tényleg vége, egy nagyobb változás bármikor előhozhatja.


Fogzással egyebekkel nem volt ez kapcsolatban.


A kislányom 9,5 hós, nála eddig semmi gyanús nincs, mert ezek eddig is jellemzőek voltak rá. :D Mindig is sírt, ha kijöttem, mióta mászik-kapaszkodva áll bennem kapaszkodik akárhányszor mással vagyok elfoglalva bár az igaz, hogy ő 8 hónapos volt, mikor ezeket elkezdte csinálni, a fiam korábban. Éjszaka meg sose volt elég, hogy visszaadom a cumiját. Mondhatni, hogy születése óta tart. :D igazából meg annyira anyás, hogy tényleg nem tűnik fel semmi változás.

2018. ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
6 és 9 hónapos kora között folyamatosan rajtam lógott, egy pillanatra se tudtam letenni, egyből ordított. Aludni is csak az ölemben volt hajlandó nappal, éjszaka elkezdett többször felébredni. Kemény időszak volt, de messze nem annyira, mint a dackorszak.
2018. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nalunk is hasonlo volt. 9-10 hos lehetett, kimenni sehova nem tudtam anelkul, hogy ne kovessen.

Konyhaban kapaszkodott vegig a labamba, mig foztem, mosogattam. Aludni nappal csak az olemben volt hajlando.

Nagyon megterhelo volt, este szerettem volna 10 perc nyugit, apara biztam, mig zart ajto mellett gyorsan le akartam zuhanyozni, erre 10 percen at okollel dorombolt az ajton, pedig bevettunk minden elterelest.

Ma mar csak mosolygok ezen, de akkor ki voltunk, kb. 1 honap alatt veget ert.

De a dackorszak tenyleg huzosabb!

:-)

Kitartast nektek is

2018. ápr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!