Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » .36hétre született kislányom....

Fülü kérdése:

.36hétre született kislányom. Most 4hós lesz 29. én nem emeli a fejét sír ha hasra teszem. Volt így valaki? Hogy tudnám megszerettetni vele a hasonfekvést?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 26. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Próbáld elé rakni a kedvenc játékát. Feküdj vele szemben beszélj hozzá. Nos nekem ezeket mondták nem jött be hosszú távon max. 2-3 percig. Egyszer csak megszerette,amikor ő fordult hasra. Viszont én azt csináltam,hogy megszokja,hogy hasra raktam imádja a zenélős zongorát azzal is max 5 percig volt el. Ahogy sírt felvettem nem erőszakoltam rá a dolgot,mint ahogy sokan tanácsolták. Azért sír,mert elfárad és nem kényelmes neki. Te is pózt váltassz,ha elzsibbadsz. Szóval felvettem picit sétálgattunk aztán megint hasra tettem..stb. Egy két hét magátol hasrafordult elvolt. Most 7és fél hós és még mindig megunja max fél órát van hason el. Pedig a védőnő és társai szerint 1 órát is bírnia kell.. 😅 Ő baba és itthon van nem kiképző tábor. Fontos amúgy,hogy ne add fel majd megszokja,ahogy megerősödik, viszont ahhoz az kell,hogy hason legyen.
2018. ápr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pròbáld meg esetleg többször rövid ideig hasra tenni. Amint nyűglődni kezd, fordítsd meg. Esetleg valami számára érdekes játékkal elvonni közben a figyelmét. Ha kicsit megerősödik a nyaka, és tud majd nézelődni, szeretni fogja a hasalást. Az én fiam is ordított eleinte, most meg nyugodtan aludni is csak hason tud.
2018. ápr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😄 nagyon félek hogy baja lesz hosszú távon 😔 nem adom fel csak sajnálom hogy sír.de bízom benne hogy sikerül 😉
2018. ápr. 26. 21:35
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyetertek elso. Legtobb baba nem szeret hason fekudni, ezert sírnak leginkabb abban a helyzetben. Probald lefoglalni, jatszani vele, de hagyd had szokja meg, kell az erosodeshez-fejlodeshez, tudom nehez h sír, sajnaltam enis a fiam, de kellett a mozgasfejlodeshez.
2018. ápr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.. amúgy mindent csinál amit"kell"csak ez a mumus😕
2018. ápr. 26. 21:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Már születése után érdemes lett volna Dévényes gyógytornásznak megmutatni. Ezzel el vagytok késve, már lassacskán a forgásra kellene készülődnie. Nagyon sokan tévedésben vannak a "muszály" dologgal,elbagatellizálják a mozgásfejlődési sorrend és időintervallumok fontosságát. Nem minden baba fejlődik ugyan abban az ütemben,ezért nincsenek exakt dátumok,hanem intervallumok. Keress egy szakembert és mutatsd meg a babát,mert később nagyobb gondok is lehetnek. Írom ezt gyógytornászként.
2018. ápr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagyon utálta a kicsi.Percenkent emeltem napi szinten a hason fekvest.3 hónaposan meg már saját maga döntötte el hogy hason,háton akar e feküdni.Neki az segített hogy kitettuk a játszószőnyegre és köré raktunk játékokat.Meg nincs 6 hos de már mászik:-)
2018. ápr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Előzővel értek egyet! Dévényesnek meg kell nézni!
2018. ápr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányommal minden ugyanígy volt, elvittük dévényes gyógytornászhoz, kb. 3 hét múlva már emelte a fejét, minden rendben van azóta is, hetente kezelték.
2018. ápr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az en nagylanyom is eleg lassu volt de ennel sokkal kevesebbert is mar devenyeshez viszik a gyereket, en is elvinnem a helyedben, mar 2 honaposan is emelgetnie kellene kb..nem biztoa hogy barmi gond van de jobb a bekesseg..

Amugy a hason fekvest az en nagylanyom is utalta, frankon torna ora szeruen naponta 3×10 percet birt hason lenni de azt js vegig uvoltotte. Nem is volt ennel tobbet hason, es szerintem ez az oka annak hogy megkesett a mozgasa, keson forfott keson ult (11 hosan...) es most ugyan 4 eves de most is a mozgasformak 80%ban ugyetlenebb a korcsoportjanal. Ezert erdemes idoben megnezetni...mert mindenki azt mondja mit szamit 1-2 honap...de mikor ovodas korban kiutkoznek a hianyossagok, akkor mar okozhat bosszusagot (akar az o kis lelkenek is) ha ugyetlenke

2018. ápr. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!