Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babám 72 cm és...

Horváth Anikóka kérdése:

7 hónapos babám 72 cm és 6700gr, normalis? Most vas cseppeket kap. Nagyon mozgékony baba egész nap csúszik maszik. Segitsek mert megőrülök már, mindenki azzal cseszte hogy sovany a gyerek.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 27. 05:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Még annyit irnék hozzá hogy hajnalba 160ml tapszert iszik meg reggel 100 ml tapszert meg 80 ml vizbol tejpépet, délelött tízóraira gyümölcs ébed főzelék delutan frutapura gyümölcs püré meg sinemil tejpépet, este 120 ml tapszer meg 80 ml vizbol tejpépet kap
2018. ápr. 27. 05:14
 2/17 anonim ***** válasza:
55%

Korai hozzátáplálás átka...

A gyümölcsben alig van kalória, neki még max 1 étkezésnek kellene kiváltva lennie és több tápszert innia...

2018. ápr. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%

Dehogy sovány. Ez a normális. Nem kell dagadtnak lennie egy ekkora gyereknek.

Fiam kb 5 -6 hónaposan volt pont ilyen hosszú és ennyi kg.

2018. ápr. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Ja, biztos attól vashiányos, mert elegendő tápanyaghoz jut a gyümölcsből, zöldségből, más laktatóbbat pedig a kora miatt még nem kaphat, ezért nem kellene még ennyi étkezést kiváltani.

Egy ekkora gyereknek még (a súlya alapján) minimum 700 ml tápszerre (v. anyatejre) lenne szüksége és csak afelett kéne kóstoltatni és már se lenne vashiányos.

2018. ápr. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%
Én babám is ennyi. Kb. így eszik ő is, bár tápszer helyett szopizik rendesen. Mozgékony kislány, ráadásul en is és a tesója is kis pici vékony, mozgékony babák voltunk. Genetika..A tesó egyéves korától izmos telt (nem dagi!) kisgyerek lett és azóta is formás, sportol (7 éves). HA a gyerekorvos nem mondja, nem kell ész nélkül tolni bele a tápszert.
2018. ápr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%

Mennyivel született?

Egyébként meg a túl korai és gyors hozzátáplálással egyetértek, hogy ez hátránya, még ha tudom, van aki eleve a lassú hízás miatt kezdi el, bár a vashiány szerintem nem ezért van. A vasraktárak kiürülnek fél éves korra, az anyatej-tápszer vas tartalma meg pont a kálcium miatt nem szívódik fel rendesen.


Ha mindenki azt mondja, hogy sovány, akkor elég vékonyka lehet.

Hogy mennyire normális, lehet alkati kérdés is, máskor felszívódási zavar, szóval erre nem tudunk válaszolni. Nem minden egészséges baba 8-9 kg ennyi idősen, az biztos.

2018. ápr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%
Mennyi volt a születési súlya? Az én babám 3 hónapos és 6580 gramm és nem kövér. 4220-al született. Szerintem is soványka a babád.
2018. ápr. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Csatlakozom azokhoz, akik szerint kevés a tápszer és sok a ht
2018. ápr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%

[link]


Szerintem nem vészes a súlya, a védőnő, gyerekdoki mindig ilyenekkel csesztet mindenkit. Figyelj oda, hogy ne fogyjon, de nem kell parázni.

2018. ápr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

Á, tényleg nem kevés, csak épp 1 % alatti a percentilis értéke.

Akkor lenne normális ez a súly, ha sokkal kisebb hosszhoz nyomna ennyit.

[link]

2018. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!