Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babára hogy tudnék...

7 hónapos babára hogy tudnék jobban vigyázni?

Figyelt kérdés
Egy hete feláll azóta már háromszor ütötte meg nagyon a fejét, be is lilult. 7 kg olyan kis picike, inog a kis lába. Van fa járókánk is de tegnap pont azt fejelte le,meg sír ha beteszem. Ma úgy tudtam wc- re is elmenni hogy betettem a babakocsiba. Van már két nagyobb gyerkőcöm ( 3 és 5 évesek) de Őket nem érte ennyi baleset. A nappaliban vagyunk ami a nagyobbak miatt ugye már nem bababiztos. A szobák az emeleten vannak. Ugye főznöm, takarítani, vasalni muszály vagyok. Az etetőszékben sincs el. Amíg csak mászott nem volt gond. 5 és fél hónaposan kezdte azt is. Mit csinálhatnék? Segítséget nem igazán van.
2018. ápr. 28. 06:59
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nekem hálós járóka van én abba teszem ha dolgom van.Ha kint van a földön csak rá figyelek és megyek utána mindenhová, olyankor nem csinálok semmit.Nagyon fárasztó és így alig van időm de ez van...ez egy ilyen időszak el fog múlni.
2018. ápr. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A másik kettővel könnyebb volt a babakorszak. Stabilabbak voltak. :-)
2018. ápr. 28. 07:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem az 1. babám volt ilyen. A kicsivel féltem is a felállástól. 1. babánál csak könnyebb figyelni es úgy alakìtani a napot, hogy jó legyen. Tarts ki, pár hét alatt belejön pl leülni úgy, hogy ne üsse meg magát. Nekem most a kicsi felmászik az ágyra, lejönni még nem tud, vagy 2x leesett már, ott a nagy is, de a házimunkát kissé átütemeztem. Ő sincs el járókában. Főzni ha olyan, még este előkészülök, vasalni este vasalok stb. Pl míg mosogatok beültetem az etetőszékbe és adok neki kölesgolyót, ha nem kell neki, pakolhatja a műanyagos szekrényt. Pár percet kibír (ülve)
2018. ápr. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%
Babykompba beleteheted, amíg nem tudsz rá annyira figyelni, addig simán jó lehet.
2018. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

3-as, a bébikomp felelős a lábujjhegyezős járás 90 sok százalékáért, egy felesleges hülyeség.


Kérdező: ha olyan dolgod van, járóka. Én főzéskor vagy míg a mosókonyhában ténykedek odateszem. Nem szereti, de 10 percet kibír benne :)

2018. ápr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

Azt vettem észre, higy a járókába nyíg ugyan de ha nem veszem ki akkor pár perc után leül játszani.

Arra kell vigyáznom, hogy utána ne lásson meg engem, mert akkor már igazi bőgés van és ki kell vennem.

Meg ami eszembe jutott, hogy se a főzésre se a házimunkára nem vagyok rágörcsölve...majd csinálom ha itthon van apa vagy a nagytesó.Nincs elmosogatva...na bumm majd el lesz.

Fontosabb a gyerekem mint, hogy üres legyen a mosogató.Olyan hamar vége lesz ennek majd meglátod.Tudom menet közben nem úgy tűnik☺

2018. ápr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én kb. ilyenkor szoktam át arra, hogy este főzöm meg a másnapi ebédet, amikor már a férjem is otthon volt, vagy még később, lefektetés után. Takarítani, rendet rakni gyerek mellett is tudtam, de főzni nem igazán, úgyhogy az maradt estére.
2018. ápr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy hét alatt 3 esés, hű de jók vagytok 😊 az én fiam mikor elkezdett mindenhol felállni napjában 30x esett. És nem kicsiket. Kezdtem megőszülni komolyan. A járóka is dettó. Egy hét múlva lesz 7 hónapos szintén 7 kiló, picivel több, de mint egy kis torpedó megy előre. Tetőtől talpig kék zöld a gyerekorvos meg csak nevetett mikor mutattam neki. Annyit tanácsolt ne érjen el abrosz, aprócska tárgyat. Többet nem tehetünk. Én elbarikádoztam a szerintem veszélyesebb helyeket, de sajnos annál vonzóbbak. Én a pihiszékben szoktam betenni, ha pl terigetek, addig legoglalom énekléssel, bohóckodással, nagyon élvezi. Vagy nyomok a kezébe egy babakekszet és elmajszolja míg végzek.
2018. ápr. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!