Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos anyatejes babák...

Refluxos anyatejes babák anyukáit kérdeznèm, hogy volt aki kipróbálta a tejmentes diétát és segített?

Figyelt kérdés

Csak mert ez olvastam:

Minden refluxos csecsemő esetében gondolni kell allergiára! Az egy évnél fiatalabb csecsemők refluxos problémáinak mintegy fele visszavezethető a tehéntej-fehérje allergiára. A tünetek hasonlóak lehetnek.



2018. ápr. 28. 22:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igaz tápszeres a babám, de tejfehérjementes tápszerre való váltás után kevesebbet bukott. Babás csoportban is sokaknál olvasom, hogy segít a tejfehérje elhagyása.

Egy próbát mindenképp megér.

2018. ápr. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Mindent kipróbáltam! Tej, liszt, mindenre diétáztam. Semmivel nem lett jobb. Még tápszert is adtam (refluxos babáknak valót) ugyan úgy bukott. Még htkor is bukott, de egyre kevesebbet. Kb 1 éves volt mikor egyszer csak azt vettem észre h nem jön vissza,a kaja.

De mindenképp próbáld meg a diétát. Tényleg sokaknak segít

2018. ápr. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk nem ez volt az ok, mert magam miatt eleve diétáztam, mégis bukott, de olyan mértékben, hogy nem gyarapodott, én pedig nem bírtam tejjel. Napi 1,5 litert ivott 3 kilós újszülöttként és emellett is stagnált. Nutriton nem használt előetetve, csak lefejt tejjel vagy tápszerrel pép sűrűségre keverve.
2018. ápr. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Tápszeres a lányom de tejmentes tápszerrel teljesen abbamaradt a bukás. Van a családban anyatejes baba, tejmentes étrenddel még nem, de tej- és tojásmentessel már neki is elmúlt a reflux.
2018. ápr. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
4, én tej, tojás és gluténmentes diétát kell tartsak, mégse enyhült neki, csak az idővel. :( (3-as voltam).
2018. ápr. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Nekünk a gyerekorvos azt mondta, amikor megkezdjük a hozzátáplálást,szilárdakat fog enni, el fog mulni. Így is lett. Látszott is rajta, hogy ízlik neki az étel. Már óvodás és semmilyen allergiája nincsen.
2018. ápr. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#5: persze tudom, nem mindenkinek használ a mindenmentes étkezés sem, van aki "ok nélkül" refluxos csak azt írtam, hogy náluk így volt, szóval ha valaki csak tejre diétázik és nincs javulás az is lehet, hogy mást se ártana megpróbálni a tej mellett.

4-es voltam

2018. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*amúgy meg az enyémek brutál hasfájósak voltak és hasmenésesek, emellé a kicsinek az orra folyt és sokszor piros volt a bőre is pár helyen, a nagynak a bőre volt nagyon száraz, hiába zártunk ki kozmetikimokat, úgyhogy nem a reflux volt az egyetlen tünet.
2018. ápr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtatok!


Naponta max egyszer bukik, este, de akkor olyan mennyiséget, hogy mindketten át kell, hogy öltözzünk, sokszor a padlòt is fel kell törölni.

A sùlygyarapodással nincs gond 2 hònapos és 1-1 kg-ot hízott eddig havonta.


Viszont most elkezdte zavarni a visszaáramlò anyatej az alvásban. Szépen, könnyen elalszik, majd 5-10 perc mùlva látni, érezni, hogy jön vissza a kaja, nem bukja ki, csak visszanyeldesi, de így nem tud rendesen pihenni.


Két napja teljes tejmentes diétát tartok (elég kemény), meglátjuk javul e a helyzet.


Elsô gyerekrm is refluxos volt, “csendes reflux”, ô sosem bukott, viszont fulladt tôle, az sem volt jobb. Ott nem pròbáltam a diétát, viszont ô kapott rá gyògyszert, meg nem volt teljesen anyatejes, ô két hònapos korára kinôtte, vagy a gyógyszer miatt tünetmentessé vált. Addig rengeteget szenvedtünk és teljesen elromlott az elalvási szoktatása.

2018. ápr. 29. 12:12
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Emeljétek meg a matracot egy kicsit a fejénél és az adamo-hoz hasonló hintába tegyétek etetés után vagy pihenőszékbe. De ne maradjon benne sokáig vagy ha mocorog, akkor nem érzi jól magát, ki lehet venni. Etetés után ne fektessétek rögtön, ez a lényeg.
2018. ápr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!