Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevállalnád a terhességet,...

Bevállalnád a terhességet, szülést a már meglévő gyerekeid miatt?

Figyelt kérdés

Feltettem itt nemrég egy kérdést, sajnos abortusszal kapcsolatban. A részletek nem derültek ki, többen írtak privátban, hogy miért döntöttem így... Röviden leírtam, hogy már van két kislányunk, még egyik sem ovis (a nagy ősszel kezdi, kicsi most múlt 6 hónapos). Igaz, hogy van segítségem, de így is rettenetesen lefáradunk a férjemmel a nap végére. Nehéz összeszervezni, hogy a gyerekekre is jusson elegendő időnk, egymásra és magunkra is.


Nem is terveztünk már több gyereket, meg annyira problémamentes volt mindkét terhességem és szülésem, hogy nem is kockáztatnék többet. Kettőt akartunk, ez sikerült is.

Viszont most ikrekkel lettem terhes, fogamzásgátló mellett. Racionálisan álltam ehhez, tudtam, hogy még két újszülött teljesen a padlóra küldene minket. Ráadásul hiába állunk jól anyagilag, az időben nem vagyunk milliomosok és nekünk is csak 24 órából áll egy nap. Nem a bébiszitternek, nagyszülőknek, keresztszülőknek vállalnánk a gyerekeket, hanem magunknak. De mi többet nem már bírnánk...


Erre privátban nekem támadtak, hogy ennyi erővel öljem meg a jelenleg két gyerekemet, és így nem kell abortuszra mennem, vagy hogy mit mondanék a hasamban lévőknek, hogy "Bocsi, meg kell halnotok, mert nem ti érkeztetek elsőnek?". Meg hogy így lelkibeteg leszek én is, a gyerekeim is így fognak felnőni, hogy megöltem a testvéreiket miattuk, és életük végéig bűntudatuk lesz. Ráadásul utána még linkeltek képeket, videókat is, hogy nézzük végig itthon, mire készülünk.


Most pedig rettenetesen érzem magam, rosszabbul, mint eddig.

Hiszen ez amúgy sem volt egy könnyű döntés, nem volt szükségem erre.


Most az jobb lenne, ha megtartanánk őket, de aztán idegileg roncsok lennénk a férjemmel?

Pl. három 3 éven alulival nyaralni sem indulnánk el, vagy akár egy szimpla délutáni sütizésre sem. Komolyan azzal kell zsarolni, hogy a már meglévő gyerekekkel kell zsarolni?!


2018. ápr. 29. 17:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%

De minek pakolod ki másodjára is az életeteteket ide, ha nem bírod elviselni, amit itt kapsz?

Ezt a kérdést is ugyanúgy meg fogják találni a bigott abortusz ellenesek.


Egyébként meg nyilván sose terhelnétek rá a meglévő gyermekeitekre ezt a terhet, hogy "miattatok vetettem el", mert nem is így van. Eleve nem jutna eszembe valaha is beavatni a gyerekeimet arról, ha lenne akár előttük, akár utánuk abortuszom.

2018. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Mert nem értem, hogyha leírom érthetően, hogy ezért és ezért nem akarunk több gyereket, miért nyomatják, hogy de igenis szüljem meg őket, meg így gyilkos, úgy gyilkos...

Még olvasni is borzasztó.

2018. ápr. 29. 17:18
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem, ha már itt egyszer a gyk-n megütötted a bokádat, akkor minek irod ki ugyanide a kérdést. Felnőtt emberek vagytok, nektek kell eldönteni, hogy abortusz, vagy ikerszülés legyen. Nyilván te is tudod, hogy vannak abortuszellenes emberek, meg olyanok is akik, maximálisan elfogadják az abortuszt.
2018. ápr. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

De miért írod le? Magánügy.

Ha kiírod, akkor viszont máris önkéntes céltábla vagy.

2018. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%

Baromság. Aki ilyet ír, mint amit te kaptal privátban, az finoman szólva is elmebeteg. Egy magzat abortalasa és egy gyermek megölése között nem kevés különbség van.

Ne foglalkozz mások véleményével, azt csináld, ami nektek jó.

2018. ápr. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

58%-os, nekem fogalmam sincs, hogy itt ki, hogyan lett terhes.

Rendesen szedtem a gyógyszert, 6 év alatt azért megtanultam, hogyan kell.

2018. ápr. 29. 17:39
 7/27 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, tényleg nem is kellett volna ide újabb kérdést kiírnod, látod hogy sok agyhalott, magzatfanatikus van, mint pl az 58%-os, akit az égvilágon semmi nem hajt, csak hogy itt ISMERETLENÜL itelkezhessen mindenki felett és h más méhében vajkalhasson. Ezeknek az agyhalottaknak semmi nem számít, ők még egy hajléktalannak is nyugodt szívvel tanacsolnák h tartsa meg. Le sem tojjak a már meglévő emberek érzéseit, hogy akarja-e egyáltalán a nő azt a gyereket v sem, hogy lesz e amiből eltartsa, hogy lesz-e apja a gyereknek, hogy lesz-e szerető családja vagy épp tető a feje felett, semmi. Ilyenektől mégis mit vársz...? Engedd el a füled mellett az ilyen idióták tahó és totalisan haszontalan válaszait és úgy dönts, ahogy NEKED és a ferjednek a legjobb. Ennyi. Nehogy már rosszul érezd magad, amiért úgy akarod élni az életed, ahogy neked jó!! A te eleted, azt csinálsz, amit csak jónak látsz.
2018. ápr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
42%

Ha van segítséged és anyagilag vállalható a baba/babák, akkor önzőség az abortusz.Persze az önzőség nem mindíg negatív.De most az.

Azért én elgondolkodnék rajta, hogy ha gyógyszer mellett megfogant egy ikerterhesség az nagyon nem véletlen.Ez most hatalmas próbatétel az élettől nektek.

Ha megszülöd őket az első 2-3 év iszonyt kemény lesz.De kárpótol a szeretetük mindenért.Ha nem, egész életedben lelkifurdalásod lesz.

Nem irigyellek, rohadt nehéz döntés lehet.

A kérdéseket nem kellett volna kiírnod, csak felkavar és összezavar a válaszadók véleménye, ráadásul senki nincs a helyedben.

Bárhogy döntesz is sok erőt kívánok.

2018. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

Én 3gyermekes anyuka vagyok, nekünk a 4. Baba jött így . Linkelem a kérdést https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

Ha van kedved olvass bele!

Kitartást neked

2018. ápr. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%
Szard le őket. Gyógyszer mellett lettél terhes, ráadásul ikrekkel. Te is tudod, hogy nem akarod őket megtartani. Akkor nem is kell. Egy ikerpár önmagában is kiborító tud lenni, hát még ha van mellé 2 kicsike. Évente 40ezer nőnek van Magyarországon abortusza, szóval hidd el, nem vagy egyedül a dologgal, csak nincs reklámozva. 4 gyerek rengetek, főleg ilyen korkülönbséggel és tisztességesen mindet felnevelni iszonyú nehéz. Ne foglalkozz mással, dönts racionálisan. Ha a férjed sem igazán akarja őket, akkor főleg nincs kérdés. Ilyen ez a világ...
2018. ápr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!