Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kíváncsi vagyok, kívülállóként...

Kíváncsi vagyok, kívülállóként mit szóltok a következőköz?

Figyelt kérdés
Adott egy 2 éves gyerek, a szülei elváltak. Apa 2 hetente egy hétvégét tölt a gyerekkel. A láthatások során, a gyermek anyukát nem keresi, de amikor apuka haza viszi, és a gyerek meglátja az anyját, sírni kezd. Minden alkalommal. Nagyon zárkózott, sok idő kell mire feloldódik, nagyon fél az idegenektől, az érintéstől. Az apjához nagyon kötődik.2 éves, de alig beszél. Nem tudja elmondani, miért nem akar hazamenni. Csak annyit mondd, ha mondjuk neki, hogy mész anyjához, hogy nem! Hallottuk, hogy nem bánnak vele jól otthon. Nem tudjuk mit higgyünk. Sérülések terén, néhány lila folt, de egy gyereknél ez természetes. A gyanús, hogy anyuka sokszor felhivja az apa figyelmét arra, hogy a gyerek lila foltos, de azért van mert elesett. Mit gondoltok? Érdemes jobban utána járni?

2018. máj. 2. 15:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha apuka is ezen a véleményen van (ő is ugyan ezt látja, tapasztalja) akkor igen, járjon utána Ő, ne te, beszéljen az anyával. Azon semmi meglepő, hogy 2 évesen nem beszél a gyerek, a fiam 3 évesen kezdett el beszélni, lányom 2 évesen már motyogott mondatokat de egy ilyen kérdésre ő sem válaszolt volna.
2018. máj. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem utánajárni kell, hanem apuka indítson gyerekelhelyezést a bíróságon, és kérje, hogy nála helyezzék el, ő szeretné nevelni. Ha nem is ítélik meg (mert egy 2 éves gyereket csak extrém esetben ítélik az apának), nyoma marad, hogy szerette volna. Később, lehet sikerül.
2018. máj. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Joga van orvoshoz vinni és látleletet kérni. Elvileg a dokinak látnia kell, hogy elesett vagy bántalmazás.
2018. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Aki azt furcsállja, hogy egy 2 éves nem akar hazamenni és az éppen aktuális "bébiszitterhez" ragaszkodik (mert apuka a kéthetenkénti látogatással max. ilyen titulust nyerhet és a gyerek azért ragaszkodik hozzá, mert ott minden új és izgi - hisz olyan időközönként van ott, hogy minden új és izgi), az nem látott még 2 évest.


A másik egy 2 éves majdnem mindenre nemet mond, hisz dackorszakos. Arra is, amit épp akar.


A foltok száma pedig: ilyen erővel már a gyerekemet is elvehette volna a gyivi, hisz tele van a csetlésének, botlásának nyomaival.

2018. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

4,

és a sírás: meglepődnél, hogy a gyerekek 99 %-a bőgve fogadja a szülőjét a bölcsiben. Nem azért, mert utálja, nem azért, mert nem akar hazamenni, hanem így tör elő belőlük a frusztráció, hogy reggel otthagyták őket.

2018. máj. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
4-5 válaszadónak tökéletesen igaza van
2018. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Öcsém válás után minden hétvégén hozta a gyereket.Megegyeztek, amúgy ő is 2 hetente lett volna apuka.Na szóval, ha ő hozta az anyja után sírt, ha haza vitte az apja akkor az apja után..ez sajnos ilyen.

Lehet, hogy az apuka már tett megjegyzést a foltokra és azért jelzi előre.De tény és való, hogy 4-5 hozzászólóknak igaza van, abba, hogy rengeteget esnek.

Az, hogy egy gyerek mennyire közvetlen vagy épp nem nem valószínű, hogy azért van, mert az anyja bántja.

Az meg, hogy a Julcsika a szomszédba mit pletyózik nem biztos, hogy alap arra, hogy bárkit rossz anyának gondoljatok.

2018. máj. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
ezért kérdeztem,hogy mert nem akarjuk felfújni az ügyet. egyébként az anyjáért soha nem sír. köszönöm a válaszokat
2018. máj. 2. 17:23
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom, akkor az én gyerekem biztos fura, de amikor más vigyáz rá, és mondják, hogy megyünk haza anyához, ő örömmel jön. Legalábbis még sosem sírt emiatt (a férjemmel szokotz legtöbbször anyósoméknál lenni, amikor dolgoznom kell). Most 3 éves, de 2 évesen is alig várta, hogy lásson. De tény, hogy anyás eléggé. Barátnőm lánya viszont tényleg mindig bőg, mikor érte mennek az oviba, mert marha jól elvan, nem akar hazamenni. Nehéz ekkora gyereknél ez, nem beszél, kérdezni se lehet tőle, hogy mi a helyzet. És tényleg lehet dac, vagy hogy hiányzik apa, mert ritkán látja, meg van esély arra is, hogy valóban van valami a háttérben. Nekem az a leggyanúsabb, hogy anyuka előre magyarázza a foltokat, egy kétévesnél szerintem teljesen normál, hogy vannak.
2018. máj. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nekünk is az a furcsa, hogy előre szól, hogy melyik folt miért keletkezett. szerintem egy gyereknél, alap, hogy kék-zöld. nem kéne külön, elmesélni, hogy mikor, hogyan szerezte. azt meg hogy nem jól bánik vele, nem a szomszéd mondta, hanem az anya közeli barátai, rokonai, de. nem akarunk pletykákra adni. eszünk ágában sincs rossz fényben feltűntetni és ítélkezni, de nyilván az ember ilyenkor elgondolkozik, és a fejében összeáll egy kép a kis részletekből, amiket tapasztal.
2018. máj. 2. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!