Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli vagy 4-5 foggal...

1 év körüli vagy 4-5 foggal rendelkezô gyereketeknek reggel és este is megmossátok a fogát? Mikor kezdtétek el reggel is, nem csak este?

Figyelt kérdés
Nekem reggelente egyszerûen nem jut eszembe, pedig a sajátomat megmosom. :( Este mindig van fogmosás.

2018. máj. 3. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Mindkét gyermekem olyan 4-5 hónapos lehetett, amikor kibújtak az első fogacskák. Attól a pillanattól kezdve reggel-este mostam Nekik, amíg csak anyatejesek voltak (6 hós korukig kizárólag szopiztak). A hozzátáplálás kezdetével viszont minden étkezés után megmostam a fogukat.

Kezdetben a fogmosás kimerült a gumisörtés DM-es fogkefe rágcsálásában, később jöttek a puha sörtéjű kezdő fogkefék, aztán a rendes gyerekfogkefék, majd olyan 2 éves koruktól az elektromos fogkefék.

Én nagyon óvom a fogukat, nem marad ki fogmosás. Ha valakinek kimarad, az esetleg én vagyok, mert késő este hulla vagyok, amikor az ágyba dőlök, és bealszom (de én sem szoktam alapvetően kihagyni).

A fiam most 5 éves, a lányom 3, a fogorvosok mindig dicsérik a fogsorukat. Hibátlan, hófehér.

2018. máj. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%

Mindkét gyerekemnek 2 évesen kezdtem mosni a fogàt - fogorvosi és vèdőnői javaslatra.

1 évesen mindkettejüknek csak 1-1 foguk volt - az idősebbnek csak pár napja jött ki akkor az első.


Az ő fogaik is szépek és egészsègesek, kb 2 hónapja nézettem meg a fogorvossal őket

2018. máj. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, az egy dolog hogy szép a foguk, de így nő a fogkopás esélye is. Én sajnos beszoptam, 25 évesen már van pár helyen is. Azt mondta a fogorvos, hogy napi 2 fogmosás BŐVEN elég. Étkezésenként már kicsit sok... hosszú távon legalábbis.
2018. máj. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, elsőnek szólt.
2018. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Coffelia ***** válasza:
A csak anyatejes babák fogát nem kell törölgetni. Az anyatejben monoszacharidpk vannak, nem bontják őket a száj bakteriumai, csak a bélbacik. Nincs semmilyen foglyukasztó hatás.
2018. aug. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!