Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babával lehet BKV-zni?

1 hónapos babával lehet BKV-zni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 5. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Lehet, csak nem túl jó ötlet akkora tömegbe vinni.
2018. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Attól függ.

Ha most viszed először emberek közé, tömegbe, akkor nem jó ötlet.

30 fok van árnyékban, egy zsúfolt buszon van az 40 is: még nem jó a hőháztartasa, hosszú távon megviselheti, pár megálló miatt meg nem érdemes felszállni.

Miben viszed? Sport babakocsi ugye még ki van zárva. A mózeses dög nehéz, és nem mindenre fér fel akkor se, ha fel tudod emelni. Mindenki belemászik arccal, mert jajjdekiscuuukiiiii. A babahordozó kézben neked lesz nehéz tartani. A hordozókendő a legjobb: közlekedni is tudsz, és nem macerálják benne a babát idegének.

Az se mindegy, hogy van-e más lehetőség. Van olyan, hogy muszáj menni, kocsi nincs, gyalog messze van, és marad a BKV a babával.

Túlparázni nem kell egyik esetben sem. De gondold végig, hogy hogyan és miben viszed, tudd hűteni, ha melege van, tudd itatni (szoptatni) amint leszálltok, mert szomjas lesz a melegtől, és mindenképpen legyen nálad bőven kézfertőtlenítő kendő, és ivóvíz! Te is csak egy hónapja szültél, pláne, ha szoptatsz is, nem száradhatsz ki. Ha kell segítség fel és leszállásnál, netán rosszul vagy a tömegben állva, akkor bátran kérj segítséget! Sokan inkább kínlódnak egyedül, pedig hidd el, hogy ha kéred, akkor kedvesen segítenek az emberek, főleg ha pici babával vagy.

2018. máj. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Miért ne lehetne?

Igaz mi nem Pesten lakunk, de megyeszékhely, két hetes kora óta napi szinten viszem boltokba, postára, hivatalokba, ezeken a helyeken is elég sok az ember. Most volt 6 hetes, semmi baja nincs.

2018. máj. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen lehet. Generációk nőttek fel tömegközlekedés használata mellett, nem csak azok szülnek, akiknek van autójuk, illetve sokan (köztük anno mi is) a belvárosi közlekedéshez nem használják. Nem azt mondom, hogy influenza-szezon közepén direktben villamosoztattam őket, de ha dolgom volt velük (orvos/védőnő, miegyéb), akkor minden további nélkül, nem mindenkinek vannak ezek a szájában, hogy elsétálgasson odáig, pláne ramaty időben és gyakorta parkolni is rémálom. Manapság már nagyon átesik mindenki a ló másik oldalára, a széltől is óvják a gyereket és egyre több mindenről kiáltják ki már terhesség alatt, hogy ártalmas, a múltkor valaki a rágózás miatt aggódott. Ekkora kicsivel nyilván akkor tömegközlekedik az ember, ha muszáj neki, akkor meg nincs miről beszélni, nem kell azért a fél várossal arrébb lakó rokont riadóztatni, vagy rendelni egy taxit, mert az ember lánya el akar jutni A-ból B-be az egy hónapos gyerekével. Biztosan nem zötykölődnék vele a hetes buszon csúcsidőben azért, hogy elmenejek vásárolni, de ha menni kell, hát menni kell, nem lesz az ég egy adta világon semmi baja, magamra kötném, vagy alacsony padlójú eszközzel jutnék el a célba.
2018. máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Sosem értettem az ilyen kérdéseket, mit lehet és mit nem. Lehet, mert nem tiltja a törvény. Az, hogy viszed -e , az rajtad múlik. Egyébként én külföldön lakom, az egy napos babával mentünk haza , három naposan pedig busszal vittem a legközelebbi kórházba méretkezni, majd innentől kezdve minden másnap. Senki nem fogja neked megtiltani.

Egyébként az köztudott, hogy a magyar nők, túl féltik, és túl öltöztetik a gyerekeket, meglehet nézni hogy később folyamatosan betegek.

2018. máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

A 4es 6osra nem vinném fel, akkor inkább sétálok.

De a legtöbb buszon napközben nincs tömeg (inkább a munka kezdet előtt és a munka vég után) és légkondiznak is.

Mi folyamatosan megyünk ide oda de másfél év alatt alig 2x történt olyan hogy nem fértünk fel a buszra mert sokan voltak..

XI kerület, Deák, Corvin és Moszkva irányokba megyünk mindig és sose volt gond se a tömeggel se a meleggel se a taplókkal. Télen rossz egyedül az influenza miatt, de az most nincs ugye.


Szóval szerintem menj nyugodtan, csak kerüld a körúti villamost. Annak a babakocsi helye amúgy is messze van az ajtótól.......

2018. máj. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hetkoznap delelottonkent siman. Akkor kevesen vannak. En sose a betegsegektol feltem a tomott buszon, hanem attol hogy megloknek/raesnek.
2018. máj. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!