Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire van időtök magatokra...

Mennyire van időtök magatokra jókedélyű, még járni sem tudó baba mellett?

Figyelt kérdés

Tesómnak most 7 hónapos a babája.

Nagyon nyugodt baba, szinte sose sír, tök jól elvan, akárhová teszi le.

De folyton azon panaszkodik, hogy semmire sincs ideje, és nem éri magát utol, fáradt, nincs ideje pihenni.

Viszont a telefont nonstop nyomkodja, a kezéhez van nőve. Délután és este megnéz 1-2 sorozatot a tévében.

Múltkor arra panaszkodott, hogy nem érti, más anyukáknak miért van ideje több órát lent lenni a gyerekkel a játszón. Majd 10 perc múlva mondta, hogy mennek fel a sétából, mert mindjárt kezdődik a sorozat, addigra haza kell érni.

Úgy érzem, hogy ha nem lógna megállás nélkül a Facebookon vagy tévé előtt, simán lenne ideje neki is mindenre, mint a normális embereknek.

Ja, és a gyerek 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, nagyon ritkán ébred éjjel.


2018. máj. 5. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem tud járni, addig könnyebb, de mivel 7 hónapos, mindjárt mászni kezd és onnantól 10-szer olyan fárasztó egy baba, amúgy ezt majd csak akkor látod, ha lesz babád, egész nap készenlétben kell lenni, tényleg fárasztó, akkor is ha kívülről nem látszik.
2018. máj. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%
Az én fiam jókedvű. Lenne időm magamra,de inkább vele töltöm. Amikor alszik akkor szoktam magammal foglalkozni. Amikor szopizik akkor telefonozok. Ezálltal minden időm az övé szeretek vele lenni jatszani sétálni..stb. Nálunk nem divat a tv nincs is nem nézné a kutya se. Amikor apukája hazajön a munkából akkor szoktam még ezt-azt csinálni. Nem értettem soha az olyanok,mint a tesód. Persze kell a kikapcs,de ne a gyerek rovására. Nekem is az egyik rokonom ilyen van 2 fia alig várja,hogy valakinek lepasszolhassa a gyerekeket. Mozi barátnők buli..
2018. máj. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

7 hónapost még értelme nincs játszóra vinni, így azt az aggodalmát nem értem, de


7 hónaposan az volt a nehéz, hogy 3-szor, 4-szer, de egy etapra nagyon keveset aludt, így alig fogtam bele valamibe, már ébredt. Ez elég fárasztó tud lenni. Úgy éreztem, semmire nem jutok, mert mindig félbe kellett hagyni.

A sétáltatás unalmas és fárasztó volt, mert csak addig volt nyugton a kocsiban, míg toltam és rögtön felébredt akkor is, ha beszálltunk a liftbe, így ő hiába pihent, én közben semmit (egy totyogóval sokkal izgibb a séta, bár nem kevésbé fárasztó fizikailag).


Hát valahogy így.

Nem sokkal később pedig a kúszással folyton a nyomában kellett lenni illetve elkezdődött az első szepa.

2018. máj. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kívülről látod ami teljesen más.

Ahogy az első írza folyamatos készültségben kell lenni.

Az enyém 11hós, mászik feláll mindenhol, állandóan a nyomában kell lenni.Egy tányért nem tudok elmosogatni mellette.Nappal 3x30percet alszik ami semmire sem elég.Nagyon fárasztó napi 24ben topon lenni.

Mondjuk mióta megszületett én még egy filmet sem tudtam megnézni.7hós koráig viszonyleg jól aludt éjjel, azóta egyre rosszabb.

Segítségem nincs.

Tesód tudja mire van ideje meg mire van igénye.Amíg nincs gyereked és csak kívülröl látod ne törj pálcát felette.

2018. máj. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a bébiszitteltem volt ilyen leteszem, nevet, elvan-baba.


Gyakorlatilag mindenre volt időm, én vezettem a háztartást is (apuka dolgozott, anyuka kórházban), főztem a férjnek meg diétás kosztot az anyukának, takarítottam, mostam, vasaltam.


A kislányt mindig abba a helyiségbe vittem, ahol épp végeztem a(z amúgy rövid ideig tartó) házimunkát, és köszöni szépen, az éneklésem, meg a meséim arra a félórácskára simán lekötötték.


De utána is, játszottam neki, de sokszor elvolt órákig is pár üveggel meg a lábával :)

2018. máj. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!