Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a páromnak barna, nekem...

Ha a páromnak barna, nekem zöld szemem van, akkor a kisbabánknak milyen színű lesz a szeme?

Figyelt kérdés
A párom szüleinek barna, az én szüleimnek kék szeme van, ha ez számít valamit.
2018. máj. 5. 22:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Esélyes a barna, de biztosat nem lehet mondani, mert sok gén befolyásolja.
2018. máj. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%

25 % barna

25 % kék

25 % zöld

25 % kékeszöldesszürkésbarna


Megnezem a varázsgömböm, várj!

2018. máj. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg zöld szemed van?Én úgy tudtam,hogy 2 kék szeműnek csak kék szemű gyereke lehet(a zöld szemszín a barna mutációja)de akkor rosszul tudom.:)


Több esély van rá,hogy barna legyen,de akár zöld is lehet,sőt,még kék is..

2018. máj. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Édesanyám egyik szeme erősen hajaz a zöldre, kék beütéssel.
2018. máj. 5. 23:07
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Ja,így már érthető.:)
2018. máj. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
15%
Mindig a sötétebb a domináns, az az esélyesebb. Biológia, 7. osztály, még emlékszem. :D
2018. máj. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%
Nagyszülők is számítanak, szóval nagyon vegyes. Bármi lehet, a genetika nem ilyen egyszerű folyamat :)
2018. máj. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Nekem zöld, páromnak barna. Anyósnak kék, anyuméknak barna-zöld. Kisfiunknak gyönyörű világos kék, 1 éves múlt.
2018. máj. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%

Férjemnek barna, nekem hivatalosan zöld (egyébként inkább szürkének mondanám) szemem van. A 2 nagymama kékszemű. Két gyermekünk közül az egyiknek zöld, a másiknak barna szeme van. A zöldszemű gyerekünk 2 éves koráig szürkéskék szemű volt.

Nemrég olvastam, hogy valójában nem csak 3-4, hanem sokkal több (tizenvalahány) szemszín létezik, és ezek öröklődése sem olyan egyszerű, mint ahogy az iskolában a gyerekeknek tanítják. A baráti körünkben van olyan barna szemű házaspár, akiknek világoskék szemű az egyik gyereke.

Úgyhogy a kisbabátoknak valószínűleg barna, zöld vagy kék szeme lesz :)

2018. máj. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
A ti esetetekben a gyereknek 50% esélye van arra, hogy barna szeme legyen, 37,5%, hogy zöld és 12,5% arra, hogy kék.
2018. máj. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!