Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos lányom, csak és...

20 hónapos lányom, csak és kizárólag tápszert eszik, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kérlek ne írjatok olyanokat, hogy a közös étkezés legyen vidám, ne erőltessem, stb. mert itt a gond már nagyobb ennèl. Fél évesen kezdtem volna hozzá a hozzátáplálásnak, nem fogadta el. Jó, nem erőltettem, később próbálkoztunk a falatkázós módszerrel, az sem vált be. Nem tuszkoltunk soha semmit a szájába, nem nyelt félre, az asztalnál nem fenyegettük tehát semmi rossz élmény nem érhette. Talàn annyi, hogy kb egy hónapja azt mondtuk neki hogy elfogyott a tápszer, nem tudunk adni többet. Akkor inkább reggeltől estig nem evett. Tudom hiba volt, de kétségbe vagyok esve. Lassan úgy érzem, hogy amikor elkezdi a cirkuszt az asztalnál felpofozom. Komolyan nem kell sok az idegeimnek, Fejhangon visít, hörögve ordít màr, mire a család eljut a leves végére. Etetőszékben soha nem maradt meg, a széken engedném hogy üljön, de ott sem marad meg. Asztalra mászna, egyik székről a másikra menne. Már azt is megengedtük neki, hogy jó, nem kell a rendes ételből ennie, de akkor hagyjon minket és mehet játszani, de nem... ez a gyerek addig ordít az asztal mellett, míg nem végzünk. Védőnő, gyerekorvos semmit nem mond rá, pedig kértem neurológiára beutalót de azt mondták ez nem indok sajnos. Korai fejlesztőnél fél év várólista van (megkérdeztem), magán úton meg esélytelen hogy elvigyem most. Kérlek ne írjatok olyat, hogy ne adjak neki és kész, mert az nem cèlravezető, akkor tényleg nem fog enni semmit.

Egyébként egy jól fejlett gyerek, mozgása, értelme teljesen rendben.

Nekem az is elég ha valaki annyit ír, hogy az enyém is ilyen volt és megvàltozott.



2018. máj. 6. 12:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
És az ízeket utálja vagy az evést? Gyümölcsöt, zöldséget pépesítve adtál már neki cumisüvegböl? Szerintem 20 hónaposnak nem felel már meg az ha csak tápszert eszik.
2018. máj. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Egy magánneurológiai vizsgálat 5-8000 Ft. Egy neuropszichológiai hasonló árban van. Lehet megérné akár kölcsönt is kérned rá ismerőstől, ha az egész családnak nincs ennyi.


Lányom is későn kezdett normálisan enni, de ennyire azért nem. Ő 16 hónapos koráig volt szinte full tápszeres, majd 18 hónapos korára már napi egyszer fogadta el. Igaz, mellette "fényevő" lett kb. egy fél évre. Örültünk volna, ha legalább a tápszert megeszi.


Szomszéd kisfiú most töltötte a 2-t. Rá is panaszkodik az anyukája, hogy semmi normálisat nem eszik, csak a tápszert. El is vitte neurológushoz illetve etetési terápiara, közben valójában eszik az a gyerek, csak nasizik egész nap.

2018. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
31%
Bölcsi nem jöhet szóba ? Ha látná a többi gyereket enni lehet hogy megkívánná az ételt.
2018. máj. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ki kellene vizsgálni. Volt eddig bármilyen vizsgálat? Általános vérkép, nem-e vashiányos, akár egy allergiateszt se jönne rosszul (pontosabban gasztroenterológiai beutaló), neurológus is jó lenne. A gyerekorvos a vérképre se talál indokot? Mert akkor verzió 1: magánorvos (gasztroenterológus és neurológus) 2: normális gyerekorvos. Ha szerinte az oké, hogy egy majdnem 2 éves tápszeren kívül semmit sem eszik, én simán leváltanám. Magassága, súlya milyen a gyereknek?
2018. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nálunk a nasi sem megy, mondjuk megeszik egy-két kukorica pufit egy nap és ennyi. Mindent kóstolt már, de semmi nem kell neki. Múltkor kapott epret, az mondjuk ízlett neki, néha megeszik kettőt de az édes kevés, mert neki étvágya az van, de csak tápszerre. Volt, hogy megette a tasakos kubu pürét kb a felét kiszívta és ugyanúgy kért rá tápszert.
2018. máj. 6. 13:10
 6/25 anonim ***** válasza:
57%
A tápszer eltelíti a gyomrát, ezért nem éhes. Az enyém is ilyen volt, bár ő azért nasizott. Most 3 éves és rendesen eszik.
2018. máj. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

86 centi, és 10,5 kg, tehát rendben van és szerintem pont ezért komolyan sem vesznek. Gyerekorvos lerendezi annyival hogy kínálgassam (kösz bmeg).Vérképet már kikönyörögtem kétszer, mindkétszer tankönyvi volt, és 3-szor voltunk gasztroenterológián. Kiírták egyszer tejmentes étkezésre, de az se hozzott áttörést, pedig 9 hónapja csináljuk. Egyedül neurológián nem voltunk még. Meg ha ránéz valaki, akkor azt látja hogy egy vidám, egészséges kislány, minden más helyzetben nyugodt.

Bölcsibe most beírattam pont emiatt, de nem tudom mi lesz... most is két napig vendégeink voltak és a kis barátnője egy évvel idősebb nála tehát mindent eszik egyedül. Hát az én lányom megvárta az asztal mellett amíg a másik kislánynak enni adtam és utána ő cumisüvegből evett inkább! Mondjun akkor legalább nem sírt.

2018. máj. 6. 13:19
 8/25 A kérdező kommentje:
Oh köszönöm, hogy valaki végre azt írta az övé is ilyen volt. :D mindenkinek ment a zöld kéz tőlem!
2018. máj. 6. 13:20
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem neurologiai problema, hanem nevelési hiba, pontosabban annak a hiánya. Nem adsz neki több tápszert és kész. Etelt adsz neki. Nem eszi, nem eszi, nem kap mast. Nem fog éhen halni.
2018. máj. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%
Az enyém is hasonló volt, lassan 4 éves és már jobb.
2018. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!