Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Állandóan bőg ha nem az...

Állandóan bőg ha nem az ölemben van.9 hónapos. Szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés

Elviselhetetlen számomra amikor sír....mostanában meg nem mehetek ki a szobából sem, néha le se tehetem. A baj csak ott van h engem kikészít a sírás és nem tudom állandóan az ölemben tartani vagy mellette lenni. Senki más nem jó neki. Apa sokat dolgozik. Vele van még el...fáradt vagyok es szerintem 5 évet öregedtem 2 hónap alatt...ha felidegesít mert nem hagyja abba sehogysem akkor egyszerűen kifordulok magamból es kiabálok. (Tetőzi a dolgot h alig eszik.

1 hónapja is azt mondta a védőnő h keveset hízott.uzsonarra eszik pár kanál gyümölcspépet.szopizik...)Neki nem tudnék artani de egy kiabálás után gyötör a lelkiismeretfurdalás... :( nem akarok rossz anya lenni ettől pedig nagyon is annak érzem magam. De mit tegyek? Nem bírom ezt elviseli....


2018. máj. 9. 16:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Vegyél egy hordozokendöt és ne kiabálj szegénnyel amiatt, mert bőg, kisbaba így fejezi ki magát.
2018. máj. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Kiabálás helyett tedd le biztonságos helyre, és menj ki az erkélyre pl. 5-10 percre.


Sírni fog, persze, de legalább te lenyugszol picit.

2018. máj. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Van..és kenguru is de leszakad a derekam meg a hátam..Nem haladok úgy semmivel.. meg mászni akar, majd amikor elmászik es nem lát kezdődik a baj..világéletemben nyugodt ember voltam nem gondoltam volna h ennyire fel fog húzni a sírása..ott állok előtte és sír:(
2018. máj. 9. 16:31
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2. Válaszoló..igen muszáj ilyenkor lenyugodnom mert ez nem én vagyok es nem akarom h megijedjen..ö a mindenem
2018. máj. 9. 16:33
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs valami természetes "nyugtató" amit szedhetnél?

Nagyon nehéz egy sírós babával,valóban nem sokmindent lehet megcsinálni ugy. Ha úgy érzed,hogy felrobbansz,akkor vegyél egy nagy nagy nély levegőt,szorítsd magadhoz. Lehet hogy érzi rajtad a feszültséget!

2018. máj. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

"Nem haladok semmivel"

Hagyd a francba a házimunkát, az megvár! A babád most téged igényel!! Mosni,fözni,takaritani akkor is tudsz ha alszik. Mikor ébren van, szenteld csak neki magad. Hidd el, ha érzi h mellette vagy, pár nap alatt lenyugszik. Az én 9 honaposom is ilyen. Vannak napok mikor letenni sem birom, de nem baj,olyankor fogom egész nap, ha ezt igényli. Másik nap meg tök jol elvan magában. Mellette van egy 3 évesem is, egész nap csak velük foglalkozom. Fut a lakás, de teszek rá, nekik most rám van szükségük! Akkor fözök stb mikor este lefeküdtek. Hulla fáradt vagyok, de ilyen az anyaság!

2018. máj. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszomat :) és a jó tanácsokat. Igyekszem nagyon jó anya lenni. Nem is érdekel a takarítás..teljesen igazatok van
2018. máj. 9. 22:10
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
A kenguruban persze hogy faj mindened. Art a babanak is meg neked is. Szerezz egy normalis hordozot....
2018. máj. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Jaroka! Nehanyszor hagyd sirni aztan kesz. Telirakod erdekes jatekokkal, idovel megszereti. Nekunk ez eletmento volt. Foztem, takaritottam mellette. Mar reg nincs jaroka, 2 eves lesz most. De ha lenne megegy gyerek, ugyanugy jaroksban lenne.
2018. máj. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Vedd a hátadra csatos hordozóban. NEM kenguruban, hanem normális csatosban. Abban nem fog fájni a hátad és ő is a közeledben van.

Vagy vidd magaddal autós hordozóban, utazóágyban stb. ahonnan rád lát.

Ha meg pl. pisilni,v. zuhanyozni mégy, hát azt a pár perc sírást max. kibírod valahogy.

Amúgy megértelek, engem is idegesít a sírás, de tudom, hogy nem azért sír, hogy engem bosszantson, hanem, mert valami baja van. Jelen esetben valószínű az általad említett szeparációs szorongás.

A lányom épp 9 hónaposan kezdett mászni, igazi mágnesbaba lett, mindenhová követett, szó szerint még a wc-re is jött utánam, ha kimentem a szobából egyből megszólalt, mint egy sziréna.

Ez ilyen időszak.

Nekem is rossz érzés, van, hogy már én se bírom idegileg, főleg egy rosszabb éjszaka után kómásan és van, hogy kiabálok, pedig ők tényleg nem direkt csinálják.

2018. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!