Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyerekes anyukák, ti hgy...

Többgyerekes anyukák, ti hgy viseltétek hogy kevesebbet tudtok foglalkozni a nagyobbal?

Figyelt kérdés
1 hónapos a kicsi a nagy 4,5 a középső 3 éves. Annyira lelkiismeretfurdalásom van, hogy nagyon keveset tudok a nagyokkal foglalkozni mivel a kicsi hasfájós egész nap sír és ölben van. Kimerült vagyok én is. Délelőtt alig tudok a középsővel foglalkozni ha hazajön a nagy az oviból jól eljátszanak. De mégis bánt a dolog.
2018. máj. 10. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Tudom hogy nehéz,de probáld bele vonni őket a babázásba.

Pl.ha csak az öledben van a kicsi,akkor az ágyra vigye oda a kirakokat vagy valami játékot.így tudsz vele beszélgetni dícsérni játék közben.esetleg egy kézzel besegíteni.

Vagy ha eteted a kicsit akkor ültesd le magad köré és mondj neki mesét.

Este fürdetésnél az egyik a pelust készítse a másik a sampont pl. Én így csináltam és nem voltak féltékenyek.

Nehéz volt mert soxor a fáradtságtól már szédültem,de muszály volt.

Nem akartam hogy a nagyobbak hátrányt szenvedjenek a kicsi miatt!

2018. máj. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hál istennek nem féltékenyek. Bevonom őket hogy hozzanak pelust törlőt stb de az mégsem a megszokott dolog.
2018. máj. 10. 19:55
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Én is rosszul viseltem. 2 éves se volt a nagyobb, amikor a kicsi született. Nagyon sokat játszottam úgy vele, hogy a kicsi a kezemben volt. Őt se lehetett letenni, azonnal sírt. Ez persze nem olyan, mint korábban volt, mikor csak a gyerekkel vagyok elfoglalva, de a semminél csak több. A háztartás maradt estére, mikor a férjem itthon volt, a nagyobbal voltam elfoglalva a férjem a kicsivel meg fordítva is természetesen. Persze volt kivétel, mikor valamit csak muszáj megcsinálni, de igyekeztünk, hogy valaki mindig legyen vele.
2018. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%
Igen be lehet vonni öket. Én egyenként is töltök idöt a nagyobbakkal. Pl hétvégén van 2 óra csajos idö a 7 éves lányommal amikor csak ö és én csináluni valamit. Csajos vásárlás, fagyizás.. Ilyenkor a férjem vsgy nagyi van a többivel.. A 3 éves fiammal is töltök csak vele idöt. Ettöl fontosnak érzik magukat! Jó ha van erre családi segítség persze... a kicsinek olyankor a lefejt tehet adják... 2 órácska itt-ott belefér! Neked is jót tesz. Nem kell a babához “láncolni” magad! Gondolj magadra is...
2018. máj. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!