Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is fel kel ilyen korán...

Másnak is fel kel ilyen korán 1 év körüli babája?

Figyelt kérdés
Mindig is koran fekvő korán kelő volt, de eddig 6kor kelt. Mostmar 5kor max fél 6kor. Akkor is ha később alszik el. Mikor javult a hekyzet h később ébredt?
2018. máj. 12. 05:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem javult, a mai napig korábban kel, mint kellene. Lassan 3 éves és ő újszülöttként is koránkelő volt. Nem változtatott rajta akárhogy tologattuk az esti alvás időpontját.
2018. máj. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21 hónapos, mindig korán kelő volt. Általában 5-fél6kor kel. Szintén mindegy, hogy mikor alszik el, általában este 7 körül, de pl tegnap csak 9kor aludt el és mégis fél 6kor kelt ma.
2018. máj. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2 hét múlva lesz 10 éves a kisebbik fiam és a mai napig koránkelő, azóta, hogy nagyjából beállt az éjszakai alvása, pár hónapos kora körül. Általában kivételes alkalmaktól eltekintve azonos időben fekszik, de ha ez csúszna sem alszik tovább 5 fél 6-nál. Nem törvényszerű, hogy változni fog. Jómagam is ilyen voltam édesanyám elmondása szerint, ez egyedül a kamasz éveim alatt változott, akkor ideiglenesen pár évig tudtam húzni a lóbőrt. A mai napig kukorékolok már 4 és 5 között, pedig sosem volt olyan munkám, ami erre kondicionált volna, 9-től 3-ig dolgozom (anno 8-tól, de korán sosem kellett kelni, a sulis évek alatt sem), viszonylag sokáig fenn is vagyok este, mégis hajnalban ébredek mindig. Persze evvel nem elkeseríteni akarlak, de ha koránkelő alkat, akkor nagyjából maradni fog ez, ahogy az éjszakai baglyok sem nagyon változnak, csak náluk később derül ki és rendszereződik a virrasztás, lévén a szülő még gyermekkorban nem engedi őket éjszakázni. Meg lehet szokni, bár egy jó alvókájú későn-kelőnek nagy gyötrelem ilyesmihez alkalmazkodni, az egyszer biztos. Lehet, hogy nálatok ez ideiglenes és amikor már másképp alakul a napirend, szigorúbb lesz a rendszer és beáll a napi rutin, elfárad, majd ha óvodába, iskolába jár, akkor kifárad annyira a nap végére, hogy beáll az alvása rendesen és még neked kell ébresztened, vagy megmarad kiskakasnak, ezt megjósolni lehetetlen.
2018. máj. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A fiam kb fél éves korig 6 - fél 7 között kelt aztán előbb 5 fele, majd kb 8 hónapos kortól 4 - fél 5 között. 16 hónaposan változott, ekkor kapta a leesésgátlós ágyat, hogy van-e összefüggés, nem tudom. Azóta megint 6 - fél 7 között kel de 8-kor már alszik, így ezt reálisnak gondolom. 3 éves lesz. Amúgy nagyon sokat aludt nappal, de kelteni nem volt szívem, de ha valami nem hagyta aludni (panelben lakunk, pl fúrt valaki..) akkor se aludt reggel tovább.

A kicsi is 6 - fél 7 körül kel de az óraátállítás előtt 5-kor fent volt, azóta 1 órával később rakom le és alszik 6-ig. De ő már 7-kor is alszik este. Most 10 hós.

2018. máj. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Etesd tobbet es nem fog koran kelni.
2018. máj. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Úristen. Ebben én belehalnék. Bocsi tudom nem válasz a kérdésre, de ledöbbentem.

Fiam ma magához képest nagyon korán kelt, 9 előtt pár perccel. Tiszta zombi vagyok már most. Most lett 7 éves harmadikán. De 10 előtt babakora óta nem kel fel, csak nagyon ritkán.

2018. máj. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem ertem a lepontozast. Siman lehet h az ehseg miatt kel. Emeld a kaja adagjat. Nalunk bejott.
2018. máj. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6, és nem jár oviba/iskolába és ti se dolgozni?

Mert ez meg a másik véglet.

2018. máj. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De jár. Hétközben kelünk sajnos. Nehéz is felkelteni. 7kor keltem, deminden reggel egy tortúra.
2018. máj. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerinted nem adok elég kaját neki? Nem is akar sose reggelizni, úgyhogy ki van zarva h ehes lenne azeet ébred fel.. Hát akkor ő ilyen.., ez van. Köszönöm a válaszokat
2018. máj. 13. 05:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!