Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jó az, ha ugyanaz a...

Miért jó az, ha ugyanaz a testvérek nevének kezdőbetűje?

Figyelt kérdés
Sokszor nagyon fura. Pl. ismerek olyat, hogy a kisfiút Lacikának hívják, a kislányt Larának, tök más stílusú a két név, nem passzol egyáltalán.
2018. máj. 12. 12:05
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Vagy még hangzásra is tök ugyanaz a 2 név, van oylan ismerősöm, akinek 2 lánya van: Blanka és Bianka! :O

Szerintem ha 2 szobával távolabb van és szólítja őket, meg se tudják mondani, h melyiküket hívja.

2018. máj. 12. 12:06
 2/22 A kérdező kommentje:
olyan*
2018. máj. 12. 12:07
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szülőknek az tetszik. Ennyi
2018. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Jó, hát nyilván ez tetszik, ha már ezeket a neveket adták.

De régen nem volt ilyesmi, minden embergyermeknek olyan neve volt, amilyen, nem az, hogy megkezdjük az L-betűs nevekkel és akkor mind a 10 gyerek L-betűs lesz. :O

2018. máj. 12. 12:15
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Exem Ádám, az öccse Ákos. De sose agyaltam azon, miért egyforma a nevük kezdőbetűje. Gondolom, ez a 2 név tetszett a szüleiknek.
2018. máj. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
37%
Most ez elég nagy divat, sok ilyen családot ismerek. Egyébként én sem ragaszkodnék, hozzá hogy ugyanolyan betűvel kezdődjön..nekem inkább az lenne fontos, hogy hasonló stílusú, ugyanolyan eredetű legyen. De mindenki másképp gondolja ezt is.
2018. máj. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%
Miért, az jobb lenne, ha mondjuk az egyik gyerek Éva, a másik meg Kreszcencia Anasztázia?
2018. máj. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
Annyira mindegy szerintem, hogy ki mi alapján dönt. Ismerek olyan testvérpárokat is, akiknek a nevük utolsó szotagja azonos. (Roza-Elza; Tilda-Gerda). Ez sem furcsább szokás, mint 20 evvel ezelőtt a Pamela, Számára páros. Sőt, még mindig elfogadottabb, mint ez utóbbi
2018. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem volt szempont, véletlenül alakult így, hogy azonos a kezdőbetű, így magyarázatot se adhatok. De nem hiszem hogy mi lennénk az egyetlenek, akiknél így jött össze, azaz nem feltétlenül kell magyarázatot keresned.
2018. máj. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Régen is voltak furcsa szokások. Apám és testvérei mind úgy kapták a masodik keresztnevüket, hogy a naptár szerint melyik név esett legközelebb a születéséhez. Tehat ha szeptember 29-en született, akkor Mihály lett a második neve, ha dec. 6-an, akkor meg Miklós.

Apám 70 éves lesz jövőre, tehát nem mondható mai divathobortnak...

2018. máj. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!