Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnád a gyerekeidnek a követke...

Adnád a gyerekeidnek a következő nevet ha mindenki a jelentésére asszociálna?

Figyelt kérdés

Nem elbizonytalanodtam csak megosztó véleményekkel szembesültem eddig is.

A fiam Zoran Jahwar, a kislányom Amina Yelda , mivel az apja nem magyar ezért kaptak külföldi nevet.

A Zoran királyt vagy szultánt jelent, míg a Jahwar pedig gyöngyszemet. Az Amina hercegnőt, a Yelda pedig téli napfordulót .

Édesanyám szerint ez olyan , hogyha magyarul adtam volna nekik most úgy hívnák őket hogy (a vezetéknév fiktív) Horvát Szultán és Hercegnő? Ő a mai napig nem békélt meg ezzel, mások szerint Édesanyámnak igaza van, míg a másik csoport szerint, nagyon szeretnivaló nevek és a jelentésük is különleges, passzolnak a gyerekekhez.

Ti hogy vagytok vele, adnátok a gyereknek hasonló nevet (akár magyarul is), azzal együtt hogy mások a jelentésre és nem magára a név hangzására asszociálnak?



2018. máj. 14. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
szerintem ez butaság. Kisfiam Ármin, jelentése Örmény, másik jelentése Hadi férfi. se Örménynek, se Hadi férfinak nem hívjuk :D
2018. máj. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

A magyar neveknek is van ugyanúgy jelentése.

Én Alexandra vagyok, mégis, utoljára harmadik osztályban volt vicces, hogy "védelmező FÉRFI" a nevem. Aki egy kicsit is magasabb értelmi szinten van, az nem fog ilyen alapján megítélni egy embert.

Szerintem amúgy tök jó, ha valaki nem csak hangzás, hanem jelentés után is ad nevet.

Az Aminát legfeljebb azért nem adnám (egyébként én úgy tudom, ez pont itthon is adható), mert van egy... hm... webshop ugyanilyen névvel, és kamaszként esetleg lehet ciki, ha valaki erre asszociál. :D


De szerintem szép és különleges neveket választottál, és szerintem aranyos, hogy így összepasszol a fiad és a lányod első neve. :)

2018. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Én ,itt Mo-on nem adnék olyan nevet,pl.hogy,Bajnok,Napsugár,stb.,mert borzasztó erőltetettnek vélem.

Viszont több külföldi országban is divat,megszokott,hogy pl.Jézusnak,Mózesnak kereszteljék a gyerekeiket.


Mivel az apuka külföldi és itthon senki sincs tisztában ezeknek a neveknek a magyar megfelelőjével,így a kutyát nem érdekli,hogy egyébként milyen jelentéssel bírnak,szerintem.


A magyaros név egyáltalán nem is volt opció?Hiszen félig magyarok a gyerekek,szerintem anyukád is talán ezt nehezményezi.

2018. máj. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon sokan az itthoni neveknél is a jelentését veszik figyelembe.


Én meg sem néztem, mit jelent a Dániel, csak annyit tudtam, hogy ha fiam lesz, biztosan Dániel lesz.

Nem vagyok vallásos, és nincs is megkeresztelve, tehát a jelentése így értelmét is veszti.


Szóval hülyeség, hogy a jelentését ennyire fontosnak tartja, hisz nem az van az anyakönyvben, hogy szultán, vagy Hercegnő. Mondd meg anyukádnak, hogy ha magyarul adtad volna, akkor nyilván más neveket adsz.


Mint ahogy pl egy Eperke nevű lányt sem Strawberry-nek hívnak külföldön...

2018. máj. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Jajj ne már. Az én nevemnek annyi jelentése van, hogy “a Johanna francia alakváltozata” mégse gondolt még soha arra, hogy emiatt Johannának hívjon.
2018. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3.válaszoló, nem volt opció a magyar név, sehogy sem passzolt volna a vezetéknévvel, viszont itthon hallottam már Amina lánynevet illetve fiúban ha jól tudom a Zorán van jelen, nekünk ékezet nélkül van tehát valahol hajaz végülis valami “magyaros” névre is. :)


Lehet Édesanyám ezt nehezményezi viszont másnak is mikor mondtam egyhangúan mondták hogy ha kimegyünk az apa szüleihez ott nem fura e mivel az ő nyelvükön tényleg Zorannak mondják a királyt ha szlenget használnak illetve a Yelda nevet is használják a téli napforduló rövidítèseként. Lehet ez a gond vagy nem tudom, mi mindenesetre elégedettek vagyunk csak kíváncsi voltam más véleményre is.

2018. máj. 14. 15:52
 7/13 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudom a saját nyelvükön mennyire hangzik furán, ezt a férjed tudja megítélni valószínűleg.

Nekem is vannak nevek aminek nem tudok elvonatkoztatni a jelentésétől ezért nem adnám pl.: Farkas, Napsugár, Bajnok, Bátor, Bors, Életke, Eperke stb.

De például a Hajnalka, Kamilla, Jázmin nevek esetén fel sem merül bennem a virág képe mikor személynevekről van szó mert régóta használjuk, megszokottá vált.

2018. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Nekem mindkét gyermeked neve tetszik, kulonleges nevek :) szerintem nektek kell hogy tetszen nem pedig masoknak. Magyar jelentesuk is elege meggyozo, a nev meghatarozz egy szemelyiseget, es mindketto pozitiv erovel bir ;)
2018. máj. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig régen minden név érthető jelentéssel bírt (és olyasmik voltak, mint az indián nevek), csak az ábrahámi vallások elterjedése után lett szokás olyan neveket használni, aminek a jelentését nem érteni, mert idegen nyelven van.
2018. máj. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy vesszük, a Regina név is “királynőt” jelent, a Dominika “vasárnapot”, a Renáta “ujjászületett”-et.

A különbség csak annyi, hogy ezek latin eredetű, már itthon meghonosodott nevek.

Szerintem szép neve van a gyerekeidnek, és a külföldi és névadás is indokolt, ha nem magyar az apuka.

Ezen szerintem nem kéne vitázni. Nem létezik olyan, név, aminek ne lenne valamilyen jelentése.

2018. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!