Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos oltás után hány...

2 hónapos oltás után hány órával jelentkezik hőemelkedés vagy láz? És milyen magas?

Figyelt kérdés
És a hasmenés mikor? Mennyire súlyosan, kell plusz folyadékot adnom neki? Tápszeres, ma nyolc hetes és egy órája kapta a szurit, most nagyon bealudt, ez is attól lehet esetleg? Segítsetek!
2008. okt. 30. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem törvényszerű, hogy belázasodik az oltás után, csak lehetséges. Ha mégis, akkor gondolom alvás után, vagy inkább estére lesz lázas.

De nekem egyik gyerekemet sem viselték meg az oltások, nem voltak utána lázasok!

A kisfiam nemrég kapta meg a pneomococcus oltást, utána ő is aludt 2 órát, aztán mikor felébredt, ugyaúgy játszott, mintha semmi nem történt volna.

Szóval, ne aggódj, lehet, hogy semmi nem lesz. Ha 38 fölé megy a láza, akkor adhatsz neki egy kúpot.

Ha a plusz folyadékot meg úgy látod, hogy igényli, akkor természetesen adhatsz neki.

2 gyerekes anyuka

2008. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk is nemrég volt a 2. hónapos oltás de nem lázasodott be és tulajdonképpen semmi baja nem volt azon kívül, hogy életében először aludt egy huzamban 8 órát.

Azt mondják nem nagyon lázasodnak be ezektől, és ráadásul nekünk két oltást is beadtak egyszerre (prevenar).

2008. okt. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik oltás után sem volt semmi "mellékhatása" a szurinak. Megkaptuk már a 4 hósat is, de se aluszékonyság, se láz, se hasmenés, se sírás d emég nyűgösség sem.

Nem kell ennyire beparázni, 4 óránként mérd meg a lázát , és semmi baj nem lesz!

2008. okt. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom kedden kapta meg kora délután és estére lázasodott be. 39 fok volt a láza. Telefonáltam az ügyeletre, ott azt mondták egy fél kúpot (germicid) adhatok. 6 órán belül nem szabad újabb kúpot, ha nem vinné le a lázát, hűtő fürdőt kell csinálni : olyan hőmérsékletű vízbe kell ültetned, mint amibe fürdetni szoktad és fokozatosan hűteni. És egy etetést kiválthatsz teával, ha már kapott teát. Ha még nem, ne most kísérletezz vele. Nekem amúgy egy fél kúptól lement a láza, de egy napig nagyon aluszékony volt!
2008. okt. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!