Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Láttál olyan babát, akinek...

Láttál olyan babát, akinek születése óta állandóan nyitva van a szája, és kint van a nyelve is? (9 hónapos)

Figyelt kérdés
Barátnőm kislánya ilyen, mondtam neki szerintem nagy az orrmandulája, és nem kap levegőt, de nekik nem tűnik fel, hogy baj lenne, pedig cumisüvegből is csak úgy tud inni, ha pár korty után elveszik tőle, és a száján kapkod a levegő után. Szerintetek?
2010. jún. 14. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A nyelve is kint van? Mert az még ok, hogy nyitva a szája, de a kilógó nyelv az teljesen másra utal. Nem szeretnék rosszindulatúnak tűnni, de nem lehetséges, hogy a gyermek értelmi fogyatékos, esetleg down-szindrómás csak nem vette még észre senki?
2010. jún. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is a Down-kórra gondolok
2010. jún. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy a szülők tudják, csak nem akarják mondani?

Aki lógatott nyelv általában erre utal. Lehet, hogy nem kéne olyan gyakran rákérdezned erre?

2010. jún. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én fiam pont ilyen, volt még 9 hónaposan is!Állandóan kint volt a nyelve. Semmit nem jelent. 2 éves és már nincs kint.
2010. jún. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Enyhe értelmi fogyatékosságnál is kilóghat a nyelv ilyen idős korban és azt a szülők is általában csak 3-4-5 éves korra veszik észre.
2010. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!