Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes korban szokás...

Hány hetes korban szokás keresztelőt tartani? És a fülbevalót illik belerakni keresztelő előtt vagy inkább után a kislányom fülébe? Milyen ajándékot vegyünk neki keresztelőre, ha mástol fog kapni arany ékszert.

Figyelt kérdés
2008. okt. 30. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Ezt szokàsa vùàlogatja!Annak idejèn81"ben èn màr ugy jottem ki a korhàzbol ,hogy a fulembe volt a fulbevalo.

Az èn kicsim 2hetes volt mikor megkereszteltuk.De a fule mèg nem volt kilove.Igy csak egy szèp kis arany nyaklànc volt a nyakàban medàllal.

Szerintem kèrdezd meg a szuloket mire lenne szuksège a picinek!én orultem volna,ha megkèrdeztèk volna!

2008. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Annak idején én a keresztlányomnak amit vettem fülbevalót,előre odaadtam,mire mentünk a templomba a fülébe volt.De tényleg ki hogy szokta.Most is sokan hazafelé a kórházból egyenesen fület fúratni mennek,de én a 4-5 hónapos kornak vagyok híve.Nálunk a keresztelő a kislányomnak egy éves korában lesz,nyáron.
2008. okt. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Mindenki máskor tartja a keresztelőt.Nálunk a családban karácsonykor,vagy húsvétkor szokott lenni a keresztelő, mert akkor az egész család együtt van így is úgy is.Biztos vagy benne hogy fülbevalót fog kapni a babád? Szerinem két pár fülbevaló sem árt, mert a baba fülbevaló után, 5-6 éves korában már lehet bele másabbat, nagyobbat rakni, s akkora jó lesz a másik. Vagy karkötöt szoktak neki venni. Esetleg gyűrűt. Nekem még megvan a nyakláncom amit keresztelőmre kaptam, most jó lesz majd az én babámnak.
2008. okt. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a szülők mi vagyunk és nem tudom mit kapjon tőlünk.nyakláncot fog kapni meg fülbevalót is.gyűrűt még feleslegesnek tartom.Ti mit vettetek saját babátoknak?
2008. okt. 30. 17:40
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Mit fogok venni a lányomnak nyárra,nem tudom,lehet nyakláncot,mert a fülbevalót a nagymama lestoppolta.Nem tudom,jó kérdés,hm.Miben keresztelitek?Lehet akár egy nagyon szép ruhát csináltatni neki.Persze tudom ez nem olyan dolog.De most így hirtelen nem sokminden jut eszembe.Gondolkodom rajta.
2008. okt. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk a szülök nem vesznek ajándékot a saját gyereküknek a keresztelőre ez a szokás. A keresztszülő szokta a fülbevalót. Most nálunk úgy adódott, hogy mi megvettük előre a keresztszülőnevébe és már 2 hónaposan bele is rakattam a fülébe. a keresztelő 4 hónaposan volt.
2008. okt. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 5 hós a kislányom és mikor megszülettet a kórházban kiszuratam a fülijét mi vettünk egy pár arany fülbevalót és be is rakatuk. A keresztelőt 1 éves korában szeretnénk tartani. szerintem a szűlők maaguk döntik el, h akarnak a babácskának venni valamit, vagy sem. A keresztszülöktől illő az ékszer általában. Mi annak idején a fiamnak nem vettünk külön ékszert a keresztelőre, a lányunknak viszont szeretem volna hamár úgy jön ki a kórházból h a fülbevaló van a fülijében.

Szóval ahogy érzitek!

2008. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én babám 5 hós,és 3 hós korában volt a keresztelője.Nálunk sem szokás a szülőtől ajándékot kapni-eltettük a ruháját,a hímzett keresztelési-takarót a gyertyát,amit a templomban kapott és a keresztlevelét.
2008. okt. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Nálunk most 6 hónaposan volt a kislányom keresztelője. S mivel mi a fülbevalót már előtte megvettük (és már a fülébe is tetettük 4 hónaposan) ezért a keresztszülőktől egy aranynyakláncot kapott.

De kapott még a rokonoktól babát, ruhácskákat, játékokat és etetőszéket is... Szóval ez mindenhol másképp van. Remélem tudtam azért segíteni.

2008. okt. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 juditzita ***** válasza:
0%

Mi 8 hetesek vagyunk. A keresztelőt 6 hónapos kora körülre tervezzük.

Fülbevaló:

A kórházban a csecsemősnővérke megcsinálta neki (persze nem ingyen) azóta sincs vele semmi gond!

30 éve nekem is a kórházban fúrták ki a fülemet :)

"van ami örök"

2008. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!