Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veszélyes szülni 47 évesen?

Veszélyes szülni 47 évesen?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm 46 éves, de már betölti a 47. életévét amikor megszüli a babáját. (Még nem tudni a kicsi nemét.) Nagyon aggódok mindkettőjükért. Mennyi az esély arra, hogy minden rendben lesz? Az orvosok azt mondják, hogy sajnos nagy valószínűséggel elfog vetélni, tehát készüljön fel rá lelkileg. De már olyan is volt, hogy valaki 50 évesen szült. (Nem csak Amerikában, hanem Magyarországon is.) Szerintetek? Nagyon ideges vagyok miattuk, félek, hogy valami bajuk lesz.

2018. máj. 21. 17:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ezt még leírom: mindig orvoshoz jár, folyamatosan figyelve van...
2018. máj. 21. 17:55
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
nyilván sokkal nagyobb az esélye minden rosszra. vetélés, beteg baba, halva születés, az anya is meghalhat szülésközben stb stb. én pl majdnem meghaltam 20 évesen amikor szültem, pedig veszélyeztetett terhesség miatt 2 hetente jártamorvoshoz és feküdtem egész nap. pedig csak 20 éves voltam, egészséges fiatal terhesség előtt. ez 47 évesen nem fog jól végződni szerintem.
2018. máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Ugyan már, ez csak akkor nagy szám, ha első szülés, de manapság azt is megoldják. Régen, a nők addig szültek amíg menstruáltak, 40 fölött is, a genetikai betegségek valószínűbbek, de maga a szülés ugyanaz, mint 25 évesen.
2018. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

"47 évesen nem fog jól végződni szerintem."

Ez egy elég buta kijelentés volt...

2018. máj. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Én inkább attól tartanék, hogy vajon meddig tud a gyerekkel lenni. Mire a gyerek érettségizik, már közel 70 éves lesz. Képes lesz játszani vele? Haladni a korral? Segíteni a tanulásban?

Mi lesz a gyerekkel, ha ő már nem lesz?

2018. máj. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Maga a szülés mindig veszélyes, 20 évesen ugyanúgy bele lehet halni, mint 47 évesen. Semmi köze a korhoz.
2018. máj. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Veszélyesebb. 23 évesen szültem az elsőt, 35 évesen a legkisebbet. Hát össze se lehet hasonlítani a két szülést.

47 éves korban már (lassan) unokázni kéne. Nem fogja úgy viselni az éjszakázást, a terhelést. Ő klimaxol, a gyerek dackorszakban. Mire kamasz lesz, ő lerobban egészségügyileg. A gyereke a fiatal éveit betegápolásra áldozhatja. Már ha megéli...

Nem csak megszülni kell, de fel is kell nevelni.

Tudom, tudom: itt mindenki stramm, sportos 70 éves lesz, és 90 éves korig fog élni. Hát... úgy legyen.

2018. máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem veszélyes, szimplán ostobaság.


- fáradtság

- ingerültség, kevesebb türelem

- azért a gyereket el kell indítani az életbe, nem 15 éves korában meghalni

- betegségek idős korban

- nagymamája lehetne

- stb

2018. máj. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell szülni olyan öregen. Szegény gyereknek 15 èvesen egy 62 éves öreg néni lenne az anyukàja? Nem sajnálod?
2019. dec. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ott van a gyerek 23 éves fiatal egyetemista és akkor egy 70 èves demens, nyugger vèn hülye az anyja... Szegèny.
2019. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!