Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaholmit hány fokon érdemes...

Babaholmit hány fokon érdemes mosni és valóban szükséges a magas hőfokon végzett vasalás?

Figyelt kérdés
Én a rugdalózókat, takarókat 40 fokon mosom, a pelusokat, törölközőket 60 fokon, a saját (szülők) ruháinkkal együtt. Anyukám szerint külön kellene, és mindent 60-90 fokon. Plusz szerinte mindent át kell vasalni magas hőfokon. Szerintem ezek régi praktikák, de bizonytalan vagyok. Kíváncsi lennék, a mai anyukák hogy csinálják?
2008. okt. 30. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En azokat a ruhakat amik kozvetlenul a borevel erintkeztek kulon mostam 60 fokon,egyebkent a 90 fokon valo mosas ugy sem fertotlenit,csak a kifozes,es ugyanezeket a ruhadarabokat ki is vasaltam kb.egy eves koraig.
2008. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 40 fokom mosom a ruhákat, a pelusokat és a törölközőket egybe, 60 fokon. Amúgy eldobható pelust használok, tehát nem koszosak igazán.

Vasalni tényleg érdemes, legalább az alsóruhákat, bodykat.

Ja és kétszer öblítek, másodszorra tiszta vízzel.

Természetesen mindet külön a mi ruháinktól. Azt hallottam, ez 1 éves korig legyen így.

2008. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

nekem legtobb babaruhara 30 fok van irva, szoval 30 fok, meg vasalas. mondjuk mind uj.


ha kapok hasznaltat, akkor azt max 60 fokon atmosom egyszer, es utana vasalas


a vasalas is fertotlenit némileg,bár az ilyen plüssös ruhácskákat nem lehet vasalni sajnos-szerencsére.


amugy en kulon mosom,akkor is ha keves, kb majd egyeves koratol tervezem egybemosni.

2008. okt. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 40 fokon mosok mindent ami a babáé és külön a mi ruháinktól.Amway-es baby mosóport használok(6000ft egy doboz de 4 hónapja használom és az elején azzal mostam ki minden holmit ami kellett a babának és még a fele meg van)Minden foltot kivesz és nagyon szépen mos.Öblítőt nem használok de az összes mosott ruhát ,textil pelust,takarót stb. max hőfokon kivasalok.
2008. okt. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A lenyeg az hogy kulon mossad a ti holmijaitoktol!
2008. okt. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Max.40 fokon mosom,az elég,és mindent vasalok magas hőfokon.És természetesen a mienktől elkülönítve mosom a ruháit.5 hós baba anyukája
2008. okt. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Én minden bébi cuccot 40 fokon mosok, a miénktől külön, bébi mosószerrel, öblítő nélkül. És csak az első 3 hónapban vasaltam mindent. Ami esetleg kakis lesz azt folteltávolítóval kezelem.
2008. okt. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. okt. 31. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!