Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkázza/pelenkázta itt...

Pelenkázza/pelenkázta itt valaki a babáját textilpelenkával, és műanyag megkötős pelenkavédővel? Mi a véleményetek erről a módszerről?

Figyelt kérdés

2018. máj. 31. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Ja, még húgomat 25 évvel ezelőtt (10 évvel fiatalabb nálam).

A véleményem, hogy hála az égnek, hogy feltalálták az eldobható pelenkát.

2018. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Az a véleményem, hogy ez egy fölösleges macera.
2018. máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Senkinek se jó.

Egyrészt: minden pisi után csere, mert felmarja a pici bőrét. Nem szellőzik, ami ilyen melegben a gombás fertőzések melegágya. Nem szigetel rendesen, úgyhogy sok a pisis baleset. Hasmenésről ne is beszéljünk.

Kell 30-40 textil pelus akkor is, ha naponta mosod. Vitatkozhatunk, hogy ez most drága vagy olcsó.

Mosni 90 fokon tudod, hosszú programon. Kell mosópor, folt eltávolító, és az se mindegy, hogy milyen. Mégis csak a baba nedves bőrével érintkezik 0-24-ben. Naponta egyszer biztos elindítod a mosógépet. És a szárítót: télen a tápéta leázna a párától, mire a lakásban ennyi pelus kiszárad. Ennek azért anyagi vonzata is van rendesen.

Rengeteg plusz munka is jár vele, és azért nem olyan gusztusos az se, ahogy a vödörben áznak a kakis pelenkák.

Egyedül környezetvédelmi szempontból jobb, HA bio mosószereket használsz. Az eldobható pelus sokára bomlik le, a textil a sok mosástól félig már le is bomlik, mire a gyerek rászokik a bilire.

2018. máj. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Mi a véleményem?


Ha nincs gond, akkor az ember csinál magának.

A mai eldobható pelenkák mellett, ez a módszer csak arra jó, hogy az anya kib..on magával és a gyerekével is.

2018. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Mi modern mosható pelenkát használunk, amiben nagy nedvszívású textil betétek vannak, és a vízzáró külső nem sima műanyag, hanem "lélegző" PUL vagy TPU. Így sokkal jobb a baba bőrének. Nekem kb 3 óránként kell cserélnem, szerintem ez teljesen vállalható. Ugyanezt a külsőt lehet használni rendes tetra pelenkával is,legfeljebb annyival több macera, hogy a gyereken kell összefogni (de már nem biztostűvel szokás). Viszont a mosása sokkal egyszerűbb, mint régen volt, kevesebb szemét, és jóval olcsóbb. Van facebookon mosható pelenka csoport, ott is erdemes tájékozódni, vagy pl az ökolurkó vagy a temiti oldalán.
2018. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Szinten modern mosható pelenkat hadznalok, 8 hónapos a fiam. Van olyan pelenkam amit 3 óránként cserélni kell, de olyan is ami bírja az egész éjszakát.


Kaki meg sose folyt ki belőle, pisi is csak olyankor amikor nem megfelelő pelenkat adtam ra.


Számomra nem macera, én nagyon szeretem használni.

2018. máj. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó vagyok, heti kétszer mosok pelenkat, kizárólag bio mosószert használok. Nem vízben aznap a pelenkak, a kaki kakifogo papírral azonnal a WC-be kerül. Nincs szükség folt tisztítására, teafaolaj pedig fertotlenit és elveszi a számokat is. Mondjuk a háztartási helységben tarolom, tehát szem előtt sincs a koszos pelenkás fedeles vödör
2018. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Sima eldobhatót használok, sokat gondolkodtam a modern mosható pelenkán, de nagyon drága és nincs időm pepecselni vele, viszont sokkal jobb a környezetnek, ha olcsóbb lenne mi is vennénk. A régi megoldást szerintem csak az használja akinek semmi pénze nincsen, teljesen elavult már.
2018. máj. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Én is 25-26 éve használtam, amit írsz, egy darabig eldobható betéttel is a műanyag megkötős vackot, borzalmas. Nem tart jól, pláne egy izgő-mozgó nagyobbacska babánál, ilyenkor nyáron befülled alatta a bőr, ahol a csupasz bőréhez ér a műanyag, irritálja. Ahogy bejöttek a normális, megfizethető nadrágpelenkák, azonnal váltottam, a harmadik gyerekemen már csak az volt. A modern mosható cuccot nem ismerem, már nagyok az enyémek, őszintén szólva nem biztos, hogy használnám. Legfeljebb akkor, amikor már kezdődik a szobatisztaságra szoktatás.
2018. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Bár régen, de használtam. Nekem nem volt vele gondom, tökéletesen tudtam használni, az akkori nadrágpelenkákból gyakrabban folyt ki ez meg az, mint a megkötősből. Napközben a fiamnál még csak azt használtam, nadrágpelenkát kizárólag éjszakára, illetve ha elmentünk otthonról, akkor használtuk. Macerásnak macerás, mert naponta mostam, vasaltam. A bőre soha nem volt felmarva, nem kapott semmilyen fertőzést, mert megfelelő krémmel be volt kenve. Ráadásul már 2 éves kora előtt szobatiszta lett.
2018. máj. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!