Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell kezelni a kétéves...

Hogyan kell kezelni a kétéves kori dackorszakot?

Figyelt kérdés
Konkrét példa a mai nap. Állandóan cipeltetné magát, én meg mondtam neki, hogy ha játszani akar, akkor nem fogom a játszótér kapuján a kezemben bevinni. Persze könny nélküli üvöltés következett, amibe aztán belelovallta magát és nem mozdult a járda közepéről. Néha néha abbahagyta, még nevetett is, aztán újrakezdte. Én meg szépen csendben elmondtam neki, hogy ezt felőlem csinálhatja, akkor sem lesz amit ő akar. Lassan mindennap van egy ilyen 5-10 perces hisztije, ami után feláll, és mintha mi se történt volna megy tovább, de én elgondolkoztam. Vajon jól csinálom, hogy teljesen ignorálom az ilyen helyzeteket? Persze ott vagyok neki, ha meg szeretne nyugodni, de lehet túl keményen viselkedem vele? Teljesen új nekem ez a földön fetrengős hiszti, ezért mondjátok meg nekem tapasztaltabb anyukák, hosszútávon jó, ha ezt így kezelem?

2018. jún. 2. 15:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
22%
az én fiam 3 éves lesz szeptemberben.elég régota tart ez a dackorszak,remélem lassan véget ér.én arra jöttem rá,hogy ha hisztizik,és én ott hagyom,nem foglalkozok vele,mert már engem is telyesen kikészit,szinte remegek az idegtöl,akkor nem tud megnyugodni.fel kell ,hogy vegyem,simogassam és nyugtatgassam,akkor elöbb abbahadja.aztán megbeszéljük,hogy csunyán viselkedett és máskor ilyen ne legyen.persze ez gyorsan feledésbe merül,és jön a következö,de legalább lenyugszik.és én is.
2018. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hát, akkor lehet tényleg nem jól kezelem, viszont az ilyen esetekben attól félek ha leállok vígasztalni és esetleg meg is teszem amit kért (addig tudom nem tudom megnyugtatni) akkor nyeregben érzi majd magát és azt hiszi a hülye anyjával bármit megtehet.
2018. jún. 2. 15:41
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Jól teszed. Nem szabad engedni a hisztinek. Ha otthon van ilyen, akkor hagyd egyedül. Nem kell mellette maradnod, meg nyugszik majd magától is. A fontos, hogy érezze, hogy a hisztivel nem ér el semmit, az lesz, amit te akarsz.
2018. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
z első csinálja rosszul. Te jól. De ma divat a gyereket ajnározni.
2018. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
O ha en patyolgatni akarnam a dackorszakos hisztijet a kolyoknek az csak olaj lenne a tuzre meg hagynam elfajulni. Tok jol ainalod hidd el, muszaj megtanulnia hogy hisztivel nem er el celt, es nincs kozonsege.
2018. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
52%
én nem ajnározom a gyerket,és az elején én is ott hagytam,de ha látom,hogy már fuldoklik a sirástol,és szinte könyörög a megnyugtatásért,akkor nem fogok hátat forditani neki.és akkor sem az van ,amit ö akar,nem kapja meg azt,amiért hisztizik.
2018. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Tök mindegy, mit csinálsz, így is-úgy is visít. Nekem legalábis semmi csodamódszer nem működik. Egyszerűen csak várom, hogy véget érjen a műsor.
2018. jún. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Mindkét lányom olyan, mint az 1-es válaszolóé. Csak bújással nyugszanak meg, az ignorálás egyáltalán nem jön be. A hiszti tárgyát ők sem kapják meg/érik el, de lehiggadnak.

Szerencsére a nagy (3,5 éves) nem sokszor produkál hisztit, de a kicsi (1 éves) már most erősködik. Marad a következetesség és a nyugtatás.


Kérdező, túl kell élni ezt a korszakot. Amire nemet mondtál az maradjon is nem és nyugtass, ha kell.

2018. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon gyakorivá vált ez a jelenet. Kiabál, minden erejét kihasználva visít, toporzékol, földhöz veri magát, ha nem az van amit ő akar. Eleinte szépen elmagyaráztam, alternatívát kínáltam, majd jött az erélyesebben rászólok, iszok egy pohár vizet stb. nyugtatom őt vagy magam próbálkozás. De teljesen feleslegesen, csak magamat bosszantottam...így ha bent vagyunk átmegyek a másik szobában, ha meg számára ismeretlen terepen elég ha annyit mondok "Jó, akkor én elmegyek.Te meg itt maradsz." Rögtön jó fiú lesz.
2018. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na nálunk ez a szia, elmegyek nem jön be. Vagyis még nem tudtam kivárni.
2018. jún. 2. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!