Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam itthon anyukámmal a...

Hagyjam itthon anyukámmal a babát? Olyankor már lehet mással, nem?

Figyelt kérdés

Jövő februárban folytatom az egyetemet, viszont emiatt heti 3-4 napot anyukám lesz a babával. A pici most 11 hetes. Anyukámat ismeri, jó a kapcsolatunk és nem az a típus, aki direkt máshogy csinál mindent a baba körül, mint ahogy azt én szeretném, vagy ahogy mondom. Rengeteget segít, valószínűleg azért is, mert nem dolgozik, tehát nem az van, hogy még munka után kell a picivel foglalkoznia.


Anyukám nagyon amellett van, hogy ez így jó lesz, működni fog, de nekem vannak kétségeim... Tudom, butaság, de mi lesz, ha nem engem fog az anyukájának gondolni? Vagy egy közel 1 éves baba ezt már jobban viseli, nem? J


2018. jún. 5. 09:52
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Igazából egy kis bátorításra is szükségem lenne, mert nagyon imádom a kislányomat is, szeretek vele lenni, de tudom, hogy a diplomára is szükségem van.
2018. jún. 5. 09:54
 2/41 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom csak napközben lesz vele anyukád, este már otthon leszel. Szerintem ez teljesen oké. Van akinek muszáj visszamennie dolgozni és bölcsibe adja az 1 éves babát.Hiába van fél 8-tól fél 5-ig a bölcsiben a gyerek, tudja ki az anyja. :)
2018. jún. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Nem, 0-24 ő lesz vele. Én a születése előtt Budapesten tanultam, de a születése után hazajöttünk, mert így van segítségem, nem kell bébiszitter, és gyereknevelés szempontjából jobb itthon. Viszont tanulni mellette képtelenség, ráadásul nekem könnyen el is terelődik a figyelmem... Nehéz a szak maga, ahol tanulok majd, szorgalmi időszakban is kell tanuljak. Ezért mondta anya, hogy ez a legjobb megoldás. Próbálom majd úgy szervezni az óráimat, hogy 3 napot fixen itthon lehessek.
2018. jún. 5. 10:12
 4/41 anonim ***** válasza:
78%
Bocs, de szerintem ez így teljesen elfogadhatatlan. Hogy gondolod, hogy a kicsi babád minden héten 4 napot nélküled legyen?! Te vagy az anyja, nem egy kis hülye egyetemista lány, aki oda mehet ahova akar. Mondjuk talán ezért kellett volna előbb diplomázni és utána szülni. Most viszont a minimum, hogy levelezőn csinálod meg valahol az otthonod közelében és nem anyád nyakára hagyod a babádat.
2018. jún. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Ő találta ki ezt, nem én. Neki ez nem teher egyáltalán.

Ebből a képzésből nincs levelező. Ha lenne, akkor kicsit kevesebb lenne probléma a továbbtanulást illetően.

2018. jún. 5. 10:29
 6/41 anonim ***** válasza:
64%
Akkor nem ezt a képzést csinálod meg, hanem egy másikat. Anyád jó nagy hülyeséget talált ki és egy normális anya nem tesz ilyet a kicsi gyerekével. Csak hogy lásd átérzem a helyzeted, én abszolváltam az egyetemen, majd szültem, de gondok adódtak és beteg lettem a terhességtől, most viszont nem hagyják, hogy plusz 1 évet halasszak, amíg jobban leszek, így nem lesz diplomám, szar ügy, de elfogadtam, anyuka vagyok ez sokkal fontosabb, ha akarok továbbtanulni, akkor más szakon és nyilván nem nappalin fogom ezt megtenni. Pár napra otthon lehet hagyni a babát anyukáddal, de nem heti rendszerességgel évekig.
2018. jún. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem rendszeresen heti 3-4 nap sok....

Az hogy esetleg délelőttönként néha vigyáz rá, vagy ritkán egy napot esetleg, de ennyi már sok, gondolom ez akár egy évig is tartana vagy még tovább.

Persze hogy ezt mondta anyukád, mert segíteni akar és ő meg babázhat, mindegyik nagyszülő babázni akar.

Én úgy gondolom megsínyli majd, ha ez hosszabb távú dolog, nem úgy értem, hogy ne tudná, hogy te vagy az anyukája, de sokkal jobban fog kötődni a nagymamához mint kéne.

2018. jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

De, én ezt a képzést fogom elvégezni. Rengeteg időm, tanulásom és energiám van már benne, nem fogom kidobni az eddigi féléveimet az ablakon, csak úgy. A nehezebb féléveken már túl vagyok, többen mondják, hogy aki idáig eljut, azt már a tanárok elrugdossák a diplomáig. Persze ettől kell majd tanulnom, nem fogják csak úgy a kezembe nyomni készen a jövőmet, de tény, hogy egyszerűbb dolgom lesz, mintha csak most kezdeném el az egyetemet.


Igazából még az is eszembe jutott, hogy eljöhetne velem Budapestre (nappali+2 hálós a lakás, szóval lenne babaszoba külön). De akkoris mással lenne naponta több órát, csak bébiszitterrel... És nem tudom, mennyire tudnék úgy tanulni, hogy ott van ő is. Ebben az esetben azért mégis jobb lenne, ha itthon marad anyuékkal. Ő is ismerős környezetben marad, anyukám tudna vele foglalkozni, játszani és nekem is lenne szabadidőm, tudnék készülni, tanulni és sokkal szervezettebb lenne az egész.

2018. jún. 5. 10:54
 9/41 anonim ***** válasza:
90%

Tudom,hogy én is le leszek pontozva,de szerintem sem az elfogadható kategória.Nem arról van szó,hogy anyukádnak ez teher e vagy sem,hanem arról,hogy te vagy az anyja.4 nap nem lennél otthon,és mivel írod,hogy nehéz szak,gondolom a maradék 3 napban is csak kellene tanulni.Akkor is anyud foglalkozna vele.Persze mivel kicsi,ezt fogja megszokni,de azt borítékolhatod,hogy te nem az anyafigura,hanem az egyetemről haza-haza látogató nővér leszel a számára.Amúgy kíváncsi lennék,most mennyit foglalkozol vele?

Azzal,hogy gyereket vállaltál,vállaltad azt is,hogy az életedet nem tudod majd úgy élni,mint eddig.

Most komolyan simán el tudnál menni minden hétrn otthonról úgy,hogy napokig nem látod? Nem vagyok ősanya(bár biztos meg fogom itt kapni),de az én lányom 3 éves,imádja anyukámat,de annak ellenére még most sem játszanám meg ezt heti rendszerességgel.

2018. jún. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Jelenleg csak nyelvet tanulok (hobbiból), úgyhogy szinte mindig a lányommal vagyok. Heti párszor vigyáz rá anyukám, vagy a nagyszüleim, de amúgy mindig velem van, jön velem mindenhová.


Nem is szeretném az életemet úgy élni, mint a lányom előtt. De már gyerekkorom óta erre az egyetemre készültem, nem tudom másként elképzelni magam.

2018. jún. 5. 11:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!