Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha az 1 éves...

Mit csináljak ha az 1 éves nem fogad el semmilyen tápszert vagy tejitalt?

Figyelt kérdés

Félek, hogy vitaminhiánya lesz, mert ételek tekintetében is nagyon válogatós. Hetente 1x tudok egy kiskanálnyi túrót "beletömni', 2x egy szelet sajtot.


Tudom, hogy vannak gyerekvitaminok -nem kifogásként-, de egy adagolócsőnyi szirupot beadni neki kész horror. A védőnő csak ilyet ajánlott.


Tud valaki cseppeket esetleg? Azokat be tudnám adni az ételével. Vagy egyéb ötlet?


2018. jún. 7. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Kisfiam tejfehérje allergiás, és makk egészséges, ezzel nem azt mondom hogy rosszak a tejtermékek de nem is hinnéd mennyi zöldségbe, gyümölcsbe is van kalcium, ezekbe a joghurtokba meg feldolgozott tejtermékekbe sokkal kevesebb van.

Esetleg kakaóval próbáltad tejitalt?

Míg nem derült ki a tejallergia, addig milumil vaniliás tejitala, kakaóval nagyon ízlett a válogatós kisfiamnak, de lehet az is hogy egy korszak aztán 2 hét múlva megint elfogadja.

Cseppekbe csak béres csepp van, ami multivitaminos, cebion ami c vitamin, illetve grapefruit magg cseppekre sokan esküsznek hogy nagyon jó immunerősítő.

2018. jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Az jutott eszembe, hogy valamivel ízesíteni? Van talán a milumilnak kakaója.

A sajtot is tedd valami kajába. Én a túrót is simán belefőzöm pl brokkoli + hús + tészta + túró.

A nagyobbik fiam volt ilyen hogy nem kellett a tejtermék és a tápszer sem, akkor bevezettem a tejet, de sajnos csak kakaóként itta meg, illetve a gyümölcsjoghurtokat szerette, tudom sok bennük a cukor, de ez van, legalább ette. Én is kipróbáltam mindent akkor.

2018. jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

13 hónapos koráig cicizett a fiam, ahogy elhagyta, kb 2 hétig itta meg a tejet, azóta csak vizet iszik.


Ivójoghurtot, gyümölcsjoghurtot sem eszi?

Ha kellően változatosan étkezik, nem lesz gond.

2018. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Joghurtot egyáltalán nem eszik. Szerencsére gyümölcsből bármi jöhet neki. Zöldségből is szinte semmit. Babot és lencsét, savanyú uborkát, zöldhagymát. Ennyi. Húst, rizst, krumplit eszik főleg. Nem tudom mit csináljak vele, úgy vagyok vele, hogy valamit enni kell, ha ezeket eszi, ezeket adom.


A kakaót még nem próbáltam, mert ódzkodtam a cukortól, de ma adok neki. Ha megissza, ám legyen.


Köszi a tanácsokat. :)

2018. jún. 7. 13:03
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

Ne adj az egy évesednek cukrot.


A tejből alig szívódik fel valami kalcium, fölöslegesen irritálod a hasnyálmirigyét. Meg koffeines is.


Normálisan etesd, változatosan, és akkor semmi baja nem lesz. Semmi olyan nincs a tejben, amit mással be ne tudna vinni.

2018. jún. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!