Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 honapos a fiam. Sokszor...

20 honapos a fiam. Sokszor ugy veszem ertre nem ert vagy csak nem erdekli amit mondok. Lehet ilyen?

Figyelt kérdés
Meg nem beszel.A babab,mamama,dedede es a visitozasnal jarunk.A nevere nem mindig figyel.Ritka ha figyel ra.Ha kerek valamit:pl hol van a kocsi,megyunk setalni.....latom nem erti amit mondok.De ha azt mondom gyere ide,nem szabad azokat tudja.Es ha rosszalkodni kell mondjuk gyere kapcsolgassuk a villanyt,nyissuk ki az ajtot,hol a kulcs...Azokat latom hogy megerti.De sokszor csak nyom egy puszit mert nem erti mit szeretnek tole ezzel mondja szerintem ,hogy bocsi.Szereti a meseket,zenet,felmaszni mindenre.Imad osszevissza menni kint,botokat,kavicsokat szedni de mondjuk a jatszo nem erdekli.Sokszor elgondolkodom nem e kellene megkerdezni szakembert mivel mar 20 honapos elmult es ahogy irtam sokszor nem reagal a nevere es nem sok mindent csinal meg keresre,nem erdekli vagy nem erti nem tudom.Nem mutotgat.En probalok neki targyakra mutogatni es megnevezni de nem erdekli.Legjobban nem a jatekok erdeklik hanem pl hogy lehet egy kaput ki nyitni bezarni,hogy mukodik az autoknak a kerekei.Szeret elbujkalni vagy pled ala bebujni.Sokat mosolyog nevet,de elkezdte a hisztit is ha valami gondja van.Megall elottem ha olbe szeretne jonni,vagy nyul a kezemert ha szekre szeretne ulni.Szerintetek lehet olyan ,hogy az esetek tobbsegeben nem erdekli mit mondok,magyarazok neki?Mit tegyek szerintetek?Szerintem levan maradva a tarsaihoz kepest.A lanyom sem beszelt 2 eves koraig sokat de barmit megcsinalt ha mondtam neki-ertette.Sokszor megfordul a fejembe nem e autista.Aparom o hallani sem akar rolla.Semmi baja a gyereknek-mondja o.Csak nem akar kommunikalni.Hat en mint anya nekem mast sugnak az osztoneim.Kulfoldon vagyunk es majd 2 evesen latjuk ujra a vedonot de tole nem igazan szamitok nagy segitsegre.Ha nem valtoznak a dolgok a nyar vegeig akkor felkeresem otthon a gyerekorvost.
2018. jún. 7. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vigyétek fülészetre, lehet, hogy a hallásával van probléma, vagy valami váladék van a fülében, amitől nem hall jól. Ismerek olyat, akinél ez volt a gond.

Vagy ADHD-ra is lehet gyanakodni.

2018. jún. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A hallasa szerintem jo mivel ha a masik helysegben eszik es megy a mese akkor nem latja de hallja es jokat mosolyog amikor tudja jon egy poen.
2018. jún. 7. 12:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mese poénokat érti, de amit te mondasz, azt nem? Mindkettő nem lehet igaz.
2018. jún. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Igen ez a mese poénok nekem is fura. Nekem a lányaim max 4 éves kortól értettek nevettek pl egy mesén, de látatlanba nem emlékszem, hogy 2 évesen reagáltak-e volna rá.


2 évesen fontos, hogy reagáljon, ha jön egy szirénás kocsi, és ezt jelezze neked. Fontos, hogy a kutya ugatást is meghallja és jelezze, hogy ott van valami.

Hallását nagyban tudod ellenörizni otthon. Mögé ülcs mikor játszik, és mondod a nevét vagy egy sipolo játékot mögötte megnyomsz. Ha hátra fordul, akkor kicsit késöbb még hallkabban újból megcsinálod. Ha nem fordul hátra akkor mielöbb fül orr gégészetre.

Amiket róla leírsz átlagos 20 hónaposnak felel meg, a nem reagálásnál leginkább fül probléma lehet.

2018. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hallás az első amit meg kell nézetni. Nem neked otthon!! Pl barátnőm fiámak savós volt a füle, a mély hangokat nem hallotta. Hallásvizsgálaton derült ki, ezt otthon nem lehet tesztelni.
2018. jún. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan megnézetném valahol, mert nekem is úgy tűnik le van maradva, a vizsgálat meg max. pénzbe kerül, de ártani nem fog.
2018. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tympanometriára menjetek el, a SOTE fülészetén csinálnak ilyet, 5 percnyi fájdalommentes vizsgálat. A süket szobás vizsgálat nem túl megbízható és nem is mutatja ki a középfül állapotát, szóval azzal ne elégedjetek meg.
2018. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.4 het mulva megyunk haza es elviszem otthon fuleszetre.Ameseket tenleg szereti nem hiszem hogy erti a vicceket de a vicces reszeknel,vagy ha valami grimaszt csinalnak nagyokat nevet.Kedvence a jegkorszak,hupikek torpikek....
2018. jún. 8. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!