Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha csak anyatejes?

Baj, ha csak anyatejes?

Figyelt kérdés
5 hónapos babám sem a vizet sem a gyümölcslét nem fogad el.
2018. jún. 13. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Ha igény szerint szoptatod elegendő folyadékhoz jut.

Ha mégis folytatnád a próbálkozást, mert aggódsz, hogy a melegben nem elegendő a tej, akkor vízzel tedd inkább.

2018. jún. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem baj, de én próbálkoznék a vízzel ilyen melegben.
2018. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Ilyen melegben kell neki tea, mert a tej TÁPLÁLÉK, nem szomjoltó. A víz ízetlen, a gyümölcslé lehet, hogy savanyú neki, azért nem fogadja el.
2018. jún. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Én úgy tudom, hogy, nem kell neki plusz folyadék, az anyatej szomjoltó is.
2018. jún. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

3: tévedés, az anyatej szomjoltó IS, nem csak kaja.

Ha nem 3-4 óránként szoptatod, hanem akkor, amikor kéri, elég az anyatej, nem fog kiszáradni.

2018. jún. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
Kell víz vagy tea. Nem jó rászoktatni, hogy szomjúságra is édeset igyon és már úgy kéne hozzátáplálni.
2018. jún. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Az anyatej és maga a szopás nagyon sok más is élelmet kívül. Plusz folyadékra egy igény szerint szoptatott/tápszerezett babának nincs szüksége legfeljebb a hozzátáplálás megkezdése után.

Az én fiam se fogadott el semmit még ht elkezdése után se. Eltelt egy hónap mire kellett neki a víz, azóta is csak kortyolgat. A legnagyobb melegben is a max napi! vízfogyasztás a 1 deci volt. Még etetést nem hagyott el, így a folyadék bevitele bőven 1 liter felett van/ nap.

2018. jún. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Tavaly volt ennyi idős a kisfiam. Nem is fogadott el semmit, csak a cicit. Semmi gond nem volt egész nyáron. Pedig eleinte én is aggódtam.

Még mindig szopizik. De útközben már elfogadja a vizet is. Nem kell édes löttyökkel itatni, szívesen issza a vizet. Pohárból és sportkupakos üvegből egyedül iszik.

Nem kell minden riogatást elhinni. :)

Amíg van elég pisis pelus, feszes a bőre, és sima a kutacsa, addig kap elég folyadékot.

2018. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ismerősöm babája nyolc hósan anyatejes. Tökéletes állapotban van. Az anyatej szomjoltó is.
2018. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont így a legjobb neki, nem kell mást adnod, ha igény szerint szoptatod.
2018. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!