Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit kentek a baba arcára?

Ti mit kentek a baba arcára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11 hetes a gyerkőc és a kezdeti tejkiütések már elmúltak, de ilyen kis... eltömődött zsírmirigy szerű pici dudorok boritjak az arcát. Kenegetem anyatejjel de semmi hatása. Van eseteg valami más, ami bevállt nektek vagy ezt is kinövi, mint a tejkiütéseket?


Nekem nagy lelki tragédiám, hogy egész kisgyerektol kamaszkoromig ilyen volt az arcom. Remélem nem valami örökletes gebasz...



2018. jún. 14. 07:19
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Semmit, fölösleges kenni.
2018. jún. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit!! El fog múlni.
2018. jún. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ne kenj rá semmit. Ilyenkor mindenféle hormonális változások zajlanak le a piciben, elmúlik majd magától.
2018. jún. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Az orvos mit ajánl?
2018. jún. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom! Akkor nem kenek rá semmit :)

Abban a szerencsés helyzetben vagyok hogy sem a védőnő sem az orvos nem válaszol soha a hívásaimra (alapvető gondok vannak a védőnővel mindenkinek a korzetben), és így h a doki múltkor sem jegyezte meg, hogy gond lenne a bőrével, nem megyek emiatt a rendelőbe.

2018. jún. 14. 08:28
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
A kisfiamnak 3 hónapos korától kb. 1-1,5 hónapig tragédia volt a bőre, nem pici dudorok voltak, hanem piros kiütések a szája körül (rengeteg) és ekcémás foltok. Váltottunk tápszert (Pepti), de semmit nem javult tőle, ellenben utálta az ízét, így visszatértünk a régi, nem hipoallergén tápszerre. Kezelés nélkül elmúlt nyomtalanul, már gyönyörű a bőre.
2018. jún. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én se kenném, hiszen a legtöbb krém eltakarja a bőr felszínét, nem tud lélegezni. Más az, ha indokolt, de egy ilyen esetben inkább maradjon "levegőn".


Én védőnőtől és orvostól függetlenül kérnék időpontot bőrgyógyászatra.

Mi is csak felhívtuk a szakrendelést, kaptunk időpontot és kész. Hidd el, nem fognak vele semmit sem csinálni, csak megállapítják, hogy milyen eredetű lehet a dudor. Max felírnak valamit.


A fiamnak 4-5 hónapos korában jött ki hasonló. A dudorok nem voltak pirosak, nem volt közepük, igazából bőr színű kiemelkedések voltak. Mint apró pattanások, csak tiszta bőr színűek. A gyerek orvos se tudta mi miatt lehet, elküldött minket bőrgyógyászhoz. Azaz hogy kérjek én időpontot, mert ezek nem beutalós esetek.

Hát 1-2 héten belül visszahúzódtak és eltűntek. Kb 1 hónapig volt így az arca és a kéz feje. Azóta se semmi.

2018. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is elő szokott fordulni de hálistennek nincs olyan sok,nem kenek rá semmit mert eddig mindig elmulott magátol.
2018. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Konzultáltam végül orvossal, ő sem ajánlott semmit. Ha nem múlna 2 hét múlva sem azért megyünk borgyogyaszjoz, mert viszket neki sokszor.
2018. júl. 1. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!