Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám laktáz enzim...

Ha a babám laktáz enzim cseppet kap, attól még nekem kell laktózmentes diétát tartanom?

Figyelt kérdés
5 hetes lányom születésétől fogva sokat bukik és éjszaka gorcsol. Mielőtt elkezdenénk részletesebben vizsgálódni, háziorvos tanácsára Colief laktáz enzim cseppet kezdtünk neki adni tegnap, hogy ha a laktóz érzékenység a gond, ez segÍteni fog. Nem tudom, hogy a cseppek mellett kell-e még diétát is tartanom (mert csak anyatejes)? Illetve ha valaki használta, hogy adagolta? A dobozban a betegtájékoztatón napi max. 24 csepp van meghatározva, a hivatalos oldalon pedig minen szopi előtt 4 csepp, ami tobb, mint 24...És mi van akkor, ha kozvetlen szopi után bukik? NyÍlván kijon vele a csepp is, pedig tobbekk0zt arra lenne hivatott, hogy megakadályozza a bukást is...szóval minden érdekel, ami Colieffel kapcsolatos.

2018. jún. 14. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Neked nem kell laktózmentes diétát tartanod.
2018. jún. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell diétát tartanod. Jobb lett volna ha orvossal beszélsz erről... (diéta, cseppek száma) Én minden szoptatás előtt adnék neki 4 cseppet és legalább szoptatás előtt 15 perccel, hogy tudjon hatni.
2018. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem arra hivatott, hogy megakadályozza a bukást. Csak egy oka lehet a sok közül bukásnak a laktáz enzim (még) elégtelen termelődése.
2018. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A laktozerzekenyseg 5 eves kor alatt altalaban mas betegseg tunete, ajanlom ezt az irast:

[link]


Gyakran a tejfeherje-erzekenyseggel is egyuttjar, amihez nulldietat javasolnak, hogy kesobb nagyobb esellyel kinoje, es nemcsak a babanak, hanem neked is, ameddig szoptatod. A sok bukasra pedig megoldas lehet a nagyon gyakori szoptatas (ilyenkor kisebb mennyisegeket szopik) es ezt kombinalva blokkszoptatassal, es korai ehsegjelre mar mellretenni, nem megvarni a sirast (az mar kesoi ehsegjel), mert akkor sok levegot nyel, es attol meg tobbet bukhat.

2018. jún. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!