Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdte el babátok az...

Mikor kezdte el babátok az ülést tanulni?

Figyelt kérdés

Egyaltalan hogy kezdenek felulni? Maguktól vagy ültetni kell?

Bocsi.. első gyerek és nemtudom elképzelni sem h felül.:) ez is egy hosszabb folyamat?


2018. jún. 14. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem szabad ültetni! Majd felül magától ügyesen 7-10 hónapos korában.
2018. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mászásból kell kiülni oldalra, egyedül. Amíg ezt nem tudja, ne ültesd, úgyis el fog borulni, eleinte még az önálló ülésnél is.
2018. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Fiam sokat próbálkozott az üléssel, de nem sikerült neki. 9 hónaposan felállt, és állásból ült vissza.

AMúgy 4kézlábról szokták a feneküket oldalra tenni, és így ülnek fel.

Te semmiképpen ne ültesd. Majd magától csinálja. Vagy így, vagy úgy.

2018. jún. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ééértem.:) koszonom.

Sosem ültetjük, csak gyenge tipp volt.:)

2018. jún. 14. 14:05
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az 1. babám négykézláb ahogy felhúzta magát, próbált kiülni egy hónapig, mire sikerült neki.

2. babám meg féloldalasan volt ugyanígy, pár hete akart már ülni, mire sikerült. Oldalt felkésből a kezén támaszkodva, valahogy úgy került ülésbe.

Ültetni ülni nem tudó babát káros, meg amúgy sincs mindenkinél értelme. Az enyémek még akkor is eldőltek, mikor már sikerült felülni, fokozatosan maradtak egyre tovább ülésben.

2018. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ülni a maga idejébe fog.Vagy állásból vagy oldalazva kezdi és egyszer csak rájön, hogy rá lehet a pelusra nehezedni.Miénk oldalról ült fel,most már állásból is fenékre zuttyan, bár az messze nem szabályos leülés.

6-7 hónap között valahol ült meg stabilan, de az oldalazást már valamikor 4 hós korában elkezdte.Szóval edzett rá.

2018. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

8 hónaposan kezdett mászni, néhány nappal később sikerült négykézláb állásból a popót oldalra letenni és voila máris ül.


felülni egyedül, hasizomból (szerintem te erre gondolsz, mint felülés) maaaaajd, sokára.

2018. jún. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Én is mindenhol ezt hallottam hogy nem szabad ültetni amíg magától fel nem ül. Aztán elmúlt már 8 hónapos és még mindig nem ült fel magától. Ekkor még hirtelen már mindenki azt kezdte mondani hogy na jó azért már 8 hónapos elmúlt ilyen babát már lehet ültetni. Akkor most hogy is van ez? Egyébként nekem hamarabb tudott stabilan ülni, a földön, és csak azután ült fel magától, négykézláb hátra felé tolatva a popojat. 8 honaposan elkezdtem ültetni a tanacsokra, 9 honaposan még ült egyedül már, és 9 és fél honaposan ült fel teljesen magától. Úgy látszik igaz a mondás minden baba más.
2018. jún. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan ült. Magától.
2018. jún. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos volt a fiam amikor egyszer csak kitámasztotta magát oldalra, hátradőlt, neki dőlt az ágy támlának és úgy maradt.

Innentől kezdve rájött, hogy ez egy új "skill" és a térdelős, kutyázós mozdulataiból félre ült. Így kezdődött.


Azaz bocsánat, úgy kezdődött, hogy a babakocsiban felhúzta magát ülésbe. Na arra mondják, hogy nem szabad hagyni. Mert az kapaszkodás nem pedig saját súlyból és helyezkedésből kialakuló ülés.

2018. jún. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!