Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez málna allergia tünete lehet?

Ez málna allergia tünete lehet?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt mondják, hogy be lehet vezetni az aprómagvasokat minél előbb. Az enyém 1 éves. Múltkor adtam neki 1 szem szamócát, nem volt baja tőle most 4-5 szem málnát és két perc múlva morgott a hasa, pukizott és tele lett a pelus. Nem adok neki azt hiszem többet.. :S

Kell valahova vinni? Védőnő nem vette fel nekem délelőtt a telefont, mikor hívtam, azóta sem hívott vissza. Az eset délután 2-kor történt, azóta nincs baj.


2018. jún. 14. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell vinned sehova, nincs semmi baj, előfordul.


Nyugodtan próbáld neki újra, de ne így. Én az összes hasonlóból, eper, szeder, áfonya, stb. turmixot készítek, egy kevés tápszerrel, babakeksszel, (vagy ahogy te gondolod), és átöntöm egy szűrőn. Így fent maradnak a magok, amik a probléma okozói. Önmagában ezeket a gyümölcsöket lehetne adni már 4 hónapos kortól, bébiételben is van, ha megnézed. Szóval ennyi. Az enyém már másfél éves, de nincs kedvem "kockáztatni", lehet kicsit lusta vagyok, de nem hiányzik nekem egy hasfájós délután. Most is szűröm neki.

2018. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elértem a gyerekorvost is, aki szerint nem allergia, mert ő sose tapasztalt ilyet, hanem a fogzással köthető össze ugyanis jönnek a hátsó örlőfogak, azok csinálnak ilyen tüneteket, azért étvágytalan mostanában. Pár napot várjak vele és utána adhatom újból de, ha nem sokat eszik, akkor tápszer/tejpép, ha meg nagyon megy a hasa, normaflore.
2018. jún. 14. 16:13
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Hol mindenhol mondanak ilyet? Beszéltem a védőnővel, olvasgattam a netet és mindenhol 2 éves kor feletti az ajánlás eperre, málnára.
2018. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ismerősök mondták, facebookon is lehurrogtak, hogy már lehet ilyet adni, védőnő is mondta, hogy 1 éves kor után és a legújabb ajánlások szerint minél hamarabb be kell vezetni.
2018. jún. 14. 17:08
 5/6 anonim ***** válasza:

A legújabb kutatások szerint minél hamarabb jó adni, külföldön lakom itt nyolc kilenc hónapos kortól már adható.

Kérdező , 2 perc alatt nem ér le a gyomorba nem attól voltak tünetek. ahhoz hogy fájjon a hasa 3-4 ora kell hogy el teljen, hasmenést pedig 24 ora múltán okoz.


Aki írta a két éves kort, az a nézet több éve megdőlt. Haladni kell a korral, folyamatosan zajlanak az új kutatások.

2018. jún. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ossze-vissza mondjak, van, ahol 1, van, ahol 2 eves kort, es van, ahol most (ESPGHAN szerint) mar 1 eves kor elott is lehet adni, ha nincs allergias a csaladban. Na ebben igazodjon el az ember lanya :D :S

Szerintem hallgass a megerzesedre, es ha legkozelebb adsz neki, figyelgesd. Az en gyerekem 14 honaposan evett eloszor epret, imadta, nem lett baja tole, de akkor ugy tudtam, hogy 1 eves kor folott mar kaphat, aztan valaki mondta, hogy 1,5, es ujabban a 2 eves kort is olvastam. Az ajanlasok folyton valtoznak. Erdemes persze kepben lenni vele, en is probalok, de mire lesz meg gyerekem, tuti mast fognak mar mondani... Szoval ezert fontos, hogy a gyereket figyeld, es a megrzesedre hallgass, en igy probalom.

2018. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!