Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Foleg kulfoldon elo fius...

Foleg kulfoldon elo fius anyukakat kerdeznek nektek hogy allt a beszeddel es a megertessel 20-21 honapos kora korul? Nekem nagyon keveset ert meg es kezdek aggodni! Bovebben lent

Figyelt kérdés
Kulfoldon elunk a fiam 21 honapos lesz a honap vegen.8-9 honapos koraban mutogatott merre menjunk es ha kerdeztuk hol van anya,apa rank nezett,magyarazott babababa,mamama.De ezt mind abbahagyta.Telt az ido o csak visitozott igy fejezve ki a jo kedvet...Kozbe persze fejlodott mint mas kisfiu.Erdekelte az auto,kocka,szerette a meset,zenet.Elerte a 12.honapot majd 15 es 18.Vartam hatha majd ekkor majd akkor de nincs nagy valtozas.Kezdek kicsit aggodni.A parom lerazza aki szinten magyar hogy semmi baja a gyereknek csak lusta es fiu.De tobbnyire meg mindig visitozik.18 honaposan ujra elkezdte mondani:mamama,bababa,dedede.De kb. ennyi.Nem mutogat,ha kerdezem merre menjunk nem igazan erti(ad egy puszit),nem eszik egyedul kanallal,villaval.Ha mondom neki hogy fogd meg akkor velem megfogja ,bekapja a falatot es szinte eldobja a kanalat.A falatokat reggelinel,uzsinal elcsipegeti,csepmentes poharbol iszik.Mi magyarul beszelunk itthon.Egy ket mese van amit angolul nez ,angolt csak a boltban,utcan hall szinte.Nagyon keves dolog van amit megert.Pl;adjal puszit,hova huzzam a zoknit,felsot,cipot(ezeknel nyujtja a kezet,labat)gyere,csucs,acsi,nem szabad,kapcsold fel-le a lampat.Ha fol akar jonni az olembe vagy valamit szeretne nyujtozkodik az olembe ha nem kapja meg jon a hiszti.De nem erti ha mondjuk mondom hogy megyunk tata de ha hozom a kabatot,cipot akkor tudja megyunk.Ha mondom kesz a hami,ebed nem erti csak mikor meglatja a tanyert.Ha kerem ott a labda hozd ide anyanak,hol a cumid,guritsd ide az autot stb. ezeket nem erti csak nez ram.Pedig minden nap elmondom neki :itt az auto,nezd hogy gurul...De cuki mert ha nem ert azert mindig ad egy puszit ,hogy bocsi anya:-)A megertest es a kommunikaciot ha nem nezzunk akkor boldog,mosolygos kisfiu.Felmaszik mindenre,szalad,ugral.Szemkontaktust tart plane ha mondokazok,eneklek.Ezt nagyon szereti!A kockakkal szepen epitett de par hete nem erdekli csak pakolassza es ez a helyzet a formas jatekokkal is.Probalta betenni oket a helyere es tetszett is neki de most csak kiszedi es ide oda teszi magamelle oket.Kint nem erdeklik az allatok mondjuk.Jobban egy nagy kamion,magas pozna,tabla,nagy fa.Jatszon nem jatszik a jatekokkal csak kavicsot,fuvet,viragot szed.Ilyen idosen meg a lanyom sem beszelt(aki szinten kulfoldon szuletett) de megertette barmit mondtam neki,figyelt ram.De a fiam sokszor nem is figyel ha beszelek neki,sokszor meg a nevere sem mert nem erdekli.Volt igy mas is hogy megvolt kesve a megertes,beszed?Mitol lett jobb?Hogyan segithetnek neki?Rongyosra beszelem a szam de aggodom hogy nem ert csak nagyon keves dolgot.Es amig nem ert meg nem is fog beszelni.Bilizest meg nem probaltam.Aki volt hasonlo helyzetben irna hogy jobb lett e es mitol?En turelmes vagyok,de telnek telnek a honapok es nem veszek eszre nagy valtozast rajta.Megvan a napi rutinja,tudja hogy ha hozom pl a pelust le kell fekudni ..de ha mondanam csak hogy fekudj le mert kicsereljuk a pelust azt nem ertene.De ha mutatok valamit pl hogyan nyomja le a kilincset hogy kinyiljon az ajto elsore megcsinalja mert erdekli,van esze.A rosszalkodasra kaphato.De mit tegyek hogy jobban megertsen? Elore is koszonom!
2018. jún. 20. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Szia! Nem vagyok orvos, de én abból amit leírtál, hallásproblémára gondolnék, vagy voltatok esetleg már fül orr gégésznél aki ezt kizárta?

Mi Németországban élünk, férjem német, a fiunk 1 évesen kb 5-6 szót tudott, de azóta már mondatokban beszél mindkét nyelven, persze nem hibátlanul. Ő a beszéddel jobban haladt mint a mozgásfejlődéssel amúgy. Augusztusban lesz 2.5.

2018. jún. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi itthon élünk és lányom van, de kb.ugyanez a szitu. A hallása rendben, a figyelmével van baj. Mondjuk ő mozgásfejlődésben előrébb tart. 2 hét múlva nézetem meg szakemberrel, ha gondolod, megírhatom, mit mondtak.
2018. jún. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az én fiam majdnem 3 éves volt mikor elkezdett beszélni. rögtön két nyelven. viszont nagyon nehezen, a mondatszerkesztés nem nagyon ment, hibásan mondta a szavakat, ragozás sehol. de mindent értett már előtte is. szóval kicsit más volt mint a te gyereked, de már én is aggódtam.

gyerekorvossal próbáltál beszélni erről?

egyelőre nem esnék kétségbe, nehéz a gyerekeknek egyszerre megtanulni több nyelvet, a fiúk egyébként is lassabban fejlődnek.

2018. jún. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Meg nem voltunk fuleszeten,orvosnal.1 het mulva megyunk haza es ha ugy veszem eszre otthon sem fejlodik ahol sok magyar nyelvet hall akkor elviszem mindenkepp orvoshoz.A masodik valaszolonak,legyszives irj mi volt nallatok akar privatban vagy itt!Koszonom!
2018. jún. 21. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!