Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalt valaki úgy 3. babát,...

Vállalt valaki úgy 3. babát, hogy az egyik fele nagyon akarta, a másik meg nagyon nem?

Figyelt kérdés

Jó terhességeim voltak és viszonylag könnyű szüléseim de mégis az egyik ami visszatart az pont ezek. A másik, hogy most jól keresek és nem akarnék visszacsöppenni egy 130-150ezres gyedbe. Viszont a másik oldalam meg, hogy annnnyira szeretnék még egy babát, egy kis picikét aki majd olyan cuki lesz mint a másik két gyerekem. Meg ami még valahol tudat alatt van bennem és ez így kimondva kicsit furcsa is, hogy tudom, hogy a gyerekeimnél mit rontottam el (nem nevelés, azzal nincs baj) és valami olyasmi van bennem, hogy a 3.-al annyira másképp csinálnám és de jó lenne, megnyugodna a lelkem. Szívesen látnám ahogy a nagyok ellennének a kicsivel, egyébként ők is mondogatják időnként, hogy szeretnének, csak hát sok minden szól ellene. Pl csak 2 gyerekszobánk van, akkor mindent át kellene szervezni. Férjem szerint elég nekünk a kettő, ők is néha kivisznek minket az észből. Lehet, hogy nálam ez most csak egy fellángolás de már hetek óta foglalkoztat a téma.

Aki bevállalta a 3.-at vagy nem, hasonló aggályaitok voltak nektek is?

Gyorsan leszögezném, nem a családi adókedvezmény és nem is csok miatt akarnék, ezek fel sem merültek.


2018. jún. 28. 13:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2%

Nem adókedvezményért persze, de attól még igényelnéd gondolom. Na mindegy.

Ha a férjem nem akarna harmadikat, akkor tiszteletbe tartanám, és beérném a meglevő kettővel. Ha meg ha a harmadik után sem fogod tudni, helyrehozni amit "elrintottál" akkor majd addig szülsz míg megnyugszik majd lelked?


Azt írod jó a béred, az otthonotok is úgy van kialakítva hogy most mindenki jól elfér. Én nem szülnék, úgy tűnik jó így ahogy most van. És mi több. Főleg mert az apa se akarja.

2018. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Két szavamba kerülne és akarná... itt most nem azon van a hangsúly, hogy ő akarja-e vagy sem... Kicsit ellenszenvesen írsz pedig csak elmélkedem, tehát nem a pénz miatt (sőt, abból kevesebb is lenne egy ideig, meg tisztában vagyok vele, hogy amennyivel többet kapnék az pont a 3. gyerek eltartása) és nem a férjem akarata ellenére akarok én szülni. :D Kíváncsi lettem, hogy aki vállalt 3. gyereket hasonlóan gondolkodott-e mint én. Ennyi. De azért köszönöm!
2018. jún. 28. 14:13
 3/13 anonim ***** válasza:
Most akkor ha a párod akarja akkor mi a kérdésed? Mert ha te is akarod akkor vállaljátok be de az elején azt írtad hogy nem akarja.
2018. jún. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

:D Nem írtam, hogy nem akarja, csak szerinte elég a kettő is sokszor. De miért ezen lovagoltok?

A kérdésem a következő (fent is látható): Aki vállalt vagy szeretett volna 3.-at, szintén voltak hasonló aggályai?

Nem arra várok, hogy ti döntsétek el, legyen-e még egy gyerekünk, egyszerűen csak foglalkoztat a téma és érdekelne 3 gyerekes anyuka-apuka gondolata. Ennyi.

Vagy hogy más is érzett-e így, hogy szeretne-nemszeretne... Tehát ez nem egy probléma nekem, puszta kíváncsiság, érdeklődés, ilyesmi.

2018. jún. 28. 14:34
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
De igen azt írtad hogy nem akarja,mondta is hogy elég a kettő. Nekem ezt a párom mondta és tiszteletben tartom a véleményét,mert ez azt jelenti hogy nem akar több gyereket.
2018. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Amik hirtelen beugrottak:

- Testvér kedvéért nem szabad szülni, semmi nem garantálja hogy annyira nagyon fogják szeretni egymást a való életben.

- Ne a házhoz alakítsd a családtagok számát, hanem a családhoz a házat. Költözni és bővíteni is lehet.

- Mindahány gyereket fel kell nevelni, ki kell röpíteni, jó esetben mindnek ugyanannyi jár.

- Ha a pénztárcátok, idegrendszeretek bírja, miért ne?

- Ha apa zsigerből ellenzi, nem szerencsés rátukmálni. Ki tudja milyen következményei lennének.

- Három a magyar igazság.

- Neadjisten a harmadik lenne a legproblémásabb gyerek, az az egész családot komoly megpróbáltatás elé állítaná.

- Engem is anya fellángolása miatt vállaltak be harmadiknak, és tökéletes életet éltünk.

Mi hármat terveztünk, kettő van, és sajnos nem tud több lenni. Beletörődtem, debaz azért szokszor vágyik rá a szívem.

2018. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó! :)
2018. jún. 28. 14:40
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Jajj, de utálom, hogy minden kérdésnél vagy egy ilyen, mint az első válaszoló... "Majd addig szülsz amíg..." Azt írta 1-et akar még max, nem tudsz olvasni? Értelmezni? És nem csak emiatt akarja.


Én is így vagyok pont, 2 gyerek és rajtam a választás mégegy baba amire nagyon vágyom, vagy vissza a munka világába. Logikus lenne, hogy akkor dolgozok pár éves és, ha még mindig szeretnénk szülök. De ha már visszarázódok a munkába, nem biztos, hogy jó lenne megint kizökkeni pár évre, majd újra visszaszokni a munkába.

Viszont nálam nem fellángolás, régóta nagyon szeretnék és a férjem is, ő most azonnal. Nem tudom még gondolkodok szeptemberig :)

2018. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, köszönöm! Már ezer éve jelen vagyok gyakorin, tehát számítottam ilyen válaszokra is...

Na igen, nálam lehet, hogy csak fellángolás, sőt biztos, de mivel annyira foglalkoztat a téma jól esik másokat is meghallgatni.

Teljesen igazad van, én már 1.5 éve visszajöttem dolgozni, nem tudom milyen lenne újra otthon lenni majd megint újra visszarázódni a munkába.

2018. jún. 28. 14:59
 10/13 anonim ***** válasza:

Hasonló dolgok forogtak a fejemben mint most neked.

De aztán bele vágtunk.

Igaz nehezebb.

Nagyobb Házat is vennünk kellett.

Most már 5 éves és a legjobb döntés volt.

Ha minden adott és szeretnétek is akkor hajrá.

Kis tervezés alakítás,de mikor meg lesz már nem lesz furcsa hogy 3an vannak..

2018. jún. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!