Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 honapos lányom még nem...

13 honapos lányom még nem jár. Lehet a lábával vam gond?

Figyelt kérdés

7 honaposan mászott, 8 hónaposan feláll.. azóta viszont még nem indult el.. lépeget a butoroknál, ágynál, van mikor egyedül megáll-legugol stb.. de en nagyon bizonytalannak látom és a bal lába kifelé áll.. lehet hogy gond van vele és ezert nem tud elindulni magától? Nem mindig áll úgy, de általában igen

Tapasztalatokra lennék kivancsi, velemenyekre köszönöm



2018. jún. 30. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Van még bőven ideje, ne izgulj! Ha a lába fura, azt jelezd a gyermekorvosnak, lehet, továbbküld ortopédushoz, de időben nincs lemaradva.
2018. jún. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van ismerősöm akinek a kislánya hónapokig ácsorgott a bútorok mellett, aztán 14 hónap körül elindult és behozta a “lemaradást”.

Ha áll és lépked a bútorok mellett, akkor nincs gond. Az mutatja, hogy tudja használni a lábát - hülyén mondva.

2018. jún. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Az én lányom ugyanez, de nekem eszembe se jutott, hogy bármilyen baj lenne ezzel, sőt örülök, hogy nem fejlődik túl gyorsan, mert az sem jó. Ha furán áll a lába azt mutasd meg a gyerekdokinak, de minden babának kifelé áll amúgy, az nem baj.
2018. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 6 hónaposan mászott, 7 hónaposan felállt, szinte rögtön elkezdett bútorok mellett lépkedni, mégis 90 %-ban 13,5 hónapos koráig mászott, a maradék 10 %-ban kapaszkodva lépett 3-4-et, egyszerűen nem volt hajlandó önállóan egy lépést se tenni :) volt olyan, hogy csak egyet kellett volna lépnie (egy éves volt), hogy elérje a játékot, de ő inkább lement négykézlábra azért az 5 cm-ért :) Aztán 13,5 hónaposan megtört a jég, most 14,5 hónapos, már szinte csak és kizárólag a lábán megy. De a menése neki is fura, most még olyan, mint egy kis robot, főleg, ha fut, de látom, hogy napról napra szebb és stabilabb. Szerintem ne aggódj, de ha az megnyugtat, kérdezz rá a dokinál, biztos, ami biztos.
2018. jún. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Anyum mesélte, hogy közel 2 évesen tanultam meg járni.

Jó, nem mondom, hogy ez normális dolog de semmi bajom sincs.

Valaki már egy évesen szalad, a másik még két évesen is csak botladozik.

2018. jún. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Az önálló járás normális ideje 12-18 hónap. Miért érzed úgy, hogy lemaradt? A lábára kérdezz rá az orvosnál, és ennyi. Gondolom, már szóltak volna, ha gond lenne. Ez nem verseny. Ugyanúgy fog iskolába menni az is, aki 10 hósan és az is, aki 15 hósan kezdett járni, semmi kihatással nem lesz az életére.
2018. jún. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 16 hónaposan jártam, akkor is álltam fel először. De akkor viszont simán mentem. És nem bizonytalanul, mint általában(nem baj, szerintem az a fura, hogy én normálisan mentem.)
2018. jún. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!