Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zoé nevet fogjuk adni. Szerint...

Zoé nevet fogjuk adni. Szerintetek szép név és miért becézik sokan ha amúgy is rövid név?

Figyelt kérdés

sharon naplója régi kedvenc mesém és abban volt egy kiscsaj Zoé

akkor hallottam először azt hittem amerikai név aztán megnéztem és görög jelentése élet :)

szerintem ennél nem kell jobb jelentés egy névnek

párom anyum szofia párti de nekem jobban tetszik a családnévhez :)


2018. jún. 30. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nincs gond a névvel. Mindenki úgy használja, ahogy tetszik neki. A lányom barátnője Zoé, Zozónak becézik.
2018. jún. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszik, de nem is nekem kell, hogy tetszen.

A jelentése viszont tényleg szép.

2018. jún. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem szép. Ennek a 'névnek jelentése van' meg akkora hlyeség szetintem! 2 gyerekemnek 4 neve van, egyikét sem tudom, de nem is èrdekel! Ha pl rothadás lenne valamelyiké ugyanúgy azt a nevet adtuk volna
2018. jún. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Mi is a Zoé nevet adtuk,sőt olyan neveket amik nem igazán becézhetőek.De a végén így állt a szánkra.Mi Zozinak,Zozkónak becézzük.
2018. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Régen kifejezetten utáltam ezt a nevet. Mostmár csak szimplán nem tetszik, de nem tartom olyan rossznak. Ha ez passzol, és tetszik, akkor legyen ez. A Szofia rosszabb.
2018. jún. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik a hangzása, én is ezt adtam, mert erős, határozott, mégis légies, könnyű és nőies és kicsit sem közönséges. Van benne valami emelkedett és megfoghatatlan a végén lévő é hang miatt. Ilyen személyiségre asszociálok a hallatán, nekem ezért tetszik.


A "vadmacskakommandóban" hallottam először ilyesmi nevet és van egy hasonló nevű színésznő is, aki szimpatikus.


Tetszett a név, a jelentése, hangzása, ilyen nevű emberek egyaránt, nem becézhető, ami szintén előny, külföldön sem okoz majd neki gondot és persze nem hangzik rosszul a vezetéknévvel sem, és nem is volt tucat, ezért adtam.


Aztán persze népszerű lett..most második nevet keresek, hogy legalább picit egyedinek érezhesse magát a gyermekem.


Ja és a becézés.. nem becézhető nevet kerestem direkt, világéletemben utáltam, ha becéznek, rengeteg félreértést és kellemetlenséget szült, erre így is becézik kapásból(Zozi, Zozó, Zó, Zoza, Zoécska) és még én is becézem(Zoisz).


Ha lesz még gyermekem, kapásból két nevet fog kapni és a becézhetetlenség nem lesz szempont.

2018. jún. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem ez, sem a Sophie- agyon koptatott egymillió van már és nekem mindig a prosti jut róla eszembe.

Iszonyat sok a Zoé manapság szerintem túlontúl rövid, tömör név.

2018. jún. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!