Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, nem éreztétek megaláz...

Anyukák, nem éreztétek megalázónak, ha segítséget fogadtatok pici baba mellett? Hogy jussak ezen túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőhéten lesz két hónapos a lányunk, megyünk naponta 2-szer sétálni, programozunk, de azért a nap nagyobb részét itthon töltjük. Eddig ilyen nem volt, a férjemmel leginkább késő délután, vagy csak este értünk haza, tehát nem volt rendetlenség, kosz, vagy mosatlan. Heti egy nagyobb takarítás bőven elég volt. Viszont most ugye itthon vagyok és azt veszem észre, hogy szalad a lakás... Nyilván nem a babától, egyszerűen attól, hogy itthon vagyunk inkább, vagy hogy jönnek hozzánk.


Fáradt is vagyok, de közben azt sem akarom, hogy rendezetlen legyen az életterünk (erre mindig figyeltem, hogy mindig szép rend legyen). Ha meg a férjem hazajön, akkor vele szeretnék lenni, hármasban, nem pedig pakolászni, takarítani. Ezért mondta, hogy vegyünk fel valakit, aki mondjuk heti 2x jön...


De egy 3 szobás lakásba? Mert ha emeletes családi házban élnénk, azt mondom, érthető. De félek, hogy azt gondolná a bejárónő, hogy semmire nem vagyok képes, vagy hasonlók. A nagyik, dédszülők szoktak segíteni a pici körül, hogy vigyáznak rá, elviszik sétálni, de arra nem kérem meg őket, hogy teregessenek ki, vagy cseréljenek ágyneműt...


Vagy alaptalanok ezek az érzések?



2018. júl. 1. 12:01
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk jelenleg anyagilag most gondot jelentene,de ha megtehetném,egy percet sem haboznék.Nem érzem szégyennek.
2018. júl. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
90%
Lazuljál egy kicsit! Én olyan beteg voltam szülés után hónapokig, hogy wc-re alig tudtam kimenni, úgyhogy nem gondolkodtam ilyen hülyeségeken. Nálam annyi volt az elv, hogy vagy a férjem, vagy takarítónő csinálja meg, anyósom pl. kizárva, nem az ő dolga, anyámnak kicsit hagytam, hogy segítsen, de nem sokat, szerintem nem a nagyik dolga, a fizetett takarítónőt pedig nem érdekli hány nm a lakás.
2018. júl. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
69%

Itt perceken belül bomba fog robbanni. :)

Mindjárt megérkeznek azok az anyák, akik szerint béna, lúzer vagy, és nem agysebészet összehangolni a takarítást és a kisbaba ellátását. És most cizelláltan fogalmaztam. :)

A véleményem az, h mindenkinek mást jelent a rend és a tisztaság fogalma. Van aki úgy érzi jól magát, ha heti egyszer felseper, felmos, van aki mindennap megteszi, mert úgy jó neki. Van, aki folyamatosn hordja a kicsit foglalkozásokra, más meg otthon ül vele, telefont nyomogatva mellette. van aki szeret, szívesen tölt minőségi időt a férjével, másnak ez sem fontos.

Tehát amire ki szeretnék lyukadni, h ne érdekeljen mások véleménye, mert mindekinek más az igénye, más az élete, mást tart fontosnak. Amit a leginkább szem előtt kell tartani, h nektek mi a jó, ha anyagilag ez megengedhető, akkor hajra.

2018. júl. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
76%

Nem én.. amikor a 2. babát vártam, a végefele egyre sűrűbben gondoltam rá. Majd az utolsó hetekre kértem is segítséget. Heti 1x jött akkor meg most is, de a baba első hónapjaiban járt itt heti 2 alkalommal is. Most 1 éves a kicsi.


Úgy juss túl ezen, hogy a babával es a férjeddel is többet tudsz foglalkozni gáztűzhely meg kád takarítás helyett. Egy dolog ha valaki nem tud (nyilván tudnál csak elvenné mástól az időt), másik dolog ha valaki nem akar. Szóval semmi szégyellni való nincs benne.

2018. júl. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:

Igazából lehet azért is van bennem ez, mert otthon, anyuéknál nem ezt láttam. Ő 20 évesen anyuka és háztartásbeli lett, sosem fogadott el segítséget, merthogy "őt zavarja, ha más van a konyhájában". És azt láttam egész gyerekkoromban, hogy ő mindenhol ott van, mindenhez ért, mindent rendben tart. Én pedig itt vagyok 23 évesen, és még egy újszülött mellett is besokkallok a háztartástól...

Köszönöm szépen a válaszokat, picit azért megnyugodtam!:)

2018. júl. 1. 12:47
 6/58 anonim ***** válasza:
89%

Ha neked segítség ez a szolgáltatás és megteheted, pláne a férjed is egyetért, akkor vedd igénybe. A takarítónő biztos nem azon fog gondolkodni, hogy milyen tehetetlen vagy, hanem örülni fog, hogy fizetsz neki, szóval ezen aztán nem érdemes agyalnod.

Én bizalmatlan lennék ahhoz, hogy más pakolásszon nálunk, de megalázónak biztos nem éreztem volna. Egyébként amikor nagyobb lesz a kicsi és birtokba veszi ő is a terepet, a rendrakás olyan lesz, mint hóesésben havat lapátolni :)

2018. júl. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
26%
Én 1 gyerek mellett nem fogadnék bejárónőt. 2 vagy 3 mellett már simán. Nem megalázó, max furcsa de nem egyforma az emberek energiaszintje, mindenki mást bír el.
2018. júl. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
29%

😀már nem azért,de mi koszt tudsz csinálni egyetlen 2hónapos mellett,hogy neked segítség kell a házimunkához?

Nem kukacoskorás,de tényleg érdekelne!

2018. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
77%
Ez az energiaszintes hozzászólás hülyeség. Van akinek lenne rá energiája mégsem csinálja, mert igénye nincs rá vagy ideje. A másik, ha otthon van a férje, nem AKAR házimunkázni, ennek semmi köze az energiához. Szerintem a heti 2 alkalom kicsit túlzás, én heti 1-et próbálnék, ha kevésnek érzed, még lehet belőle 2. A bejárónő nem fog furcsán nézni, sokmindent láttak már elhiheted, de lehet, hogy a környezetedben sokan meglepődnek.
2018. júl. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül koszt csinálok, mert nem a sárban szoktam dagonyázni, hanem szét van pakolva, látszik, hogy a nap nagyobb részében itthon vagyok/vagyunk. Eddig pl. sosem főztem, most hetente egy, vagy két alkalommal szoktam. Akkor a konyha úgy néz ki, mintha valami bomba robbant volna, minden foltos, maszatos, ragacsos és tele van a mosogató mosatlannal.


A környezetem véleménye nem annyira érdekel, meg ha nem mondjuk, nem is fogják tudni.

2018. júl. 1. 15:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!