Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vigyem el babauszasra,...

Hogy vigyem el babauszasra, ha nem tudom mikor lesz éhes?

Figyelt kérdés

Kisfiamat majd 3 hónapos korától szeretném vinni babauszasra.

Tapszeres, kb 3 óránként eszik, de nem mindig pontosan, mert van mikor többet alszik, így előre nem tudom kiszámítani.

Ha pedig épp etetes jönne, akkor nagyon nyugos, sir addig amíg nem adjuk neki a tapszert.

Így nem tudom hogy vigyem el akárhova, ami idopontos program..

Az sem megoldás, hogy ha úgy jön ki és ott etetem meg előtte, mert ot sokáig kell bofiztetni utána.

Ki hogy volt ezzel? Első babank, így lehet mi nem vagyunk ehhez elég lazák, de el nem tudom képzelni, hogy más hogy megy időpontra bárhova.

Hamarosan megyünk csípőszuresre és hallasvizsgalatra időpontra, már előre felek hogy esik az etetes..


2018. júl. 5. 05:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Mondok valami újat: a gyereknek semmi szüksége ezekre a programkra.
2018. júl. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Én is azt mondom, ilyen kötött programra nem hurcibálnék ilyen picit. Fél éves korban is hatásos a babaúszás és sokkal jobban beáll az etetés alvás ébrenlét.
2018. júl. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezen én is gondolkodtam, hogy majd csak fel évesen visszük.

Viszont van ahova muszáj vinnem, pl. a csiposzures és hallasvizsgalat, gyerekorvos..és ezek is időpontos programok.

2018. júl. 5. 06:08
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Mi is megoldottuk,pedig nekem egy alig 2 kilós korababát kellett hurcolni orvostól orvosig ráadásul tél közepén. Viszed magaddal a tápos felszerelést,ilyen helyeken mindig kell mikrónak lennie,aztán hajrá. Legalábbis a többi anyuka ezt csinálta akiket én láttam. Nekem anyatejes volt majdnem 2 éves koráig,és én is paráztam hogy ha otthon kifejem a tejet azt hogy fogom majd neki 3-4 óra múlva odaadni,nem e fog megromlani meg ilyen hülyeségek jártak a fejemben. Eddig amúgy hogy mozdultatok ki?
2018. júl. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
A szürésekre vittük, máshova nem, úszásra pláne nem vinnék ilyen kicsit, hogy mindent összeszedjen. Igyekezz úgy időpontot kérni, hogy ne etetésre essen, ha mégis arra esik, akkor viszel egy kis meleg vizet termoszban, meg tápszert a cumisüvegben és ott megcsinálod neki.
2018. júl. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is telen vittuk oket csiposzuresre, oltasra, statuszra. Ikrek. Es keves ideig szopiztak. Mi ugy csinaltuk hogy kiszamoltuk ugye mikor kell indulnunk, es az etetest igy probaltuk elotte vagy picit huzni vagy epp elobb kaptak, a lenyeg az volt hogy mielott elindulunk, akkor etettunk. Persze nem ugy kell elkepzelni hogy eheztettuknoket orakon keresztul, csak mondjuk vartunk meg 30 percet vagy mar akkor kaptak enni mikor mar kozel voltunk a kovetkezo eteteshez, de nem sirtak hogy ehesek. Akkor ettek amennyit ettek, nem eroltettunk semmit. Ez akkor volt gaz mikor pl. 8kor kellett indulnunk de ok eppen ugy ebredtek hogy fel 7kor ettek. Na akkor nem volt mas, mint ott etettunk ahol ert a kaja ido. Vittunk tapszert, biztonsag kedveert autos cumisuveg melegitot. De ha nem pont a 3 oras idointervallum kozepebe esik hogy indulnotok kell, akkor ki lehet ezt sakkozni. Arrol nem is beszelve hogy mondjuk ha kozel volt a kaja ido de mar indultunk haza akkor igyekeztunk es a kocsiba ugyis aludtak. Ahogy hazaertunk, mindent eldobtunk es etettunk. En is ilyeneken gondolkoztam hogy hogy fogom eb ezt megoldani, plane ketto babaval, de meglehet. Es ezek a helyzetek olyan profi logisztikazast kihoznak majd beloled hogy azon kapod magad, hogy semmitol sem felsz es barmit megszervezel. :D sok sikert! :)
2018. júl. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 VeDi84 ***** válasza:
58%

3 hónapos kora óta járunk úszni. Szintén tápszeres. Azért ekkora korban már jobban kiszámítható az alvás és az etetés, mint korábban. De arra is volt példa nálunk, hogy indulás előtt adtam neki egy kisebb adagot, hogy tuti kibírja a programot. Vagy éppen vittem magunkkal, biztos ami biztos.

(Lehet pocsékolásnak tűnik, de mi pl egy nagyobb sétára is úgy indulunk el, hogy viszünk magunkkal bekevert tápszert. Van úgy, hogy 3-4 orat, 5-6km-t sétálunk, nyugodtabb vagyok,ha van nálunk.)

2018. júl. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Viszed magaddal a tápszert vagy nem mentek. Van baba, akinek korábban kialakul a fix napirendje és órát lehet hozzá igazítani, a másik meg még fél évesen is kétóránként eszik vagy hetente variál. A ilyen kötelező időpontos programoknál meg szerintem mindenki úgy oldja meg, ahogy sikerül - igen, lehet, hogy nyűgös lesz, mert álmos vagy éhes, és próbálod majd etetni meg altatni útközben, de sokszor sokkal jobban sülnek el ezek az események, mint amennyire tart tőle az ember lánya, és leköti a sok új látnivaló vagy pont átaludja. Szóval próba szerencse :)
2018. júl. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

De nem birod vinni magaddal a tàpszert vagy mi a gond nem is èrtem?!

Termoszba vizet is készíthetsz akár, aztán csak összekevered és kész.

2018. júl. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

7,

"viszünk magunkkal bekevert tápszert. Van úgy, hogy 3-4 orat, 5-6km-t sétálunk"


Nem pocséklás, hanem veszélyeztetés, mivel a tápszer 1 órán belül fogyasztandó. ;)


Ha vinni kell, csakis külön por és víz formában ajánlott.

2018. júl. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!