Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékokat érdemes...

Milyen játékokat érdemes venni pici babának es kb mikortól?

Figyelt kérdés
Mi még egyelőre semmilyet sem vettünk, még forgója sincs a kiságyon. Úgy gondolom az első 1-2 hónapban bőven elég neki az a sok inger ami születés után éri, meg ez inkabb legyen az összeszokás ideje ☺ hisz jó formán nem is látnak a picikék. Szóval tudnátok kérlek segíteni hogy idővel mégis milyen apróságokkal kezdjük? 1 doodoo plüss kutyusa már van ☺
2018. júl. 5. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Az ágy feletti forgó jó, de mi direkt nem elektromosat, hanem kézzel hajthatót vettünk, mert szerintem se jó a túl sok inger, játszoszönyeget is szerette a lányom, de drága és csak 1-2 hónapig érdekelte, valami jobb minőségű csörgőt vennék a helyedben, vagy ágyra köthető játékot, amit tud fogdosni.
2018. júl. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

A kutya már felesleges. ;)

Játszószőnyeg, csörgők (pl.: oball), hinta. Mind jó már pár hetesen is.

2018. júl. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Legelső játéka rossmannba kapható volt, ilyen plüss oroszlánfej amit ha ráz akkor csörög, meg a fogója sípolt, nagyon szerette rázni meg szép színes volt, és a színeket jól látta.

Kapott hasonló csörgőt polipba.

Aztán a hídas játszószőnyeg ami nagyon jó volt, elején én húzogattam neki a dolgokat rajta amik zenéltek, majd segítségével hamar elkezdett nyúlni feléjük, ha rugdosott akkor is volt ilyen pörgő a végén, ezen fordult át hátról hasra is először, sokáig kihasználtuk.

Meg persze az elektromos hinta, szerencsés vagy ha nem hasfájós, én kisfiam születésétől hasfájós volt, és az elektromos hinta volt amibe le tudtam rakni mikor már nem bírtam cipelni és akkorákat aludt benne és sokszor csak ebbe tudott kakilni a póz miatt, ezen is volt zenélő, semmi baja nem lett ennyi ingertől, nagyon nagy segítség volt.

2018. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

A forgó jó az ágy fölé, vagy amit csak nézegetni tud, bármi.

Amit elér, vagy kézbe (szájba) vesz, az legyen mosható gumi vagy műanyag (ami természetesen nem tartalmaz káros anyagot). A plüss addig nem célszerű, amíg mindent a szájába vesz.

2018. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A jatszoszonyeg volt a legjobb dontesunk , 8hetes kora ota akar masfel orat elvan , magában is ha olyanja van. Kozben tudok pihenni, enni, kiszaladni pisilni, akár tornázni. Ott vagyok mellette vegig, neha igenyli h vegyek reszt a jatekban neha zavarja. A masik ilyen a babatornáztató

Most vettuk, 4hós.

Nagyon dumál neki!!:)

2018. júl. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A forgóval és a hidas szőnyeggel az a baj, hogy felette van a játék, a gyerek közben passzívan fekszik a hátán, a mozgásfejlődés szempontjából nem ideális, nem ösztönzi forgásra. A forgót ráadásul soha el sem éri.

Elsőként könnyű, kicsi csörgőket és rágókákat érdemes venni. Biztonságos babaplüsst is kaphat (nem lehet lerágni a szemét, nem szőrös, stb). Textilkönyv, műanyag pancsolókönyv, csörgős labda. Az első gyerekem kedvenc játéka egy fél literes pet palack volt, benne egy marék szarvacska száraztésztával.


Ez pl olyan könnyű, hogy egy három hónaposnak sem esik ki a kezéből:


[link]

2018. júl. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2018. júl. 6. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!