Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek későn fordult hátról...

Akinek későn fordult hátról hasra, hasról hátra a babája, volt más téren vmilyen lemaradása?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos, de hatról hasra még nem fordul, csak próbálkozik, hasról hátra "átlendül". Neurológus javaslatára járunk fejlesztésekre, itthon is tornászunk.

2018. júl. 6. 16:33
 1/10 A kérdező kommentje:
(Tónuseloszlási zavara van)
2018. júl. 6. 16:36
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Feszes a babád? Ha már próbálkozik az jó, hamarosan sikerülni is fog neki, és majd ahogy egyre többet forog kimozogja a feszességet. Tornázzatok sokat és legyél picit türelmes 🙂 Hogy a kérdésedre is válaszoljak, ismerős baba 7 honaposan tanult meg oda-vissza forogni, aztán nagyon begyorsult a mozgásfejlődése, a kúszást kihagyta, de 8 hónaposan már mászott és állt. Jó babázást 🙂
2018. júl. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk 8 hónaposan kezdett el forogni. Hypermobil ízületek volt a “diagnózis”, makk egészséges. Mindent picit később csinált, de minden mozgást nagyon szépen, sok ideig művelt. 15 hónaposan stabilan ment, semmi nem maradt ki. 20 hónapos, ugyanolyan, mint más 20 hónapos, azzal a különbséggel, hogy még mindig baromi hajlékony (én is az vagyok), azt mondta a gyógytornász, akihez jártunk, hogy kiváló balerína lenne belőle:).
2018. júl. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A végtagjai feszesek - bár már nem annyira - a nyaka és a törzse gyenge. Ahogy próbálna átfordulni, a fejét nem viszi. Egyébként szeret hason, pörög és úgy kúszik (vagy minek nevezzem), hogy a lábával tolja magát, a kezeit még annyira nem használja.
2018. júl. 7. 13:19
 5/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Mi a baj a válaszommal?
2018. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat #3-as! Nem akartalak lepontozni, az ok kezet akartam megnyomni 😶
2018. júl. 7. 14:15
 7/10 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy hypermobil?
2018. júl. 7. 14:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon lazák az ízületei, hajlékony.
2018. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia. Igaz az én lányom 8 hónapos lesz pár nap múlva de önállóan áll,ül. A forgást 28án kezdte, most van 8.a és oda vissza forog. Pár nap alatt behozott mindent. Nálunk éppen, hogy az a gond, mindent nagyon hamar csinál. Gyerekorvos és védőnő is mondta, hogy ha ilyen ütemben halad mindennel könnyen lehet hogy hamarosan menni fog.

Szóval szerintem nem kell izgulni. Minden baba más és saját ütemben fejlődnek. Ők lekakálják mit ír a nagy könyv,ők nem olvassák.Csak mi parázunk túl mindent

2018. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen az en babamnak is igy kezdodott..

Most elsos,de mar masodjara kezdi ujra

Nyugodj mar le

2018. júl. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!