Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Növekedési ugrás tapszeres...

Növekedési ugrás tapszeres babanal?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 nap híján 6 hetes.

4 kg felett született, mindig is többet evett, mint az előírt mennyiség.


Most 130 ml-t eszik 6x egy nap, de tegnap óta mintha folyton éhes lenne.

Most adtunk neki 150ml tapszert, de felek hogy fájni fog a hasa..

Nem sok ez neki?

Jelenleg 4800 gramm és 6 hetes lesz kedden.


2018. júl. 7. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Nincs olyan, hogy sok! A tápszeres babát is igény szerint kell táplálni. Annyit adj neki, amennyitől elégedetten megnyugszik. A jóllakástól nem fog fájni a hasa. Ha szopna, a melledet sem tépnéd ki a szájából, hogy jól van kisfiam, eleget ettél már! Tápszeres babánál sem kell másképp gondolkozni. Ha rendszeresen megeszi az adagot és szemmel láthatóan még enne, következőnek többet keverj, ennyi. Annyit fog enni, amitől jól lakik, egy korttyal sem többet. Három tápszeres gyerekem van.
2018. júl. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A lepontozó meg kifejthetné az ellenvéleményét, vagy adhatna tanácsot is a kérdezőnek... vagy esetleg fel is fordulhatna, ha ezért jár csak ide, hogy nyomkodja a pirosat.
2018. júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megoszlanak erröl is a vélemények.Már, hogy túl lehet e etetni a babát.

Szerintem is adhatsz neki többet.Próbáld ki nyugisabb e töle.

Nekem 4740gmal született a fiam.Ö is mindig többet evett.

Nehéz rájönni az elején mitöl nyugtalan a baba.

És igaza van az elsőnek, a melled sem vennéd el, hogy oké elég lesz.

2018. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is tápszeres a kisfiam 2 napos kora óta és mindig igény szerint etettük. Ő is mindig többet evett, de ha már nem kell neki és nem éhes, elfordítja a fejét, ellöki a cumisüveget a szájától. Szóval szerintem ne aggódj, adj neki annyit, amennyi szükséges. :)
2018. júl. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is többet evett, most meg 7hósan kevesebbet. Vàltoznak. Ne aggódj etesd meg, làtni fogod mi a jó a babàdnak.
2018. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszaitokat! :)

Kisfiammal az a helyzet, hogy előfordult már vele, hogy azért fajt a hasa, mert tuletettuk. Ő amíg van, eszik.

De most úgy néz ki a 150 ml elég neki. Igaz ez sokkal több, mint ami az ő súlyához előírt adag lenne, na de nekünk felnőtteknek sem ugyanolyan az étvágyunk. Szóval igazatok van, annyit adunk neki, amennyivel elegedett.

2018. júl. 8. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!